Skocz do zawartości

Na granicy Perseusza i Byka


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne, tylko szkoda że szumu nie widać :icon_wink:

Zastanawiam się jakby to wyglądało, gdyby zdjąć trochę niebieskiego, bo chyba ciut za dużo.

To z mobilnego zestawu?

Tak z mobilnego.

Muszę chyba zacząć prawie od początku bo tutaj za bardzo wymęczyłem oczy i brak mi dystansu, wtedy faktycznie mógłbym inaczej pojechać z niebieskim i zostawić trochę szumu. Dzięki !

 

Update *ociepliłem ( czyli zmniejszyłem niebieski na tyle na ile sie dało)

Edytowane przez MarcinPc
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z mobilnego.

Muszę chyba zacząć prawie od początku bo tutaj za bardzo wymęczyłem oczy i brak mi dystansu, wtedy faktycznie mógłbym inaczej pojechać z niebieskim i zostawić trochę szumu. Dzięki !

 

Update *ociepliłem ( czyli zmniejszyłem niebieski na tyle na ile sie dało)

Wcale nie ociepliłeś…Albo…ja już nie wiem, bo może tam rzeczywiście powinno być tak zimno, oczywiście kolorystycznie bo fizycznie, to zimno tam raczej wcale nie jest.

Ciągniesz tak równiutko 135 mm po 5 min sub, na jakimś maleństwie? Chyba wywalę Astrotracka :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) a fakt nie napisałem. To astrotracka właśnie :) ale nie będe ukrywał to chyba jedyna sesja która tak wyszła i w której zdecydowałem się takie klatki ( pare początkowych klatek skopałem więc wyrzuciłem notabene). Inne sesje były po prostu z krótszymi klatkami (3,4 min). Z tymi wszystkimi małymi montażami jest troche jak na loterii.

Może masz w cachu w przeglądarce obrazek - teraz na pewno jest lekko inaczej zbalansowany po poprawce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na AT przy 135mm i Canonie 60D (a więc 1,5x mniejszy piksel) w miarę powtarzalnie ciągnąłem 5 min klatki. Ale już przy 300mm i 3 min było średnio-słabo, oczywiście przy "perfekt" ustawionej polarnej. Wg mnie ta szacowana przez producenta dokładność Astrotraca jest mocno na wyrost. Ew. jest wyraźny rozrzut jakości, bo owszem widziałem w sieci nie-guidowane ekspozycje 400mm i 5 min w punkt, ale większość osób ma już problemy w okolicach 135mm.

 

Co do spajków to przychylam się do opinia Paether'a. Za bardzo się "narzucają" przy tej skali Plejad.

 

Marcin, jak oceniasz tego Canona? Bo wiadomo że to brat-bliźniak 200L f/2.8, a tym drugim z powodzeniem można fotografować przy pełnej jasności, a na przysłonie f/3.5 daje już piękne gwiazdki w całym kadrze. W 135L korekcja jest nieco gorsza?

Edytowane przez Marek_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pozytywnie go widzę. Szczerze to nie wiem dlaczego robię na f/4. Zabawne. Ale po prostu tak ustawiłem pierwszą testową sesje i tak już zostało.

Nie mniej jednak zrobię test na powiedzmy 2.8 bo sam jestem ciekawy wyniku i jakości pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pozytywnie go widzę. Szczerze to nie wiem dlaczego robię na f/4. Zabawne. Ale po prostu tak ustawiłem pierwszą testową sesje i tak już zostało.

Nie mniej jednak zrobię test na powiedzmy 2.8 bo sam jestem ciekawy wyniku i jakości pola.

Kiedyś porównywałem 135L z 200L tutaj:

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=108&Camera=453&Sample=0&FLI=0&API=2&LensComp=245&CameraComp=453&SampleComp=0&FLIComp=0&APIComp=0

 

Jestem pod wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcie. Uwielbiam to różnokolorowe kłębowisko pyłów i mgławic.

Nie potrafię jednak nawet zbliżyć się do Twoich efektów obróbki - jeśli wyciągam mgławice z niebytu, wyciągam jednocześnie słabe gwiazdki tła, które w efekcie zabijają odbiór zdjęcia. Gratuluję świetnego warsztatu :)

Czyżbyś zamienił Skytrackera na Astrotracka? Jak wrażenia po przesiadce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.