Skocz do zawartości

Jowisz 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Pobawiłem się obrazkiem Janusza Astrokosmo ( mam nadzieję że mnie nie zabije.. blisko mieszka cholera, nie wziąłem pod uwagę rzutu tasakiem :D ) bo wyglądało że ma potencjał. Coś takiego mi wyszło z jpega.

 

Oryginał :

 

attachicon.gifastrokosmo.jpg

 

 

Mój pomysł na obróbkę :

 

 

attachicon.gifastrokosmo5.jpg

 

W życiu trzeba być twardym a nie miętkim , ale mnie sie taka delikatna -miekka obróbka ostatnio podoba , choć ostrzyłem i mocniej ale szumy wychodzą więc jż nie ostrzyłem zbytnio.

 

Oczywiście RGB w odzielnych kanałach wychodzi ostrzejsze , ale po zlozeniu w kolor zawsze jednak sie nieco troche zmiękcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostre jest bo ostre zdjęcie da się osiągnąć, ale nie jest "chude" i nie będzie bez krótkich ekspozycji i wielu dobrych klatek. Sorry, ale 16 bitowe DSowe kamery nie nadają się do tego. Po co kupować kamerę z którą co chwila będzie się walczyć?

 

No i raczej nie warto przeskalowywać zdjęć w górę, lepsze są czyste, ale mniejsze. Ten powyżej może wyglądać tak:

j1.jpg

j2.jpg

Edytowane przez riklaunim
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie że nie, z bardzo drobnym detalem tez masz rację, jednak tak czy inaczej przyznać musisz że całkiem nieźle skubana sobie radzi :)

 

Dzisiaj był jeszcze lepszy seeing ale przylazły chmurwiska :hmmm:

 

Ja lubie takie zdjęcia obserwować z 2-3m, efekt jest lepszy niż miniaturka z bliska. Polecam.

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mój SCT 8" to stara dobra hamerykanska optyka a nie chinszczyzna ;)

Lepsza średnia chińszczyzna niż gówniana polszczyzna ^_^

 

A to że używam często ekstermalnie dużych powiekszeń a fotka nadal jest przyzwoita to świadczy o jakosci luster.

Ale masz rację, bo jak ktoś pokazywał świetne zdjęcia chyba z Ukrainy pisałem że gość musi mieć świetne lustro bo karaibskiego seeingu przecież nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku pogody zabrałem się materiał który miał wylądować do kosza bo szaleństwa pogodowego nie było. Stacki nie wyraźne, słaby seeing . Ale jednak coś tam widać.

Była to moja ostatnia sesja bo później już nie miałem okazji wyskoczyć ze sprzętem przed dom.

 

SW300/1500

ASI120MM

Barlow x3

RRGB

 

Jowisz 25.02.2014 17:57 UT

Niezły. Luminancja to czerwony filtr? jasny czy ciemny ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o ocenę ?

 

Próbowałem nie ostrzyć za wszelką cenę a raczej zmierzać ku estetyce . Co prawdą szaleństwa seeingowego nie było ale nie każda fotka musi być żyleta.

 

Zastosowałem całkiem innego Barlowa . Soczewka była w zestawie z uniwersałem . Nigdy jej nie używałem gdyż dla teleskopu 200/3500 to było extreme .(czyli ciemnosć)

 

SW300/1500

ASI120MM

Barlow X4

filtry RGB

 

Jowisz 07.03.2014 18:28 UT

2014-03-07-1828 BW.jpg

2014-03-07-1828 Color.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Jowisz. Trochę się zeźliłem, ponieważ wgrałem ostatnią wersję FC 2.3 i lipa, nie działa w nim ROI z moją kamerką IDS. Musiałem nagrywać z pełną klatką a to niecałe 18 FPS. Najgorsze jest to, że nie zostawiłem sobie beta FC 2.3. Czy Ktoś z Was ma może link do wersji beta 2.2. Ja nie mogę znaleźć. Również wgrałem najnowsze sterowniki do kamerki IDS, ale one raczej nie mają wpływu na działanie FC (?).

 

Zdjęcie to stack z 600 klatek nagrane z prędkością 18 FPS.

 

 

 

 

conv_Jup_20140308_191220_R.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Jowisz. Trochę się zeźliłem, ponieważ wgrałem ostatnią wersję FC 2.3 i lipa, nie działa w nim ROI z moją kamerką IDS. Musiałem nagrywać z pełną klatką a to niecałe 18 FPS. Najgorsze jest to, że nie zostawiłem sobie beta FC 2.3. Czy Ktoś z Was ma może link do wersji beta 2.3. Ja nie mogę znaleźć. Również wgrałem najnowsze sterowniki do kamerki IDS, ale one raczej nie mają wpływu na działanie FC (?).

 

Zdjęcie to stack z 600 klatek nagrane z prędkością 18 FPS.

 

Może to ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.