Skocz do zawartości

NGC 6888 Crescent HaLRGB


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Obiekt znany a od tylu lat nie moglem się za niego zabrać z bliska. Przewijał się w innych obrazkach ale dopiero tegoroczne zmiany w setupie pozwoliły pokazać go bliżej.

ATIK ONE 9M, Officina Stellare Veloce RH 200, ASA DDM 60, Bez guidingu.

Ha: 16x900 sek.LRGB: 6x300 sek każdy kanał.

 

9957d92160d23a0a1c190484b64acb09.1824x0_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja coś napiszę :)

 

Jak dla mnie to za czerwona, zbyt kliszowata, teraz to w modzie są jeśli nie paleta HST to chociaż takie z niebieską otoczką lub inne w wydziwionej, aczkolwiek atrakcyjnej wizualnie, palecie kolorystycznej. Ale to tylko moja opinia.

 

https://www.google.pl/search?q=NGC+6888&biw=1024&bih=576&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=koh0VZWGK-WkygOUxYOYBg&ved=0CAYQ_AUoAQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha jest za mało, to wiem. Zresztą zamierzam jeszcze się pobawić obróbką. Ta jest za bardzo agresywna dla Ha. Zresztą to jest zestaw galaktyczny a LRGB wychodzi pięknie. Wstawię potem samo LRGB to zobaczysz.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi w tym zdjęciu nie pasuje - część mgławicy wygląda na przepaloną a tło zaszumione - sprawdziłem studnię tej kamerki i wygląda że Atik znów się nie popisał - chyba będziesz musiał zmienić swoje przyzwyczajenia z STL w zbieraniu materiału ?

 

A co ma marka kamery do studni matrycy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten blog, bardzo mi pomógł wyrobić sobie zdanie na temat różnych marek i jeżeli chodzi o czipy Sony to Atik robi świetne kamery. Możesz powiedzieć o który fragment chodzi?

 

Faktycznie nastąpiła tu pomyłka bo popatrzyłem sobie na porównanie parametrów matrycy ICX694 u rożnych producentów zamiast na ICX814. Nie zmieniania to jednak faktu że zbadana głębokość studni w ICX694 wypada gorzej w Atiku ale może to jest jakiś tam kompromis z szumami odczytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nastąpiła tu pomyłka bo popatrzyłem sobie na porównanie parametrów matrycy ICX694 u rożnych producentów zamiast na ICX814. Nie zmieniania to jednak faktu że zbadana głębokość studni w ICX694 wypada gorzej w Atiku ale może to jest jakiś tam kompromis z szumami odczytu.

 

Tak, to różne podejście do kwestii głębokość studni/szum odczytu/dynamika. Jeśli przeliczysz sobie jak wypada dynamika SX i Atika dla matrycy ICX694 to okazuje się, że Atik wypada lepiej.

 

Nie bronię tu tego producenta, Kodaki wypadają im co najwyżej średnio, ale nie zmienia to faktu że kamery oparte na matrycach Sony robią jedne z najlepszych na rynku. Albo po prostu brakuje niezależnych testów innych producentów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zebrany materiał to wydaję się być wystarczająco jak dla mnie, wiadomo można więcej. Dalej niestety napotykamy trudność w postaci obszaru w którym jest wodór i tylko wodór praktycznie w całym kadrze. To nie są łatwe obszary na HRGB, szczególnie gdy chcemy uzyskać nieco ekspresji z tej czerwieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no tlen tam jest, tylko to jakoś tak sztucznie wygląda z RGB

 

http://astropolis.pl/topic/45447-wokol-ngc-6888/

 

A mi się tam podoba :P

 

Nie mogłeś od razu dać tego linka ? Zapomniałem o tym zdjęciu a przerabiałeś już temat :) tamto wydaje mi się bardziej interesujące, choć jak wiadomo rzecz gustu, o czym już wtedy pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco zmieniłem obróbkę. Wersja bardziej "mroczna" ale wg mnie zdecydowanie ciekawsza.

 

Patrząc na histogram widać sporo samego czerwonego koloru - gdybyś do kanału R dodał odrobinę Ha w rekompensacie za utracone Hb to to czerwień by się troszeczkę złamała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.