Skocz do zawartości

Krzychoo226

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać czy takie ułożenie kabli może wpływać negatywnie na prowadzenie montażu. Co mogę poprawić, na co zwrócić uwagę? Mam nadzieję że wywiąże się ciekawa dyskusja. Z braku stałego obserwatorium/piera na działce cały sprzęt rozkładam przed sesją, jak widać kabli jest dużo, mam też kilka zapasowych. Wcześniej miałem problem z plątaniem, teraz już nie. Po sesji każdy ląduje w kartonowej tubce po papierze specjalnego przeznaczenia :dupka: i wszystkie razem poukładane w pudełku po butach.

 

WP_20150818_001.jpgWP_20150818_002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się to centrum okablowania na śrubie od dovetaila. Tam skupia się sporo siły. Taki pęk kabli na pewno powoduje jakiś opór. Jak

w doświadczeniu z jedną i kilkoma zapałkami.

Kiedyś tak układałem ale już tak nie robię. Staram się rozkładać siły równomiernie wzdłuż teleskopu.

No ale każdy setup ma swoje własne cechy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zapanowaniu nad bezwładnie zwisającymi kablami pomaga osłona spiralna. http://allegro.pl/oslona-spiralna-15-19mm-na-przewod-wydrauliczny-i5613300878.html Są różne wielkości trzeba tylko wybrać odpowiednią dla siebie. Wystarczy raz spiąć/owinąć kable, a potem za każdym razem tylko podpinać końcówki do poszczególnych elementów setupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okablowanie już częściowo gotowe, aczkolwiek ciekawi mnie, jak się będzie sprawowało. Najważniejsze, że w możliwie skrajnych pozycjach nic nie ciągnie, a przechodzenie między skrajnymi deklinacjami i ręcznie zrobiona symulacja meridian flipu także bez żadnych problemów. Pozostało jeszcze przykleić huba USB i poskracać do niego kabelki. Pudełko oczywiście tylko chwilowo na taśmie klejącej, finalnie będzie na rzepie 3M Dual Lock.

2015-08-19 15.34.27.jpg

2015-08-19 15.37.11.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

jakie zamówić kable USB, z podwójnym czy pojedynczym ekranem? Chodzi o kable do połączenia canon - komuter i kamera guidująca - komputer. Czy ten z podwójnym ekranem nie będą zbyt sztywne?

 

Który z tych wybrać?

 

http://www.lindy.co.uk/cables-adapters-c1/usb-c449#c450

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

finalnie będzie na rzepie 3M Dual Lock.

Odgrzebuję stary wątek, bo pojawia się tu słowo kluczowe, które mnie interesuje :) Czy użytkownicy tego rzepa mogą potwierdzić, że trzyma się on porządnie na metalowych lub plastikowych powierzchniach i nie odkleja się przy odrywaniu rzepa? Czy sam rzep trzyma mocno i można na nim powiesić jakieś astropudełka?

Finalnie: kupienie tutaj to dobry pomysł? http://allegro.pl/plastikowy-rzep-samoprzylepny-3m-dual-lock-rzepy-i6306546643.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzep jest na tyle dobry że u mnie trzymał puszki montażowe na kominie na zewnątrz obitym dachówką (coś a'la bakielit ale porowate). Pogoda i różnica temperatur mu nie straszna a trzyma sie niemal wszystkiego - rewelacja. Docelowo przykręciłem to na gotowo śrubami ale przez pół roku (zima i początek wiosny) było na tym rzepie zupełnie nie osłonięte od deszczu i śniegu. Jak odrywałem puszkę to razem z dachówką ;) Rzep się nie odkleił od dachówki. Poza tym przyklejam na tym wszystko co muszę czasami odczepić a nie chce przykręcać na stałe. Nie zawiedziesz się. Myślę że nikt złego słowa na ten rzep nie powie...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.