Skocz do zawartości

Jowisz 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na razie taki wynik. Jeszcze mam kilka filmików do przejrzenia. Nad obróbką muszę się też zastanowić. Nie jest źle, ale coś na pewno da się jeszcze poprawić.

Jup.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też na szybko, pierwszy avik dzisiaj 17:37

Mak 182, ogniskowa 2700, ASI 120 MC

 

Kolorystyka niedopracowana, ale dzisiaj na więcej mnie nie stać :D

 

f5.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienia minimalnie, Księzyców nie ruszałem. Cień jest za okrągły. Po aligmencie i stacku był bardzo rozmazany. Zastosowałem trick z DSów likwidujacy halo gwiazd w Ha :)Jeszcze nad tym popracuję, bo jest za dobry :D

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celach informacyjnych:


Animacja się udała, wyszło 122 klatek. Odrzuciłem tylko 5 avików!


To co napiszę teraz jest oczywiste, jednak czasami trzeba to podkreślić. Warto dzielić się własnymi spostrzeżeniami, metodami obróbki itp. Nawet jeżeli dla nas jest to banalne, dla drugiej osoby może to być "zbawienne". Gdyby nie jakiś czas temu informacja Zenona-priest, że swoją fotkę zestackował z Sharpened, nie zauważyłbym tej funkcji i dalej obrabiałbym po "swojemu". Dzięki tej funkcji wyostrzania, moja obróbka trwa prawie o połowę krócej. Tym bardziej docenia się to, gdy obrabia się ponad 100 avi. Dzięki Zenon-preist i Wszystkim dzielącym się informacjami :)!


Wracając jeszcze na chwilę do animacji. Złożyłem w całość surowe stacki i wygląda całkiem dobrze. Nawet przelatujące chmury przed tarczą widać, co dodaje atrakcyjności tej animacji :). Jednak nie wiem czy po kosmetyce zostaną. Są braki w ilości materiału do pełnej ciągłości. Jednak musiał bym nagrać dwa razy tyle, co mam.

Czy dzisiaj ją dokończę? Czyba nie. Teraz została kosmetyka, a tu trzeba każdą klatkę osobno pieścić ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, u mnie też większość się udała, tylko na kilku seeing siadł (niekiedy przez smugi kondensacyjne - kto to widział latać astrofotografowi po nocy przez pole widzenia? :naughty: ).

 

Wojtku, jakie miałeś interwały między klatkami? Ja 2-minutowe, jak zwykle.

 

 

W animacji myślę, że lepiej nie odrzucać żadnych avi, nawet jak są beznadziejne

 

Zgadzam się, mózg sobie bez problemu interpoluje. Preferuję płynność z wplecionymi niedoskonałościami nad nieciągłość.

Edytowane przez WielkiAtraktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy razy podchodziłem do obserwatorium. Za każdym razem nagrywałem w sposób ciągły. Czyli: każdy avik miał po 40sec. Zakończył się, nagrywałem kolejny, itd. Przerwy między podejściami do obserwatorium, jakieś 40 min, może mniej. Więc skoki są duże. Mam nadzieję, że mi to wybaczycie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.