Skocz do zawartości

Jowisz 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy tranzyt Europy. 18:36 CET

 

attachicon.gif1836.jpg

 

Mak 182/2700, ASI 120 MC.

 

No całkiem fajnie wyszło .Widać że ASI120MC również nieźle wymiata. Coraz lepiej wessel . Szkoda że Jupiterek coraz dalej.

 

 

 

Zdzichu co do Twojego Jowisza widać Bardzo dobrą estetykę . Trochę u mnie z tym gorzej muszę nad tym popracować . Brawo Zdzichu Jowisz klasa.

Edytowane przez pmamot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na moje fotki. Pierwsza to maksymalne wyostrzenie w AS! podczas stackowania. Oprócz rozjaśnienia, nic więcej z fotką nie robiłem. Dodam tylko, że dzisiaj poprawiłem kolimację.

Dzięki Astrokosmo :)! Za chwilę fotka bardziej obrobiona.

 

Świetna fotka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)! To efekt poprawionej kolimacji, jednak trzeba jeszcze troszkę ją doregulować. Poniższa fotka to ten sam materiał, tylko troszkę wyostrzony w Astra Image 3.0 Pro. Obrabiałem ten materiał na wiele sposobów i najlepiej wychodził z maksymalnym wyostrzeniem i maksymalną ilością punktów w AS!2. Szkoda, że AS!2 nie ma większego ostrzenia, zabrakło jakieś 10% do pełnego efektu ;).

 

 

Jup_20140227_215807.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy Jowisz. Po raz kolejny kolimowałem SC. Tym razem już chyba trafiłem w punkt. Trochę byłem zdziwiony widokiem Jowisza na monitorze laptopa. Miał więcej, niż zwykle, "kropek i kresek" a seeing nie był jakiś dobry, no i Jowisz już trochę w gorszym miejscu. Oczywiście im więcej tych "kropek i kresek" tym lepiej ;). Też zrobiłem animację z 4 klatek. Fotki to jedna najlepsza klatka. Jest to ta sama fotka w różnych kombinacjach. Ta największa to 200%.

 

Celestron SCT 9.25, EQ6, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, GSO Light Red Filter 1.25",

FireCapture 2.3beta, AutoStakkert!2.1.05, Astra Image 3.0 Pro, Paint, Corel PaintShop Pro X5.

 

 

convJup_20140228_220352.jpg

conv_Jup_20140228_220352.jpg

Jup_20140228_220352.jpg

Jup_20140228_220352 (2).jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Trochę byłem zdziwiony widokiem Jowisza na monitorze laptopa. Miał więcej, niż zwykle, "kropek i kresek" a seeing nie był jakiś dobry, no i Jowisz już trochę w gorszym miejscu. Oczywiście im więcej tych "kropek i kresek" tym lepiej ;). Też zrobiłem animację z 4 klatek. Fotki to jedna najlepsza klatka. Jest to ta sama fotka w różnych kombinacjach. Ta największa to 200%.

 

Celestron SCT 9.25, EQ6, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, GSO Light Red Filter 1.25",

FireCapture 2.3beta, AutoStakkert!2.1.05, Astra Image 3.0 Pro, Paint, Corel PaintShop Pro X5.

 

 

Fajnie Wojtku wyszło . I to jest właśnie siła Jowisza nigdy nie wiesz jaka tam pogoda. Są to unikatowe fotografie których nigdy się już nie powtórzy a zarejestrowany obraz daje wizytówkę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej wymianie postów zrobiłem sobie takie porównanie - materiał w każdym przypadku ten sam. Tylko AS, żadnej innej obróbki. Dla mnie Blend in RAW 30% i single point alignment wygląda najbardziej obiecująco.

 

demo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa z wczorajszym materiałem. Wczoraj składałem w AS2 po Castratorze, bo AutoStakkert nie chciał otworzyć pełnej klatki.

Dziś użyłem Registax6 z Drizzli 2x. I drobna kosmetyka w PS CS5.

GSO 10" + neximage5

Oto co mi wyszło.

jowisz001 14-02-28 19-43-52.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.