Skocz do zawartości

Najbardziej mobilny teleskop Celestron


Andrecrycry

Rekomendowane odpowiedzi

Na AM też niezłe poruszenie...

http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=29457

 

Pozdrawiam

Lukacz

 

Panie lukacz jest Pan niekwestionowanym znawcą i chyba najwyższym autorytetem astro w tym kraju, dziękuję za wsparcie na forach w moim ogłoszeniu, żałuję że zabrałem Panu na to czas bo z liczby Pana postów zgaduję że nie ma Pan go za wiele.

 

Błagam, tyle zawiści w ofercie za 245zł?

 

Przecież nie sprzedaję orbitującego teleskopu Hubble'a.

 

Oferta jest dedykowana do określonego odbiorcy który chce mieć sprzęt przenośny o określonych zaletach i akceptowalnych wadach. Wypowiadają się osoby które widziały coś w sklepie, i co mogły tam zbadać? wytrzymałość w transporcie? użycie w plenerze, obserwacje obiektów w rejonie w którym chciały się znaleźć?

Ktoś poda mi ofertę mobilnego małego składanego statywu 30cm x 9cm, z aluminiowymi nogami, lekkiego i z mikroruchami dostępnego w w sprzedaży w Polsce w dowolnej chwili? oraz jego cenę?

 

Ktoś zasugeruje lornetkę, lepszą za cenę 245zł a i czy będzie mieć możliwość zastosowania dodatkowo okularów 1,25''?

 

i co z tą lunetą? co budzi tyle kontrowersji? to nie musi oznaczać teleskopu -> a typowe lunety fascynatów ptaków?, rzadko która ma możliwość zastosowania okularu 1,25'' a jeśli ma to kosztuje 6-8tys. złotych choć i w takich nie widziałem tej opcji... a niektórzy choć pozornie wybiegają poza granice zwykłego uniwersum poprzez obserwacje to w swoim myśleniu są zamknięci i nie potrafią wydobyć się poza autosugestię iż poza astronomią używa się jeszcze sprzętu optycznego (dobra dopowiem.. bo się nie połapią -. i są różne lunety...) i taki C70 je przewyższa.

Błagam nie kłóćcie się w prostej taniej ofercie. Polacy zaczynają złote medale zdobywać a w wewnętrznym garze ciągle kipi.. i tak jestem z innej bajki, takiej dobrej nie tej Waszej (niektórych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta jest dedykowana do określonego odbiorcy który chce mieć sprzęt przenośny o określonych zaletach i akceptowalnych wadach.
Panie andrecrycry myślę że Pan również odpowiednią ilością czasu nie dysponuje. Znalazł Pan 5 godzin na wypisanie " określonych zalet" i ani jednej minuty na opisanie chociażby jednej "akceptowalnej wady" Celestrona C70.

Myli Pan zawiść z oburzeniem powstałym w reakcji na Pańskie ogłoszenie napisane w formie traktującej użytkowników forów jak z " innej bajki".

Edytowane przez Lukacz
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No już już.. dobrze dobrze...

Z prostego ogłoszenia "szanowni" forumowicze zrobili folwarczny wątek, z obraźliwymi słowami i porównaniami "debilny" itp wystawiając samemu sobie taką opinię.

 

Wolałbym szczegóły, dowody, przykłady cytaty, gdzie skłamałem?

 

Naprawdę niektórzy zdecydowaną większość postów osiągną w dziale giełda wypisując posty wypełnione jadem i zawiścią.. nic potem dziwnego że jeśli mają taką osobowość muszą wypatrywać przyjaciół na drugiej stronie wszechświata, choć do śmierci ich tam nie znajdą, i na rodzimej planecie pozostaną samotni w swej narastającej zgryzocie i frustracji. No cóż to nie mój problem.

 

Panie Lukacz.. błagam.. jakaś zbierzność z prawdą by się przydała. "opisanie chociażby jednej "akceptowalnej wady" Celestrona C70" - w mojej ocenie nie nadaje się do obserwowania mgławic ani nawet gwiazd, ustawienie ostrości przy największym powiększeniu wymaga subtelności i skupienia (oczywiście nie robię wyliczanki afiszując wad, czy tak ktokolwiek buduje jakąkolwiek ofertę SPRZEDAŻY? proszę rzetelne przykłady). No pewnie że nie znajdziecie potwierdzenia tych zbędnych zarzutów i oszczerstw dlatego dalszą dyskusje w formie jakiejś poczty pantoflowej uważam za bezsensowną.

 

Jeśli ktoś uważa że wątek należy skasować, nie mam zastrzeżeń, oczywiste jednak że powody dla jakich ten ktoś tak uważa są bezzasadne (jeśli zbliżone do tych w wypowiedziach powyższych "znaaaawców").

 

Ten wątek zniknie a większość z Was pozostanie taka jak była. Jednak to nie mój problem i zupełnie nie będę się tym przejmował.

Edytowane przez Andrecrycry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sformułowanie

przy użyciu odpowiednio dobrej klasy okularu pozwala uzyskać naprawdę niezwykłe rezultaty niedostępne dla nawet najdroższych z klasycznych lunet
jest zwyczajnym kłamstwem. 70mm Mak specjalną rewelacją nie jest i peany na jego cześć są mocno przesadzone. 70mm (nawet 60mm) apochromat okaze sie znaaaaaacznie lepszy.

 

Celestron marka amerykanska... Hmm...

http://en.wikipedia.org/wiki/Celestron#History

"The company had been U.S. owned until April 2005 when it was acquired by SW Technology Corporation, a Delaware company and affiliate of Synta Technology Corporation of Taiwan. Synta is a manufacturer of astronomy equipment and related components and at that time had been a supplier for Celestron for over 15 years.[5]"

 

Mozna kupic NIEZMIERNIE LEPSZE teleskopy mobilne, niz ten mikroskopijny Mak. Porzadny refraktor sprawdzi sie o wiele lepiej.

i co z tą lunetą? co budzi tyle kontrowersji? to nie musi oznaczać teleskopu -> a typowe lunety fascynatów ptaków?, rzadko która ma możliwość zastosowania okularu 1,25'' a jeśli ma to kosztuje 6-8tys. złotych choć i w takich nie widziałem tej opcji...
Jestesmy na forum astronomicznym i interesuja nas tu glownie refraktory astronomiczne. Tutaj praktycznie KAZDY ma mozliwosc instalacji okularow 1.25" (lepsze nawet i 2"). Wlacznie ze Sky-Watcherem 80/400 za 200zl (koszt uzywanego). Edytowane przez r.ziomber
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już już.. dobrze dobrze...

Z prostego ogłoszenia "szanowni" forumowicze zrobili folwarczny wątek, z obraźliwymi słowami i porównaniami "debilny" itp wystawiając samemu sobie taką opinię.

 

Człowieku, czego się spodziewałeś pisząc już w pierwszym krótkim zdaniu dwa kłamstwa? Myślałeś, że trafiłeś na debili, którzy łykną wszystko jak pelikany ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn . Kolega Sprzedający uważa bywalców tego i jemu podobnych forów za debili. Bo do takich jest skierowane jego marketingowe przesłanie. Nieładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Andrecrycry jest albo bardzo młody i mało jeszcze rozumie, albo jest naiwny do stopnia dawno przekraczającego wszelkie granice śmieszności :)

 

Andrecrycry

 

To jest forum astronomiczne. Bywalcy tego forum znają się na rzeczy i wszelka marketingowa papka (a co dopiero tak nieudolnie napisana) działa na nich jak płachta na byka. Paradoksalnie największe szanse na sprzedanie miałbyś, gdybyś ograniczył się do nazwy przedmiotu, parametrów i podstawowych informacji, oraz ceny i sposobu przesyłki/odbioru. Ładnie, czysto i profesjonalnie napisane ogłoszenie tak właśnie wygląda. Tymczasem ty starasz się komuś zaimponować w najmniej odpowiedni sposób. Na forum astronomicznym to co zrobiłeś, to czyste samobójstwo :P

Do tego nie przeczytałeś regulaminu i już na wstępie złamałeś go w co najmniej dwóch punktach.

 

Dziwisz się reakcji?

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.