Skocz do zawartości

Moja walka z Towarzyszkami Artemidy


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też, ale....wszystkie gwiazdy są monochromatyczne, niebieskie lub niebieskawe. W samym centrum Plejad jest czerwona gwiazda o ile pamiętam ok. 5 mag. A u Ciebie też jest ona niebieska :) chiciaż róźni się od niebieskiej sąsiadki :)

Pozdr. M.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też, ale....wszystkie gwiazdy są monochromatyczne, niebieskie lub niebieskawe. W samym centrum Plejad jest czerwona gwiazda o ile pamiętam ok. 5 mag. A u Ciebie też jest ona niebieska :) chiciaż róźni się od niebieskiej sąsiadki :)

Pozdr. M.

Z kolorystyką zawsze miałem problemy prawdopodobnie coś robię nie tak w któryś etapie obróbki. A najlepsze jest to że nie wiem gdzie, jak i co :(

Edytowane przez Alien7101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Cała gromada jest otoczona bardzo słabo widzialną mgławicą refleksyjną, pozostałością po "gwiezdnym żłobku", który wyprodukował te gwiazdy. Mgławicę tę najlepiej widać na zdjęciach wykonanych techniką długiego naświetlania (jak ponizej).

Niezupełnie tak. :drinks:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetłumaczyłem z Wiki (angielskiej) i najważniejsze w tym kontekście wydaje mi się, że ...

 

Dawniej uważano, że widoczny dookoła gwiazd pył jest pozostałością niedawnych procesów
gwiazdotwórczych, ale w wieku około 100 milionów lat powinien już być rozproszony przez ciśnienie promieniowania.

Przypuszcza się obecnie, że gromada [w swojej drodze przez kosmos dotarła i]

przechodzi przez szczególnie "zakurzony" rejon międzygwiezdny.

 

[inną ciekawostką związaną z Plejadami jest mało znany temat (i obiekt kosmiczy) "brązowy karzeł"]


Grupa zawiera wiele brązowych karłów, które mają masy mniejsze niż około 8% masy Słońca,
nie wystarczajace do uruchomienia reakcji syntezy jądrowej w ich rdzeniach.

Mogą one stanowić do 25% całkowitej "populacji", posiadając w sumie
mniej niż 2% całkowitej masy Plejad. Astronomowie starannie analizują te brązowe karły
ponieważ są stosunkowo jasne. Brązowe karły w starszych gromadach bywają "wyblakłe"
i dlatego trudniej je badać.

 

Plejady są gromadą bardzo bliską od nas. Około 120-140 parseków czyli około 400 lat świetlnych.
Jeden parsek to około 3.26 lat świetlnych.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze od siebie (z własnego doświadczenia walki z plejadami) - że nie cała mgławica dookoła plejad jest niebieska. Przykład tutaj: http://astropolis.pl/topic/43015-niebieskie-siostry/

 

P.

Witam .Zauważ że tutaj cała fotka jest zbyt na niebiesko , a u Ciebie wygląda to jakby same plejady wraz z pyłami były nałożone na tło które wygląda trochę jak sepia . Oczywiście to moje zdanie .a fotka Mi się bardzo podoba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Zauważ że tutaj cała fotka jest zbyt na niebiesko , a u Ciebie wygląda to jakby same plejady wraz z pyłami były nałożone na tło które wygląda trochę jak  sepia .  Oczywiście to moje zdanie .a fotka Mi się bardzo podoba .

Hmmm, nie jest to dobry temat - Alien wybacz. Cobranocka - nie do konca sie zgodze z ta sepia - jesli na tle (tam gdzie nie ma pylu) widzisz to obawiam sie ze masz zle skalibrowany monitor.

 

Troche mnie zaniepokoiles z ta sepia. Obejrzalem zdjecie wszerz i wzdluz i nie widze tej sepii na tle (pomijajac pyl)... rowniez zastanawiam sie dlaczego wydaja Ci sie naklejone...

 

Pawel

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja hard podobałaby mi się najbardziej, ale ten szum zabija odbiór. Wersja średnio normalna prezentuje się OK.

Nie wiem czy dla Canona czas 10 minut jest OK ? Sam fotografuję Canonem i jak do tej pory nie porwałem się na takie czasy.

Jak pogoda dopisze to zmierzę się z tym obiektem na szeroko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dla Canona czas 10 minut jest OK ? Sam fotografuję Canonem i jak do tej pory nie porwałem się na takie czasy.

A dlaczego miałby nie być? :-)

Przez cały okres fotografowania Canonem 40D (z guidingiem) chyba raz mi się zdarzyło by zejść poniżej 10min na klatkę.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość klatek to podstawa - po 10 nie wydusisz nic co nie ma wszechogarniającego szumu. Pal ile wlezie tych klatek, 30 czy więcej jak pozwala noc/noce. Zestakuj, podciągnij (krzywe, DDP), zobacz kiedy wychodzi szum, jak za wcześniej to powalcz z nim programowo, jak się nie da to dopal materiału - im więcej masz materiał tym mniej frustrująca jest obróbka.

 

P.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moim 350D zauważyłem, że potrzeba ok. 40-50, aby dało się w miarę wygodnie pracować, tzn. szum nie jest już strasznie widoczny i nie trzeba z nim bez przerwy walczyć. Pewnie przy 70-80 byłoby już bardzo przyjemnie, ale kiedy zebrać tyle klatek w naszych warunkach, to drugi problem. Dlatego często mam dylemat, czy świecić 600 sekund ISO 400, czy 300 sekund ISO 800. Na ISO 800 szum jest zdecydowanie silniejszy, ale za to mam 2x więcej klatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przy aparatach bolączka jest ilość klatek do wypalenia 30-40 a jeszcze trza dodać klatki dark, które nie zawsze pasują. No i zawsze jest dylemat szczególnie przy naszym klimacie, ja od września nie miałem w zasadzie normalnej porządnej nocki na robienie zdjęć. Co do czasów można palić i po 15-20 minut ale to też uzależnione jest od zaświetlenia miejsca w którym wykonujemy zdjęcia. U mnie np przy dobrej pogodzie i przejrzystości mogę maksymalne używać czasów 900s dalej już nie ma sensu LP wszystko niszczy, przeważnie używam czasów 600s.

 

 

Edytowane przez Alien7101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przy aparatach bolączka jest ilość klatek do wypalenia 30-40 a jeszcze trza dodać klatki dark, które nie zawsze pasują. No i zawsze jest dylemat szczególnie przy naszym klimacie, ja od września nie miałem w zasadzie normalnej porządnej nocki na robienie zdjęć. Co do czasów można palić i po 15-20 minut ale to też uzależnione jest od zaświetlenia miejsca w którym wykonujemy zdjęcia. U mnie np przy dobrej pogodzie i przejrzystości mogę maksymalne używać czasów 900s dalej już nie ma sensu LP wszystko niszczy, przeważnie używam czasów 600s.

 

Nie narzekaj ja też nie mam pogody a jak jest to znowu mnie nie ma. A co do ilości klatek to ja palę w swojej kamerze mono też 30 klatek w L lub H alfa mniej nie ma sensu i jeszcze RGB. Darków i biasów nie używam.

 

Edytowane przez Antoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.