Skocz do zawartości

WAWA GOTOWA !!


AGA

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Nie bedzie nic specjalnego bo wiatr daje równo, ale pewnie wytacham sprzet na podwórko.

 

Jak ktos chętny to zapraszam. Kontakt na PW lub kom. (rozsyłam telefon po kontakcie na PW)

 

Lokalizacja standardowa - czyli moja posesja kawałek za Zalesiem Górnym. Powietrze jest ostanio bardzo przejrzyste i zasięg gołym okiem z mojej posesji oscyluje w okolicach 5-5.5M. W sieci będe do ok. 17.00 potem tylko kontakt telefoniczny. Do domu zawitam dzis w okolicach 21.00 i to po tej godzinie możemy się ustawiać.

 

W razie chmurw oczywiście nic z tego nie bedzie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to sie rozwija to zobaczymy koło 17tej. Oczywiście nic z tego może nie wyjsc.

 

Pozdrawiam.

 

Ale ja sie głównie kieruję mą nadzieją dzięki temu filmikowi :

 

http://weather.icm.edu.pl/pict/forecast06/...movie.01506.mpg

 

Po mojemu szansa jest całkiem realna, tym bardziej, że wiaterek troche osłabł.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 stycznia w sklepie Delty przy ulicy Siennej w Warszawie odbędzie się pokaz nieba, a w szczególności zakrycie Plejad przez Księżyc (oczywiście jeżeli pogoda dopisze). Może być fajnie, ciekawe czy pozwolą popatrzeć przez ich sprzęt. Zastanawiam się tylko jak w samym centrum Warszawy będzie wyglądało niebo i czy cokolwiek będzie można zobaczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 stycznia w sklepie Delty przy ulicy Siennej w Warszawie odbędzie się pokaz nieba, a w szczególności zakrycie Plejad przez Księżyc (oczywiście jeżeli pogoda dopisze). Może być fajnie, ciekawe czy pozwolą popatrzeć przez ich sprzęt. Zastanawiam się tylko jak w samym centrum Warszawy będzie wyglądało niebo i czy cokolwiek będzie można zobaczyć ;)

 

Jeżeli pogoda pozwoli, a ja będę w stanie się ruszać, to jest duże prawdopodobieństwo że tam zawitam.

 

Tylko jak to ma wyglądać... W centrum Wawy? Obłęd... :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehhe..juz moja w tym glowa :)

 

Zarowno ksiezyc jak i plejady to obiekty nie wymagajace ciemnego nieba.. a co do miejscowki - miedzy Delta a Emilii Plater jest kawalek pustej przestrzeni (czesto bywa tam kontener na smieci ;>). Poludniowe i poludniowo-wschodnie niebo jest tam dosc dobrze odsloniete - plac defilad to narazie architektoniczna dziura w ktora wcelujemy teleskopy ;>

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehhe..juz moja w tym glowa :)

 

Zarowno ksiezyc jak i plejady to obiekty nie wymagajace ciemnego nieba.. a co do miejscowki - miedzy Delta a Emilii Plater jest kawalek pustej przestrzeni (czesto bywa tam kontener na smieci ;>). Poludniowe i poludniowo-wschodnie niebo jest tam dosc dobrze odsloniete - plac defilad to narazie architektoniczna dziura w ktora wcelujemy teleskopy ;>

 

Przemo

 

Wyśmienicie :helo: A jaki sprzęt planujecie udostępnić do obserwacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ja byłem z żoną i choć trochę zmarzliśmy to wypad uważam za udany. Pierwszy raz w życiu patrzyłem przez refraktor i przyznam że Księżyc był ekstra. Atmosfera rzeczywiście była bardzo miła, mam nadzieję że taki spotkania będą się częściej odbywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.