Skocz do zawartości

Jowisz 2015/2016


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam Jowisza :) Trochę hardcorowo pojechałem z obróbką. Następnym razem spróbuję delikatniej.

 

16.02.2016 - 23:54

D-K 210/3570 (f/17) + PG Chameleon 3 + Meade RGB + Baader IR680

Kompozycja - IR(RGB)

Pierwszy to 100% oryginału a drugi 100% ale w bin2.

 

Jupiter v3.jpg

 

Jupiter bin2.jpg

 

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz83, czemu tak ostro potraktowałeś to zdjęcie? To ma coś maskować czy tylko taka fantazja?

 

Chyba za bardzo chciałem wyciągnąć detal - spróbuję podejść jeszcze raz bardziej na miękko.

 

Poniżej wersja hard vs soft :)

Generalnie aviki nie są najwyższych lotów więc ciężko o cuda...

 

Jupiter v3.jpg Jupiter v3miekki col.jpg

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Kolory nie takie, ponieważ filtry Meade LRGB nie są filtrami interferencyjnymi dlatego kolorystyka nie będzie idealna. Zestaw Meade można porównać do filtrów amatorskich Baadera, nie odcinają one podczerwieni i trzeba stosować je razem z filtrem UV/Ir Cut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Kolory nie takie, ponieważ filtry Meade LRGB nie są filtrami interferencyjnymi dlatego kolorystyka nie będzie idealna. Zestaw Meade można porównać do filtrów amatorskich Baadera, nie odcinają one podczerwieni i trzeba stosować je razem z filtrem UV/Ir Cut.

 

Hej,

 

I tak, i nie :)

To są filtry interferencyjne (są opisy na wszystkich filtrach i opakowaniu), ale masz rację - przeciekają w podczerwieni. Następnym razem dokręcę na nosek filtr L i powinno być ok.

 

http://www.astrograph.de/artikel/Spectral%20Transmission.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu tylko okienko, ale coś tam złapałem. Tym razem na kamerkę założyłem filtr IR i w końcu jestem zadowolony co do detalu - co prawda nie znęcałem się nad obróbkę, więc można z niego na pewno uzyskać więcej. Problem natomiast tkwi w kolorach :( Kamerka jest kolorowa ASI 224, ustawiłem na BG, bo było widać najwięcej detali. Do tej pory zawsze nagrywałem RG i kolory były. Co robić ?

Jowisz BG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że Rigstax 6 mi nie odpala. Natomiast w PSie za chiny go nie zbalansuje :/

 

Troche ściągasz niebieskiego na poziomach i tyle. Potem można nieco całość podciągnąć do góry na krzywych bo troszke ciemny był.

 

Nie wiedzieć dlaczego niebieski bardzo wypełnia histogram. Nie zdziwił bym się gdyby to był zielony ale... jest niebieski.

 

post-2243-0-38356400-1456214645.jpg

Edytowane przez AstroLutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na mój post Lutek... histogram niebieskiego jest zniekształcony..dlaczego? nie wiem..

Brakuje mi w pracy narzędzi, ale mając PSa zniekształcił bym krzywą niebieskiego w taki sposób, żeby zlikwidować niebieski zafarb na dużych wartościach ADU ( czyli w centrum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zbalansować RGB, nie mogę tego zrobić. Wygląda na to, że avik został zdebayeryzowany nieodpowiednim zestawem Debayer Pattem. Albo nagrany nieodpowiednio, albo przy stackowaniu też jakaś funkcja ustawiona nieodpowiednio, albo jeszcze coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nic sensownego z tym się nie zrobi, brak jednego kanału.

Cały obrazek wypala środkiem kanałem B.

Po małym zmieszaniu barw wychodzi coś takiego jak niżej.

Natomiast max saturacja pokazuje w czym jest problem.

 

Untitled-1.jpg

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nic takiego nie zrobiłem, za wyjatkiem założenia filtra i zmiany debayeryzacji z RG na BG oraz Bilinear na Nearest neighbor. Aviki są oczywiście tez niebieskawe, przy debayeryzacji GB były zielona, a RG czerwone. Wybrałem BG, bo detal był najfajniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wychodzi zielony, to ok. wystarczy zrobić RGB Balance w RegiStax. Ale o wiele lepszym programem do debayeryzacji jest PIPP. Jak chcesz, to zrób tą metodą, którą pokazałem na załączniku. Ciekawe co wyjdzie.

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak możesz to wrzuć tu tego zielonego w JPG i BMP. Sprawdzę, czy tą zieleń można wyrównać, wtedy coś będzie wiadomo.

 

PS. Czy nagrywając kolorową kamerką dawałeś jakiś dodatkowy filtr oprócz UV/IR?

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.