Skocz do zawartości

Registax nie ładuje dużych avi


astrokosmo

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj użyć PIPP żeby ci posortował po jakości, ew. coś odciął i zapisał wynik jako SER lub lista BMP https://sites.google.com/site/astropipp/

 

Druga opcja to Autostakkert2, trzecia - tam gdzieś na górnej belce registaxa był checkbox dla większych AVI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W registaxie jest na górze "extended avi mode" i trzeba tam dać >4GB, to wtedy będzie Ci czytać do 4GB. Nie mam pojęcia, czemu to extended avi mode nie chce za żadne skarby działać, u mnie było to samo. >4GB będziesz miał to samo, czyli nie będzie działać. Dlatego ja się przerzuciłem na Autostakkert2. Dużo lepiej selekcjonuje klatki, mniej się gubi, a co najważniejsze jest dobrze napisany i nie wywala się na dziwnych błędach przy co drugim użyciu (nigdy się nie wywalił).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc , no wiec tak , Registax 5.1 ładuje po odhaczeniu > 2Gb oraz Vista.

 

Registax 6 nie ładuje i ma taki komunikat.

 

AutoStakkert 2 nie ładuje i ma taki komunikat.

 

Filmy mają ponad 2 Gb i są w rozdzielczości 1280 x 1024.

 

Registax5.1.JPG

błąd registax 6.JPG

błąd AutoStakkert 2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj PIPPem jeszcze :)

 

ok dzieki sprawdzę .

 

Kompa dostalismy ostatnio od sponsora , miał zainstalowaną 8-mke ale ja lubie pracowć na XP.

ma tak:

 

Podsumowanie
System Operacyjny
Windows XP Professional 32-bit Dodatek Service Pack 3
CPU
Intel Core 2 Duo E6600 @ 2.40GHz 38 °C
Technologia Conroe 65nm
RAM
4,00GB 2-Kanałowy DDR2 @ 332MHz (5-5-5-15)
Płyta Główna
Dell Inc. 0RY007 (Socket 775) 40 °C
Grafika
L1952S (1280x1024@60Hz)
256MBATI Radeon HD 2600 XT (Dell) 51 °C
Jeżeli powinienem zainwestować to w co ?
jeszcze raz dzieki i prosze o odpowiedź .
Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej dodać RAMu, ale w XP x32 4GB to chyba max ze względu na adresowanie 32 bitowe. Zainstaluj Win7 x64 to będziesz mógł rozszerzyć do co najmniej łącznie 8GB w dwóch kanałach. Możliwość rozszerzenia zależy nie tylko od specyfikacji platformy (procek i chipset) ale również od producenta płyty głównej - dotyczy zwłaszcza parametrów RAMu oprócz samej pojemności.

 

Admiral_M

(Tapatalk)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wszystkie Twoje problemy z obsługą plików powyżej 2 Gb znikną jak będziesz je trzymał na partycji ntfs a nie fat32?

Z ciekawości jaki masz system plików? (sprawdź we właściwościach dysków)

 

Druga sprawa to sam system, ale tu go o to nie podejrzewam, nie miałem z XP problemów przy plikach nawet 12 Gb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle napisałem, bo z pamięci. W Registaxie 5.1. dobrze działają mi pliki do 2GB, z większymi jest problem. W 6 nie próbowałem. Ale Autostakkert2 spokojnie otwiera pliki do 4 GB. Powyżej są problemy, ale to może być już kwestia programu zapisującego pliki, bo w Firecapture też jest coś na temat extended avi mode i można to włączyć dla >4GB. Ja nie włączyłem, bo nie ufam temu :) Ale może bez tego po prostu nie da się zapisać avi ponad 4GB? Na to też wskazuje to, że avi ponad 4GB z FC nie odtwarza żaden odtwarzacz multimedialny.

 

Jak coś to mam NTFS. Na Fat32 nie da się przecież nawet zapisać pliku >4GB.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki biorę sobie to wszystko do serca -czytaj głowy ;)

 

To nowy komputer-w senie otrzymany , jest lepszy od tych które miałem obecnie wiec muszę wycisnąć z niego ile się da przez parę kolejnych lat :)

 

Mam siódemkę i ósemkę wiec z instalacją nie ma problemu , choć najlepiej pracuje mi się na xp , ale jak trzeba będzie to cyk Walenty na bok sentymenty ;)

 

Jak by co to popytam jeszcze .

 

Obrabiam właśnie kolejny materiał , który dzięki wam ładuje się do Registaxa 5.1

 

Dużo materiału , jest co robić tylko kiedy ? ;)

 

Jedna z próbek RGB w większej rozdzielczości , było by super bo trafiłem na dobry seeing , ale zapomniałem włączyć grzałkę na płycie korekcyjnej i zaparowała , zanim się z tym uporałem przyszły chmurki i po ptokach - aż do rana :(

 

SCT 8" , Barlow 2x , Lumenera , LRGB .

 

 

 

KSIĘŻYC.jpg

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W AS2 (aż do ostatniej wersji, czyli 2.3.0.16) jest rzeczywisty problem z plikami >4GB. O tyle dziwny, że 4.5-6.5GB nie ładują się, a z 9.5GB z tej samej kamery nie ma problemów.

 

Emil stwierdził, że to najwyraźniej problem zapożyczonego modułu do wsadu plików (nie jego autorstwa) - pracuje w tej chwili na moich samplach w celu rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupiłem RAM i nie pomogło a wyjście okazało się banalnie proste ^_^ Wystarczy zaznaczyć AVI lub wszystkie pliki w folderze i przeciągnąć do okna Registax ^_^ bez użycia SELECT/OPEN FILES

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy nową wersję AutoStakkert2 (właściwie dwie przez ostatni dzień) i nie powinno już być kłopotu z dużymi plikami. Gwoli ścisłości problemem okazał się natywny soft TIS pod tytułem IC Capture, który nagrywa pliki Y800 (8-bitowa skala szarości) jako 3 takie same kanały RGB. Nie wiem, czy to normalne, ale w każdym razie taki był problem.

 

Najnowsza wersja to 2.3.0.18 do pobrania tutaj:

 

http://www.astrokraai.nl/software/latest.html

 

Emil poprawił błędy dosłownie w 24 godziny od ich zgłoszenia.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.