Skocz do zawartości

Moja własna plaga


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak udało mi się ostatnio zrobić fotkę z której byłem zadowolony ale to przecież nie powód żeby zsyłać na mnie plagę:

 

MojeSzczescie.png

 

wierzcie albo nie a takie cuś wisi nad moją miejscówką i nie chce zniknąć od kilku dni !!

 

Czy to już tak zostanie :buahaha::kupa:

 

P.S.

Nie będę pisał co bo nad całą Polska nie ma nic - łatwo znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u was ze smogiem (moja plaga)?

W moim mieście gdzie prawie wszyscy palą węglem (i nie tylko), wyjść po zmroku na zewnątrz to jak włożyć głowę do komina.

Piotr.

Edytowane przez Piotr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po miesiącu opadły mi emocje na tyle, że jestem w stanie opisać własną historię przyczyny braku pogody w jednym miejscu w Polsce miesiąc temu. Ta przyczyna to QHY8, które kupiłem, obserwatorium, które zbudowałem, do tego wreszcie QHY5 do guide, specjalnie wzięty urlop i inne. Wszystko miał być perfekt. W piątek 24 października miał przyjechać kurier z QHY8. Prognoza pogody na najbliższe dni idąc za meteogroup jak poniżej:

pogoda na kamerkę.jpg

 

Zapomniałem niestety, że będę potrzebował jeszcze przedłużkę między korektor a kamerkę pognałem do Janusza P. w Krakowie i dzięki niemu w parę godzin miałem w rękach niezbędną przedłużkę. Nic tylko pełnia szczęścia zagościła na mych ustach. W piątek wieczorem mimo małych problemów ze zdrowiem już siedziałem w obserwatorium, ale nic nie udało się zrobić, przyszła MGŁA. Pomyślałem, to nic, następne dni mają być takie pogodne, będę fotografował w kolejne noce. Nie dopuszczałem myśli, że fatum mnie dopadnie. A jednak. W sobotę wieczorem udało mi się zrobić pierwsze światło, kilka klatek M31. Niestety, koło 23 dopadła mnie znów mgła, a do tego problemy z żołądkiem. Poszedłem spać, ale nie myślałem i wierzyłem, że już więcej nieba nie zobaczę w najbliższe noce, a cały sprzęt będzie jedynie skarbonką. Kolejne zdjęcia z sat24 mówią same za siebie, żółty punkt to moje położenie.

 

26 niedziela:

Pogoda 26 10 2014_2.jpg

 

27 poniedziałek:

Pogoda 27 10 2014_22.jpg

 

28 wtorek:

Pogoda 28 10 2014_22.jpg

 

29 środa:

Pogoda 29 10 2014_22.jpg

 

W czwartek wróciłem po urlopie do pracy, a oczywiście na wieś gdzie budka wróciła pogoda. Wszystkie moje plany zostały zamiecione.

Mogę jedynie powspominać jak gwiazdy świecą nad budka w tą chwilę pogodnego nieba, zanim przyszła mgła.

 

obserwatorium2.jpg

 

Pogodnego nieba!

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis budowy już jutro zamieszczę w wątku, gdzie opisywałem od początku jak to robiłem. Ogólnie z płyty budowlanej, zielonej, ale z zewnątrz pomalowałem na biało, bo jak powiedziałem Prezydent USA: Żadna bomba nie uderzy w Biały Dom :rofl:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.