Skocz do zawartości

Jowisz 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam Zdzichu Może dziś test ASI120MM ? Jak na razie u mnie niebo kryształ . Tubę na piance w pionie przed dom wystawiłem za 1 h zobaczymy jaka pogoda dziś będzie na Jowiszu. :)

Edytowane przez pmamot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Jowisz. Dziś tak się złożyło, że najlepsza fotka wyszła z pierwszego avi i ostatniego. Odstęp między nimi, to około 30 min. Jeżeli pogoda dopisze drugie podejście zrobię przed godz. 21.

 

Celestron SCT 9.25, EQ6, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, GSO Light Red Filter 1.25",

FireCapture 2.3beta, AutoStakkert!2.1.05, Astra Image 3.0 Pro, Paint.

 

 

 

 

 

Jup_20140222_183244i190004.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dwa Jowisze z piątku 21.02.2014, godz. 19:45 CET.

Mak182/2700, ASI 120 MC, po ok. 700/1000 klatek.

 

F2.jpgF5.jpg

 

 

Kończę chwilowo wycieczkę po Układzie Słonecznym , wracam do dalszych obiektów. Ale niewątpliwie będę tu wracał, lubię takie wyzwania i wysoko postawioną poprzeczkę - a tu jest kurde ciągle za wysoko dla mnie :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę chwilowo wycieczkę po Układzie Słonecznym , wracam do dalszych obiektów. Ale niewątpliwie będę tu wracał, lubię takie wyzwania

Jak to? Świetnie Ci wyszły te Jowisze !

 

Jednak mam trochę podobne odczucia po puszczeniu wczoraj na próbę galaktyczki ^_^

 

Pomyśl jednak tak. Mgławice będą co roku do dyspozycji, a korzystna opozycja Jowisza jest 3x a potem wiele lat posuchy, dlatego warto poświęcić jeden sezon na niego :) Kto pamięta 2001-2002 wie o czym pisze :) ile lat musieliśmy czekać aby się doczekać ^_^ Wtedy fajnie górowali z Saturnem.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ,to znaczy 22.02.2014 miało miejsce zjawisko tranzytu księżyca Callisto na tarczy Planety Jowisz . Zapraszam tutaj na prezentację tego zjawiska . Chętnie umieścił bym tutaj plik gif lecz jakoś mi to nie wychodzi .

 

Jowisz , Callisto , Io 22.02.2014 18:22 UT

stack 60sek

 

 

SW300/1500

ASI120MM

Barlowx3

filtr R

2014-02-22-1822.jpg

układ księżyców.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAMAL to jest Callisto w całej okazałości . Może się mylę i może to artefakty ale jest to na każdej klatce i przypuszczam że uchwyciłem szczegół Callisto . Fotka to 3 stack po 60sek filtr R

 

Jowisz 22.02.2014

 

Też go miałem kiedyś w podobnym położeniu , i też wyglądał jak cień a nie jasna tarczka , może ten typ tak ma :)

 

A detal trochę się załapał , lepiej by wyszedł przy dobrym seeingu i większym powiększeniu.

 

 

A co do warunków to dzisiaj miałem niezłe , i na szczęście chmury nie przyszły, po obróbce pierwszych avików jestem bardzo zadowolony , po dwóch godzinach już seeing był słaby , zobaczę jeszcze co będzie nad ranem , jeśli znowu mgła się nie pojawi.

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło by fajnie jak bym osiągnął Twój poziom obróbki genialny kontrast i krawędź . A Powiedzcie mi Panowie jakich używacie plików z autostakkerta 2 do obróbki dalszej te nominalne czy te po ostrzeniu < conv > ?

 

Nie przesadzajmy :). Jak materiał jest dobry to i obrobić jest łatwo.

Ja używam "nominalnego".

 

A dziś fajnie wychodziło w kanale niebieskim:

Jup2014-02-23-1811B.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy :). Jak materiał jest dobry to i obrobić jest łatwo.

Ja używam "nominalnego".

 

A dziś fajnie wychodziło w kanale niebieskim:

attachicon.gifJup2014-02-23-1811B.jpg

Chłopie jak to kurka robisz świetny kontrast krawędz ostra ach można tylko pomarzyć :) Świetna robota chciałbym mieć taką wynikową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.