Skocz do zawartości

Jowisz 2015/2016


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

MateuszW, moje jpg nie są w żadnej kompresji, chyba,że forum coś skompresuje. Dam później link do paczki tych jpg. Ciekawi mnie bardzo jaki będzie efekt tego 3D. Ale do tego 3D nie będą potrzebne okulary, tylko zezowanie oczami?

Tak, pojedyncze klatki forum nic nie zmienia, ale gify same w sobie mają tylko 8 bitów koloru i ograniczają paletę barw przy zapisie. Dlatego też potrzebuję klatki jako oddzielne pliki.

Zrobię w wersji dla okularów anaglifowych oraz dla telewizorów 3D oraz spróbuję zapisać pod zezowanie (nie wiem, czy znajdę do tego odpowiedni program).

3D na obracającym się Jowiszu jest o tyle ciekawe, że to prawdziwe 3D bez oszustw. Dzięki obrocie planety i jej "statyczności" tworów powierzchniowych mamy możliwość fotografowania jej z różnych stron. A obrócenie się Jowisza np o 1 stopień jest równoważne przemieszczeniu się fotografa o jakieś 11 mln km :) Czyli możemy uzyskać efekt, jakbyśmy patrzyli na Jowisza dwoma, oddalonymi od siebie "oczami" :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek DZIĘKI!!:D nie wiem jak tu się odwdzięczyć za te wszystkie rady. Właśnie wróciłem z roboty i od razu wziąłem się za aviki. Okazało się że PIPP radzi sobie z debayeryzacją i to co w AS!2 wychodziło do d... tu jest super kolorki śliczne:D Czyli w nocy laptop będzie miał co robić zanim przetrawi wszystkie aviki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wstawiam zdjęcie z Barlowem 2x. Mam wrażenie, jakby było mniej szczegółów, niż na fotce bez Barlowa. Czy może to być źle ustawiona ostrość? Czy te wykresy do ustawiania ostrości w Sharpcap dobrze pokazują? Do tego jak dobrze ustawić saturację? Bo jak mam na 0, to obraz jest oczywiście czarnobiały.
Sprzęt to Synta 8 + MS Lifecam Cinema (jakiś syf z matrycy się załapał :/ )

JT.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne i drugie to lipa ,prześwitują oba obrazki .

 

Gdzie to widzisz? Na tym zdjęciu co tam jest? Ja szczerze mówiąc nie widzę tam nic, bo za małe, a z resztą dla obu są to dokładnie takie same zdjęcia, więc raczej nie zostały zrobione przez sprzedawany produkt.

Najważniejsze w okularach jest, aby miały dobrze dobrane kolory, które pokryją się z tym, co wyświetla monitor. Ale w praktyce przez internet tego nie sprawdzisz, więc kupujesz w ciemno. Z mojego doświadczenia wynika, że praktycznie w większości okularów kolor czerwony ma zły odcień. Trafiłem raz na takie z komputerświat, które mają dobre kolory i ich pilnuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , napisałem taką a nie inna opinie ponieważ posiadam takowe ,sprawdzone organoleptycznie :)

Gdzie to widzisz? Na tym zdjęciu co tam jest? Ja szczerze mówiąc nie widzę tam nic, bo za małe, a z resztą dla obu są to dokładnie takie same zdjęcia, więc raczej nie zostały zrobione przez sprzedawany produkt.

Najważniejsze w okularach jest, aby miały dobrze dobrane kolory, które pokryją się z tym, co wyświetla monitor. Ale w praktyce przez internet tego nie sprawdzisz, więc kupujesz w ciemno. Z mojego doświadczenia wynika, że praktycznie w większości okularów kolor czerwony ma zły odcień. Trafiłem raz na takie z komputerświat, które mają dobre kolory i ich pilnuję :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to mamy sprawdzoną informację :) W takim razie lepiej szukać innych, ale to wciąć błądzenie na ślepo. Być może dopasowanie okularów zależy też od monitora, bo u jednego odcienie będą nieco inne, niż u drugiego. A wtedy to nawet opinie użytkowników są nie do końca pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się to zależy od monitora .U mnie te okularki nie zdały egzaminu na żadnym monitorze . Pozdrawiam .

Ok, no to mamy sprawdzoną informację :) W takim razie lepiej szukać innych, ale to wciąć błądzenie na ślepo. Być może dopasowanie okularów zależy też od monitora, bo u jednego odcienie będą nieco inne, niż u drugiego. A wtedy to nawet opinie użytkowników są nie do końca pomocne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.