Skocz do zawartości

Jowisz 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam (źle wpisałem), to miał być FC 2.2. To co podałeś to właśnie robi z wersji 2.2 wersję 2.3 beta.

A próbowałeś w ROI takie coś?

 

Kiedy ja wybieram ROI to bezpiecznie jest kiedy do wybranej pierwszej rozdzielczości (poziomej) zawsze wybieram tą największą z listy . To znaczy zobacz na fotkę . W przypadku rozdzielczości 800 wybrał bym 800x800

FC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten mono poszły 3 stacki po 60 sek i derotacja WinJupos. Poniżej plik text jednego stacka . Może komuś to się przyda . Jak widać miałem 54% histogram a tarcz o wiele wyraźniejsza niż w przypadku mojego poprzedniego Barlowa X3. Dziękuję wszystkim za opinię

 

 

FireCapture v2.3 Settings
------------------------------------
Camera=ZWO ASI120MM
Filter=R
Profile=Jupiter
Diameter=41.51"
Magnitude=-2.38
CMI=203.7° CMII=262.3° CMIII=84.2° (during mid of capture)
FocalLength=7190mm
Resolution=0.11"
Filename=2014-03-07-1828.9-R.ser
Date=070314
Start=182856.838
Mid=182926.844
End=182956.851
Duration=60.013s
Date_format=ddMMyy
Time_format=HHmmss
LT=UT+1h
Frames captured=1880
File type=SER
Binning=no
ROI=1280x960
FPS (avg.)=31
Shutter=30.00ms
Gain=55
Brightness=0
AutoExposure=off
USBTraffic=92
Gamma=50
Histogramm(min)=0
Histogramm(max)=140
Histogramm=54%
Noise(avg.deviation)=3.66
Limit=60 Seconds
Sensor temperature=10,0 °C / 50,0 °F

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rik, pomogło :)! Taka banalna sprawa. W laptopie mam tylko system i to co niezbędne do avikowaia, więc aktualizacja przez sieć nawet mi nie przyszła do głowy. Zaktualizowałem w PC i przegrałem folder z FC2.3 do laptopa. Śmiga aż miło popatrzeć :)!

 

W tej chwili mam piękna pogodę, może się utrzyma do godz. 22?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno. Czy mniejsze księżyce Jowisza ni powinny też rzucać widocznego na tarczy cienia? Czemu te wszystkie super zdjęcia "Picza" i spółki ich nie zawierają :uhm:

 

Nie ma szans. Słońce z perspektywy Jowisza ma średnicę ok 6 minut kątowych. Wszystkie "Księżyce Galileuszowe" są kątowo większe. Kolejny pod względem wielkości księżyc to Amaltea, która ma średnicę prawie 20x mniejszą niż najmniejsza z wielkiej czwórki Europa i mimo że jest bliżej samej planety to i tak jest kątowo 3x mniejsza niż Słońce...Reszta jest albo daleko od Jowisza albo jest malutka albo i to i to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Jest potencjał w materiale muszę jednak wykombinować zderotowanie go w WinJuposie bo Registax nie ma się o co zaczepić. Tak czy inaczej po wielu próbach "naniebnych" i naziemnych stwierdzam że jednak Kasai wymiata.

 

 

Lubię te Wasze animacje :)

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też zrobiłem animację. Nie jest tak dynamiczna jak ta powyżej, ma tylko 5 klatek, ale widać ruch Księżyców.

 

 

http://youtu.be/7kWZcjM7LDE

 

 

PS. Forum znowu nie wyświetla filmików. Więc jeżeli Ktoś chce obejrzeć, niestety musi kliknąć link, który jest powyżej.

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.