Skocz do zawartości

Trzęsienie ziemi na Warmii i Mazurach - czyli...


Rekomendowane odpowiedzi

...Kaliningrad odrywa się od UE.

Cytat z Onetu :

"Trzęsienie ziemi w Polsce: 4 w skali Richtera

Wstrząsy, które o godz. 13 odczuli mieszkańcy Warmii i Mazur miały siłę 4 w 10 stopniowej skali Richtera - poinformował naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta w Elblągu Adam Walczyński.

Według niego, jest już potwierdzenie, że epicentrum wstrząsów miało miejsce w Obwodzie Kalinigradzkim.

Walczyński powiedział, że wstrząsy były naturalnymi ruchami tektonicznymi. Z informacji zebranych przez pracowników wydziału kryzysowego w Elblągu wynika, że na terenie tego miasta oraz powiatu na razie nie odnotowano żadnych strat ani uszkodzeń.

Wstrząsy odczuwalne były, między innymi, w Olsztynie, Elblagu,Białymstoku i Suwałkach. Suwalskim strażakom zgłoszono uszkodzenie jednego budynku przy ulicy Reja. Mieszkańcy twierdzą, że podczas wstrząsów z parapetów spadały doniczki z kwiatami."

 

W Ełku nie było odczuwalne...

Poprawka : jeden z szefów twierdzi, że odczuwał wstrząsy :roll: :shock: ...mało tego możemy mieć 1 uszkodzony budynek...no wiecie, co?! nigdzie nie ma spokoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiuje geologie ale dla mnie takie wstrząsy są troche dziwne na terenie Polski. Zazwyczaj wstrząsy mają zwiazek (przede wszystkim) z ruchami płyt tektonicznych na ich styku albo zjawiskami zwiazanymi z wulkanizmem a Polska przecież nie leży w takim regionie geologicznym. Kiedyś podobne wstrząsy odnotowano w okolicach Krynicy. trudno szukać innych powodów wstrząsów w tym przypadku, bo to raczej tąpnięcie nie było, przynajmniej nie na taka skale. :salu: Może Rosjanie się zbroją :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem zdruzgotany! Dwa metry od mojego gabinetu budynek pękł wzdłuż, znaczy od góry do dołu, a ja nic nie czułem... :? :evil:

Pewnie mam zaburzone czucie wibracji :lol: .

Chyba nawet z tv przyjechali, to pokażą w regionalnej tv - taki obskurny budynek, od podwórza. Aha, pękło tam gdzie są kibelki, więc się zastanawiałem przez chwilę, czy ktoś się po prostu grochówki nie ożarł za dużo... :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TVN24 mowia, ze wstrzasy nosza slady sztucznego pochodzenia. Podobno to bardzo dziwna sprawa i jest teoria, ze Ruscy cos "testowali" w obrebie Kaliningradu - byc moze pod woda. Mam nadzieje, ze to nie powtorka z rozrywki i nie pizdnal jakis magazyn z bronia nuklearna, albo co gorsza - terroristy nie wysadzily czegos. Pewnie i tak sie nigdy nie dowiemy, w kazdym razie te wstrzasy sa bardzo, bardzo dziwne. Potwierdzaja to sejsmolodzy.

 

Ma ktos znajomych w Kaliningradzie??? Nich zadzwoni, bo moze juz tego miasta nie ma? Tfuuu Tfuuu... Glupi zart - sorry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 80-tych byłem świadkiem trzęsienia ziemi. Epicentrum było wtedy gdzieś na terenach Bułgarii. Do Polski dotarła tylko spłaszczona fala sejsmiczna. Może nawet bym tego nie zauważył, gdyby nie wiszący żyrandol. Efektem były poruszające się cienie raz w jedną raz w drugą stronę. Trwało to około 2 minut.

Dzisiaj jednak epicentrum było bardzo blisko - Kaliningrad lub dno Bałtyku - ciekawa sprawa, niewykluczone że może są to próby jakiejś nowej broni, lub detonacja jakiegoś potężnego ładunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie ale zobacz. Jeśli byłby to wybuch nuklearny. To by był jeden wstrzas. A one sie co jakis czas powtarzają....

Może wylatuje w powietrze reaktor za reaktorem ruskiej łodzi podwodnej na dnie Bałtyku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie ale zobacz. Jeśli byłby to wybuch nuklearny. To by był jeden wstrzas. A one sie co jakis czas powtarzają....

Może wylatuje w powietrze reaktor za reaktorem ruskiej łodzi podwodnej na dnie Bałtyku :roll:

 

Nie wydaje mi sie... To by pasowało do zimnej wojny. Zresztą do takich celów to oni wykorzystuje te morze na północy Barensa itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie eksplozja

1 o ile wiem żeby taki wywołać taki wstrząs potrzeba sporego wybuchu porównywalnego z małą atomówką lub zbliżony, choć nie twierdze, że Rosjanie nie testują czegoś nowego

Po za tym wybuch jądrowy nie przechodzi nie zauważony zawsze odnotowano by podwyższenie radiacji

2 jeżeli byłby to podwodny to by powstała dość spora fala na Bałtyku a podziemny byłby chyba słyszalny

 

p.s To pewnie Putin najadł się grochówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ełku nie było odczuwalne...

Własnie wróciłem z Krzywego pod Ełkiem. Nie mogłem sobie przypomnieć kto jest z Ełku. Nieźle ciemno tam macie. Sympatyczne miasteczko i fajny lokal 7 kier :D

 

Trzeba było wskoczyć do 'Gracjany' ;) Lokal klasy S (Specjalny inaczej) lub jak by powiedział Stuhr : Ciemność, widzę ciemność :))

Zachęcam do odwiedzenia (skosztowania) pubów i restauracyjek nad jeziorkiem. Może nie jest to Londyn, ale można dobrze zjeść bez obawy o tasiemca [?], wypić (tasiemce są w wodzie? ;)), a poza tym jest spoko, a nawet mafia... ho-ho-ho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.