Skocz do zawartości

Logowanie do Astropolis


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to pytanie nie było Adam do Ciebie i miało zupełnie przeciwny wektor zagadnienia ^_^

 

To te czytanie po łebkach postów tak się kończy ;):P

 

PS Już jedno forum chciało być elitarne, teraz jest jak Morze Czarne, martwe. Ale to inny problem.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyślałem też, że inne zamknięte strony, którym zależy na przyciągnięciu użytkowników pokazują przynajmniej kawałek treści na zachętę (pierwszych kilka zdań + "zarejestruj się aby zobaczyć więcej"), brutalna ściana logowania wydaje się bardzo niegościnna. ale może idea jest taka, że to użytkownikowi ma zależeć na wejściu do elitarnego kręgu... jak mówiłem, dziwne :P

 

Zauważyłem, że wiele for daje niezalogowanym możliwość przeczytania tylko pierwszego posta każdego z wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, żądanie logowania nalezy zdecydowanie umilić :) teraz ma subtelność kwitu na węgiel

hahaha, to prawda. Raczej przepędza nowego użytkownika, niż go zachęca :)))

 

Tak, jak pisałem, to nie jest ani decyzja, ani stały element strategii. Bardziej eksperyment socjologiczny. Proszę o chwilę cierpliwości, bo ja sam aktualnie jestem za otwartą formą, ale, tak jak szuu pisze, logika tu nie idzie w parze z empiriami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie uświadomiłem że mój znajomy, który jest analfabetą cyfrowym został odcięty od forum. Uprzedzając dyskusję jego nie da się nauczyć logowania na forum ani tym bardziej założenia konta. Automatyczne logowanie też odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często można też spotkać fora zamknięte, ale tak skonstruowane od środka, by ich treść indeksował Google. Posty pojawiają się więc na liście trafień, ale po kliknięciu

wyświetla się ekran logowania. Mnie to osobiście irytuje. Na szczęście można wtedy wybrać kopię i przeczytać zawartość bez logowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam napisał, że wymuszenie logowania spowodowało że ileśtam osób, które zawsze czytali anonimowo, założyło konta.

ale było to możliwe, bo wcześniej te osoby przyzwyczaiły się do odwiedzania forum, dzięki temu że było publicznie dostępne.

 

forum zamknięte nie zdobędzie stałego grona anonimowych czytelników, czyli gdyby ktoś chciał na serio wykorzystywać taki trik, to forum musi być zasadniczo otwarte, a raz na jakiś czas się je zamyka żeby tych najbardziej uzależnionych złowić, i potem otwiera się znowu, zarzucając przynętę na następny połów.

cóż, marketing różnych rzeczy się chwyta, i często nawet nie wiemy kiedy jesteśmy rybką, jednak na forum poniekąd koleżeńskim byłoby to jednak dziwne (znowu ta dziwność!). no i w odróżnieniu od rybek, stali anonimowi czytelnicy nauczą się, że wcale nie trzeba się rejestrować, bo wiadomo że za chwile forum znowu się otworzy, zgodnie z "procedurą połowu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość polaris

Od jakiegoś czasu czas załadowania strony AP stał się irytująco długi. Najpierw ładują się różne adresy google, a czasem strona się na nich zacina i trzeba odświeżać. Z różnych względów na fora ostatnio zaglądam rzadziej, ale taka polityka AP doprowadza mnie do traktowania tego forum "z krzyżyka" zanim się załaduje. Szkoda nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.