Skocz do zawartości

Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Krzychu, to jest RESIZE. Oryginalna klatka z STL 11000 ma 4008 x 2672 piksele i nijak nie daje się pokazać na tym forum w całości. Bin to cos zupełnie innego i raczej niewiele ma wspólnego z obróbką końcową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, to jest RESIZE. Oryginalna klatka z STL 11000 ma 4008 x 2672 piksele i nijak nie daje się pokazać na tym forum w całości. Bin to cos zupełnie innego i raczej niewiele ma wspólnego z obróbką końcową.

 

Mysle że wiem co to bin2 i jaką rozdzielczość ma KAI11002.. Ok, nie chcesz pokazać oryginału to nie ;) Po prostu lubię oglądać szczegóły obiektów, stąd moja dociekliwość w kwestii rozdzielczości.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki, chyba nie sadzisz, ze atakuje Wessela prace. Przez mysl by mi nie przeszlo. Wydawalo mi sie, ze to konstruktywna uwaga, latwo przeciez przeoczyc cos co inny wylapie.

Nienie, absolutnie przez myśl mi nie przyszło że chcesz atakować wessela :) To pytanie nie miało podtekstów, po prostu zastanawiam się (z czystej ciekawości + może skorzystam z jakiejś metoty) po co tak rozbierać zdjęcie na czynniki pierwsze, skoro wygląda świetnie.

 

Czesto ogladam zdjecia doglebnie, ale niekoniecznie po to by wylapywac defekty, a po to by porownac do mozliwosci setupu wlasnego i autora zdjecia. Po to by zobaczyc, co moge osiagnac swoim setupem przy danej roznicy nieba jaka ma autor i ja. W tym przypadku, ciekaw bylem gwiazdek z nowego setupu wessela. Rozbierajac zdjecia lepszych od siebie i porownujac do swoich mozna sie wiele nauczyc dla siebie. Nie sciagales nigdy zdjec innych by uzyskac dany balans kolorow? ;)

Porównywałem zdjęcia :) ale nie wpadłem żeby oglądać histogram kanałów - ale może to jest droga - teraz na pewno się przyjrzę... przynajmniej swoim wypocinom ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowanym wrogiem oglądania zdjęć " w kawałkach", no chyba że zawiera ewidentnie widoczny feler i trzeba ( uff... jak ktoś ma parcie) pokazać dokładnie autorowi o czym piszemy.

Myślę sobie zawsze tak: autor pokazując nam fotkę miał jakiś pomysł na kadr, kompozycję, kolorystykę, poziom czerni, wielkość gwiazd w stosunku do mgławicy itp. itd. I pokazał nam fotkę np. 1800x1200.

Oglądajmy więc fotkę 1:1... oglądamy przecież po to,. żeby zrozumieć co Autor chciał nam przekazać swoją pracą. Aspekty techniczne - szumy, kolory, poziomy- to sprawa wtórna i jeśli nie przeszkadzają w odbiorze przekazu- niech sobie będą.

I tak rozumując od razu łatwo wyłapać astro-fotografów wśród fotografów nieba. Ci drudzy trzaskają fotki mechanicznie, bez pomysłu. Ci pierwsi chcą nam coś pokazać lub przekazać. Ja mam do każdej swojej pracy jakiś tam stosunek emocjonalny. Od znalezienia obiektu, wymyślenia kadru wiem, co chcę pokazać.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej, choć zastanawia mnie, co kombinowałeś z tą niebieską gwiazdą. Wrzuć tego nowego i starszego jpega tak, żeby otwierały się zaraz po sobie (choćby w podglądzie windowsa) i powiedz mi, co tam się narobiło i która wersja jest właściwa :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Ale żeby oglądać poszczególne kanały? Na to bym nie wpadł :)

 

Bez urazy :) - po co tak? Jak to jest okazja do nauczenia się czegoś to ja chętnie :)

 

Oglądanie surowych kanałów nie ma wielkiego sensu ale są powiedzmy 2 wyjątki. Obrobione Ha lub L mogą być pokazane oddzielne bo takie prace b/w są same w sobie czasami gotową pouczającą formą. Niektórzy uważają za jedyną prawdziwą bo ogranicza subiektywizm autora.

Chyba że nie zrozumiałem pytania... :)

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej, choć zastanawia mnie, co kombinowałeś z tą niebieską gwiazdą. Wrzuć tego nowego i starszego jpega tak, żeby otwierały się zaraz po sobie (choćby w podglądzie windowsa) i powiedz mi, co tam się narobiło i która wersja jest właściwa :P

 

Obie są właściwe :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.