Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swoje śruby kupowałem w sklepie z częściami do maszyn rolniczych :)

A gdzie ja w Łodzi znajdę sklep rolniczy :D? Teraz to tylko gdzieś poza miastami ostały się takie sklepy.

 

Z drugiej strony czemu producent szyny montażowej nie dokłada powiedzmy po 4 śruby do montowania urządzeń. Koszt byłby znikomy a jednocześnie nie byłoby potrzeby szukania po sklepach.

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agro-Farm. Części do maszyn rolniczych, kombajnów, traktorów
Tel/fax: 42 652 47 11
91-211 Łódź, Szparagowa 6/8, woj. łódzkie

Boże :) dziękuję Ci jak nie wiem co :) Jeszcze raz dziękuję - szkoda, że wczoraj nie wiedziałem bo bym już kupił a tak muszę poczekać do wtorku.

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że to tyczy się do mnie,ale do indyka nigdy się nie poczuwałem.Nie ma sensu podawać tu konkretnych przykładów,bo nie o to tutaj chodzi.

Nie :) bez związku akurat. Uwaga natury ogólnej. Sorry za off topa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość normalne zjawisko w dzień podczas używania dłuższych okularów. Za szeroka źrenica wyjściowa w kombinacji z jasnym tłem.

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dwie różne :) Jedna to: obiektyw-okular-aparat z obiektywem. Druga: obiektyw-okular-aparat bez optyki. Mogę Cię pocieszyć, że w ognisku powinno być OK. W końcu jeszcze niedawno astrofotografia DSLR z 200/800 kwitła, choć nie bez wyrzeczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dwie różne :) Jedna to: obiektyw-okular-aparat z obiektywem. Druga: obiektyw-okular-aparat bez optyki. Mogę Cię pocieszyć, że w ognisku powinno być OK. W końcu jeszcze niedawno astrofotografia DSLR z 200/800 kwitła, choć nie bez wyrzeczeń.

Jutro sprawdzę w dzień jak to będzie wyglądać. Odnośnie projekcji jeszcze jedna informacja :) a raczej dwie :) :) i Jak tu się kształcić :)

http://www.celestia.pl/wiki/index.php?title=Projekcja_okularowa&oldid=8193

http://www.celestia.pl/Projekcja_afokalna

po co piszą odnośnik "patrz" skoro to jest zupełnie coś innego :)

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście po podpięciu body 7d do teleskopu przez T2 i Korektor komy nie widać na środku ciemnej plamy. Skoro nie widać w dzień to w nocy tym bardziej nie będzie widoczna. Kilka zdjęć Komin EC oddalony o 1,5km i antena ok 100m.

 


komin-1-full-web.jpgkomin2-full-web.jpgantena-full-web.jpg

 

Daję w maksymalnej rozdzielczości dla lepszego zobrazowania jak to wyglada

Opinie miło widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielkich poszukiwaniach w Łodzi i po kilkunastu telefonach dostałem nareszcie odpowiednie śruby (1/4").Śruba-web1600.jpg

Pełen radości wziąłem się za skręcanie zestawu - jeszcze dwa otwory nawiercić w szynie :) łatwizna :D o kurcze za małe wiertło mam :D - nic to, znalazłem inne, już teraz nic mnie nie powstrzyma przed zmontowaniem zestawu - jest dobrze :D szyna wywiercona, czas na skręcenie :D I co??? nie mam odpowiedniego klucza imbusowego :( ja pierniczę on jest calowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.