Skocz do zawartości

Logowanie do Astropolis


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś taki problem już był. MateuszW - jeżeli mam stronę dodaną do ulubionych, to klikając odnośnik ma prowadzić do adresu http://astropolis.pl/index.php i nie pytać o hasło na początku.

Ja mam tak samo. zaraz wkleję screena.

logowanie Astropolis.jpg

Edytowane przez KrzysztofZ
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno internet, przeglądarki, poczta ukierunkowane były na coraz dogodniejsze korzystanie z nich, dziś człowiek czuje się coraz bardziej osaczony, a to przez bezwzględne reklamy, personalizowanie kont zmuszające cię do umożliwienia powiązania ruchów w sieci z twoją osobą. To wszystko sprawia że wejście gdziekolwiek staję się coraz bardziej nieznośne a po gwałcie na człowieku reklamami zasłaniającymi całą stronę nie ma się ochoty w takie miejsca już wracać. Ostatnio co któreś otwarcie IE nie otwiera mi się strona startowa google lecz T-mobile, to ja się pytam kiedy przy włączeniu komputera zaczną nam wyskakiwać obowiązkowe reklamy?

 

taka mała dygresja

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście jest trochę skutecznych narzędzi do walki z reklamami. Dziś bez AdBlocka nie wyobrażam sobie już przeglądania internetu. Nie działa on w 100%, ale zdecydowaną większość reklam usuwa. Jeśli chodzi o pocztę, to wystarczy przestrzegać dwóch zasad: zakładać konto tylko na "poważnych" stronach, które nie zmuszają z założenia do przyjmowania mnóstwa reklam (czyli np. unikamy onet, a korzystamy z gmail), oraz przy każdej rejestracji gdziekolwiek, czy instalacji czegokolwiek odznaczamy ptaszek przy wysyłania jakiś śmieci do skrzynki. Ja się tego trzymam i na pocztę nie dostaję żadnej niechcianej reklamy. A jeśli chodzi o Twoją przeglądarkę, to pewnie zainstalowałeś jakieś syfne oprogramowanie, które dodało swoje rozszerzenie do przeglądarki i w kółko Ci zmienia stronę startową. Przeglądnij zainstalowane rozszerzenia i wywal to złośliwe. Ja w ostatnim czasie złapałem jakieś 2 niechciane rozszerzenia zupełnie znikąd (może wirus?). Efekt ich działania był taki, że dodawały własne reklamy na różnych stronach. Dziwne jest to, że w necie nic na ich temat nie znalazłem. Nie dało się ich normalnie odinstalować, dopiero jakieś specjalne sztuczki pozwoliły je wyplenić z przeglądarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno internet, przeglądarki, poczta ukierunkowane były na coraz dogodniejsze korzystanie z nich, dziś człowiek czuje się coraz bardziej osaczony, a to przez bezwzględne reklamy, personalizowanie kont zmuszające cię do umożliwienia powiązania ruchów w sieci z twoją osobą. To wszystko sprawia że wejście gdziekolwiek staję się coraz bardziej nieznośne a po gwałcie na człowieku reklamami zasłaniającymi całą stronę nie ma się ochoty w takie miejsca już wracać. Ostatnio co któreś otwarcie IE nie otwiera mi się strona startowa google lecz T-mobile, to ja się pytam kiedy przy włączeniu komputera zaczną nam wyskakiwać obowiązkowe reklamy?

 

taka mała dygresja

Na AP też ci zasłaniają treść reklamami? Pytam, bo już ktoś tu narzekał, że całe Astropolis jest w reklamach i jak zobaczyłem screen, to spadłem z krzesła.

 

Jest kilka kwestii związanych z otwartością serwisów społecznościowych (z definicji nie powinny być otwarte).

 

1. Kwestia prywatności danych i rozmów - paradoksalnie, jeżeli serwis jest OPEN, to nie macie nad tym żadnej kontroli. Widzi to każdy, google indeksuje wasze posty i płyną sobie w świat, także do NSA, czy czego tam jeszcze się boimy.

 

2. Google ściąga przypadkowy ruch, który stanowi kilkadziesiąt % całego zasięgu, co zarówno w kwestiach merytorycznych, jak i serwerowych jest bez sensu. Logowanie oznacza, że nie ma przypadkowych osób na AP.

 

W kontekście komercyjnym to oczywiście spory minus, bo... zmniejsza się zasięg reklam, więc i przychody.

 

Dla jasności, nikt nie powiedział póki co, że AP pozostanie zamknięte. Obserwuję, jak rzeczywistość ma się do teorii. Z drugiej strony, jeżeli dla kogoś problemem jest zalogowanie się do forum, to trochę przykre. My musimy gimnastykować się trochę więcej, żeby ten przybytek mógł istnieć.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AP też ci zasłaniają treść reklamami?

 

Nie miałem na myśli w ani jednym akapicie AP :) bardziej fb, YT i google gdzie zachęcając ludzi a często lekko przymuszając do personalizacji i powiązań kont pozyskują to czego potrzebują,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie powiedział póki co, że AP pozostanie zamknięte. Obserwuję, jak rzeczywistość ma się do teorii

 

chyba rzeczywistość nie pasuje do teorii, bo na dole strony AP widać:

"31 użytkowników, 96 gości, 12 anonimowych użytkowników"

 

a przecież gości teoretycznie nie ma skoro logowanie jest obowiązkowe :uhm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wchodzący na AP i widzący ekran logowania to goście.

 

aaaaaaa ok, teraz rozumiem :)

 

 

Chyba jednak nie do końca :compress:

 

a jednak tak, bo teraz widzę że to po prostu goście którzy weszli do danego wątku jakimś linkiem ale i tak zamiast wątku widzą komunikat logowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcę nosem na wymóg logowania. Zawsze przed rejestrowaniem się na jakimkolwiek forum tematycznym czytałem je przez co najmniej parę tygodni. Zdarzyło się kilka razy trafić na forum wymagające logowania i nigdy nie chciało mi się rejestrować. Ot, wchodziłem na jakieś inne. Bo skąd nieobeznany świeżak ma wiedzieć, że warto „oficjalnie” do AP dołączyć?

 

Jeśli podobnych mnie jest więcej, to AP będzie traciło narybek.

 

 


 

Jest kilka kwestii związanych z otwartością serwisów społecznościowych (z definicji nie powinny być otwarte).

1. Kwestia prywatności danych i rozmów - paradoksalnie, jeżeli serwis jest OPEN, to nie macie nad tym żadnej kontroli. Widzi to każdy, google indeksuje

wasze posty i płyną sobie w świat, także do NSA, czy czego tam jeszcze się boimy.

 

 

Oczywiście. Ale AP to przecież nie serwis społecznościowy, piszemy żeby pomagać, dzielić się osiągnięciami, do tego pod pseudonimami. Też miałbym opory przed byciem na otwartym forum wymagającym podpisywania się i uwizerunkowienia (jest gdzieś taki wymóg).

 

 

 

Google ściąga przypadkowy ruch, który stanowi kilkadziesiąt % całego zasięgu, co zarówno w kwestiach merytorycznych, jak i serwerowych jest bez sensu. Logowanie oznacza, że nie ma przypadkowych osób na AP.

 

 

 

Jak wspomniałem na początku, to wg mnie akurat jedna z głównych funkcji forum. Ściąganie tych zagubionych, początkujących duszyczek :)

Edytowane przez WielkiAtraktor
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości.

 

Czemu to dla Was tak istotne i tak dogłębnie analizujecie każdy aspekt tego wymogu?

A to nie jest oczywiste? Interes forum. Takie myki wpływają na wszystko (choć to zawsze trzeba wybadać) - włącznie z ilością i popularnością postów, aktywnością użytkowników, etc. To nigdy nie działa logicznie, bo wydawałoby się, że odcięcie osób zawsze wpływa negatywnie, a tak nie jest. W przeciągu 2 dni zarejestrowało się rekordowo wiele nowych osób, a co ciekawe, jak już założyli konta, to i zaczynają rozmawiać na forum, a to znowu podnosi dyskusję, etc. Jak już jesteś zalogowany, to jesteś bardziej skłonny do odpisania komuś (bo jak nie jesteś zalogowany, to często Ci się nie chce logować - czysta psychologia.

 

Wczoraj np. było ponad 60 aktywnych wątków w ciągu 1 dnia. Ostatni taki wynik był chyba w 2008 roku. Wzrosła nawet liczba PW - czego trudno byłoby się spodziewać.

 

Puentując, szukam metod, który zwiększają potencjał forum. Ot mam taką wadę, że mi na AP zależy ;)

 

PS. Oficjalne badania twierdzą, że wprowadzenie "ściany" poprawia "jakość" użytkowników (niezła nazwa - co? Fuj). Wydaje się to dosyć logiczne, bo po prostu odsiewa osoby, które albo ta tematyka nie interesuje, albo nie zależy im tak mocno na udziale w społeczności, przez co zostają tylko Ci bardziej zaangażowani.

 

PS2. Oczywiście są też negatywne strony, ale na razie chciałbym się przyjrzeć tym pozytywnym. Potrzymam nas wszystkich w tym trybie ok. 2-3 tyg. i wtedy oszacujemy, czy to poprawia nam relacje społeczne, czy pogarsza.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak wspomniałem na początku, to wg mnie akurat jedna z głównych funkcji forum. Ściąganie tych zagubionych, początkujących duszyczek :)

Tak by się wydawało. Niestety ponad 10 letni staż na tym forum tego nie potwierdza. Powiem więcej, spotykamy z Jackiem (w astromarkecie) osoby, które nie odzywają się na forum, bo... przez nieśmiałość (lub pewne lekkie paranoje) nie chcą wypowiadać się na forum, które jest całkowicie otwarte/publiczne (brak kontrolo nad tym, kto i kiedy to przeczyta), a wszystko co pisze się na forum idzie na szerokie wody internetu. W sumie - jak się o tym myśli, to można zrozumieć takie podejście, choć ja osobiście uważam, że jak się coś pisze, to właśnie po to, żeby jak najwięcej osób czytało. Nie mniej, różne są ludzkie motywacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idea forum "zamkniętego" wydaje mi się dziwna, ale nie byłaby to pierwsza dziwna rzecz na świecie która działa inaczej niż mi się wydaje... na pewno ciekawy eksperyment socjologiczny ^_^

 

pomyślałem też, że inne zamknięte strony, którym zależy na przyciągnięciu użytkowników pokazują przynajmniej kawałek treści na zachętę (pierwszych kilka zdań + "zarejestruj się aby zobaczyć więcej"), brutalna ściana logowania wydaje się bardzo niegościnna. ale może idea jest taka, że to użytkownikowi ma zależeć na wejściu do elitarnego kręgu... jak mówiłem, dziwne :P

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.