Skocz do zawartości

Krótka sesja z Mgławicą Oriona


Coorx

Rekomendowane odpowiedzi

Takie sobie fotki nadal uczę się poprawnej obróbki zdjęć deep sky. Mi się zdjęcia nawet podobają w końcu sam je robiłem, ale wiem że można lepiej tylko jeszcze nie wiem jak. Nie wiem czy te kolory na mgławicy to wina mojej obróbki czy aparatu bo normalnie to czyba powinna być czerwona. Chętnie wysłucham uwag co i jak poprawić żeby następnym razem było lepiej.

 

Maksutov-Newton 190/1000, 17x60s, ISO 800, Canon1100D (niemodyfikowany), sładane DSS, obróbka Ps

 

post-24001-0-09554500-1386954587_thumb.jpg

 

post-24001-0-45986500-1386954602_thumb.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie ogólnie fajne, kolorystyka ciekawa, mimo że daleka od tego co widać na większości zdjęć M42. Również jeszcze sporo mgławicy siedzi ukryte w tle (można by go też tak mocno nie wycinać).

 

Może wrzuć zdjęcie po stacku, bo z tego jpga niestety nie da się nic wycisnąć. A jak chcesz się sam pobawić obróbką to zwróć uwagę na wyrównanie kolorów, oraz żeby z tłem nie schodzić (a przynajmniej nie mocno) poniżej 20 jednostek. Na forum są fajne tutoriale obróbki jcbo - jak coś w nich będzie do wyjaśnienia, to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tego stacka wrzucić bo waży 70MB? Robiłem to według tutorialu który mówi o wyrównywaniu kanałów RGB itp ale jakoś nie potrafiłem zrobić tak jak jest u innych na zdjęciach.

Może być na DROPBOX-a

 

https://www.dropbox.com/

 

 

Rafał

Edytowane przez kudi145
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez totalnej masakracji zdjęcia da się coś tam wyciągnąć, tak na szybko można coś takiego:

autosave01m.jpg

 

co i tak już jest na granicy wyciągania (widać z lewej strony). Dobrze by było dopalić trochę krótszych czasów żeby odkryć trapez - coś tam się da zrównoważyć na tym materiale ale traci się mocno dynamikę.

 

Weszły Ci mocne gradienty i faktycznie coś z tym zielonym cyanem jest nie tak - może to wina LP. Skąd robiłeś to zdjęcie?

P.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja wersja:

autosave0ppps.jpg

Coorx, za bardzo obcinasz tło i za bardzo kontrastujesz. Myślę, że u siebie pozbyłem się znacznie tej zielonej dominanty. Materiał bardzo dobry, zważywszy na jego niewielką ilość. Aż dziwne, że nie wylazły typowe dla DSLR paskowane twory w tle.

Jedyne co wydawało mi się dziwne, to wygląd aberracji na gwiazdach. Nie jest ona naturalna, bo obwódki są za ciemne w stosunku do gwiazdy. Może to efekt stackowania. Nie myślałem, że na MN wychodzą aberracje.

Pav, coś skopałeś w swojej wersji :) Strasznie blada wyszła. Środek jest ciemniejszy, niż być powinien, a nie odsłania zaświetlonych szczegółów. Tło też jakieś takie Ci "brudne" wyszło. Nie sugeruję oczywiście, że moja wersja jest lepsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wsi tylko że na południowym niebie swięcą mi dwie latarnie w przyszłości będę musiał pospacerować na łąke tam przy bezksiężycowej nocy czubka nosa nie widać. Podaje link do jeszcze jednego stacka bo ten pierwszy był chyba niewłaściwy https://www.dropbox.com/s/8n05dsj03w9tmqk/M42%20surowy%20stack0.TIF

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pav, coś skopałeś w swojej wersji :) Strasznie blada wyszła. Środek jest ciemniejszy, niż być powinien, a nie odsłania zaświetlonych szczegółów. Tło też jakieś takie Ci "brudne" wyszło. Nie sugeruję oczywiście, że moja wersja jest lepsza :)

Nie przeczę,

a) byłem zjeb... jak nie powiem kto; b ) obróbkę robiłem w 4 minuty, c) nie lubię obrabiać czyjegoś materiału i na koniec - d) mam swoją M42 :-D

Twoja Mateusz jest ciekawa.

 

Loki - czad :-D

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu możesz zobaczyć surową klatkę http://astrofotografiaamatorska-korek.blogspot.com/2013/12/wielka-mgawica-w-orionie-m42.html no chyba że chcesz RAWa to rano wrzucę. Montaż modyfikowany NEQ6 bez guidingu. Czytałem że jest go trudno skolimować ja w swoim nawet nie patrzyłem czy jest dobrze skolimowany bo nie mam czym a narazie obraz daje ostry, przynajmniej na moje oko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.