Skocz do zawartości

WAWA GOTOWA !!


AGA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czasem jeżdzę w okolice Majdanu - 40 km trasą na Lublin, niebo na wschód bardzo dobre, na południe dobre, na północny-zachód marne (łun od Warszawy). Ale tereny ładne, bardzo czysta rzeczka Świder.

Na agroturystykę astronomiczną to okolice Węgrowa powinny się świetnie nadawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Dziś robię obserwacje tej planetoidy w okolicach 22:00-24:00 czasu lokalnego.Rozstawiam się ze sprzętem na polach Wilanowskich (Między Wilanowem a Powsinem).Obserwację robię ED80 na paralaktycznym i podpiętą do tego wysokoczułą kamerą Mintron MTV-12V1C. Tym zestawem wyciągam 14,5 magnitudo więc myślę że planetoida się złapie. Całośc będzie widoczna na monitorze.Gdybym miał video to by się nagrało ale nie mam.Gdyby ktoś chciał się dołączyc to zapraszam.Potem podam jeszcze dokładne miejsce obserwacji.Wczoraj zrobiłem próbę z dojściem teleskopem to tej okolicy nieba.Mam nadzieję, ze niebo będzie dziś równie czyste jak wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wybieżemy się na jakieś wspólne lookanko? Np. Do jedenej z miejscówek podawanych przez Hansa... Co Wy na to? Oczywiście nie teraz... Za tydzień najwcześniej, a jeszcze lepiej, jak będą noce astronomiczne... : )

Edytowane przez W0l3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wybieżemy się na jakieś wspólne lookanko? Np. Do jedenej z miejscówek podawanych przez Hansa... Co Wy na to? Oczywiście nie teraz... Za tydzień najwcześniej, a jeszcze lepiej, jak będą noce astronomiczne... : )

 

ja chetnie. Sprzetu co prawda jeszcze nie mam ale moze to i lepiej pojechac i "pomacac" przed kupnem. Jestem za, szczegolnie, ze przez dwa najblizsze tygodnie bede slomianym wdowcem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie na mnie liczyć do 23.07.2006, a potem dopiero po 20.08.2006. Więc najsensowniejszym wydaje się termin 21-22 lub 22-23.07 na jakis wypadzik obserwacyjny. Jakby co, możemy się umówić na którejś z miejscówek na lookanko (wezme wtedy Krowe) albo mozemy zrobic sesyjke foto (wtedy do akcji ruszy C102WV). Zobaczymy jaki będzie odzew na tym wątku i jaka będzie pogodynka. Jakby co, to ja w podanym terminie chętnie się rusze, bo na ten weekend to nie ma sie co umawiać (15-16.07), bo Łysy znowu bliźniakom uciekł.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto sie deklaruje?

 

To powinna być gorąca, bezchmurwowa noc.

 

pogoda.JPG

 

Lokalizacja to pola otaczające Klasztorny ośrodek dla dzieci specjalnej troski w Łbiskach. Na mapie oznaczona nr 1 i nr 1B (ostatnio lookamy z 1B).

 

lokalizacje_Warszawa_PDsmall.jpg

 

MAPA2.JPG

 

Kiedy? Myślę, że noc z piatku na sobotę to dobry pomysł dla większości, choć będę musiał wykonać dosyć skomplikowane manewry aby być na czas. Niestety nie będę miał możliwości zabrać nikogo jadąc z Warszawy (wędruję z PKP) Z domu wyruszę na pole między 22.00 a 22.30. Nie wcześniej, także pewnie zastanę was już na miejscu. Mogę po drodze pokierować kogoś np. z parkingu przy stacji PKP Zalesie Górne.

 

Jaka to miejscówka? Sporo osób już ja zna. Jeżeli beda dobre warunki będzie widać drogę Mleczną od Kasjopei po linie jakis 20-30* nad horyzontem. Od północy łuna miejska mordująca 40-50* nieba rozległa na ok. 90* i kilka małych, kilkunastostopniowych pagórków światła na wschodzie i zachodzie. Najblizsze latarnie w odległosci ok 250-300m. Sporo wałęsajacych sie dzikich zwirząt (sarny, zające) czasem jakaś parka szukająca poldkiem krzaków - sporadycznie.

 

mapka_swiatlo.jpg

 

 

Daje sie obserwować od 22:00-22:30 do 02:30-03:00. Maksymalny zasięg gołym okiem, na jaki możemy liczyc, to ok. 5,5M.

 

Jaki sprżęcik wezmę? HEQ5+C102VW+ATM270/1200+latanki+ jakieś szerokokątne bino 10x50

 

Jeżeli macie ochotę na sesje foto, to raczej z mojej posesji (pradu pod dostatkiem). Wtedy zamiast krowy na montaż powędruje DSI z C102VW i możemy się od siebie czegoś pouczyć. Mankamentem mojej miejscówki fotograficznej (posesja - na mapie oznaczona jako nr. 2) jest sodówka mordująca zachodnie niebo (40m) - szczęśliwie troche zarosła, więc wielkiej tragedii nie ma. W przypadku tej drugiej opcji będę mógł wystartować te pół godziny wcześniej. Na posesji powinno zmiescic sie ok. 3-4 jednoczesnie focących stanowisk, tak, abysmy sobie nie przeszkadzali.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę jechać... Ale nie mam transportu... Jak ktoś się zaoferuje, że mnie podrzuci w jedną i w drugą strone to mi pasuje, jak najbardziej... Tylko czy jest ktoś chętny, i miałby miejsce na Synte 10"? Czekam na propozycje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obiecuję ale jest możliwe, że się pojawię. Co prawda mam w sobotę weselę i wypadałoby sie wyspać, ale co tam. Będę w razie czego w kontakcie, telefon Marcin Twój mam więc jak by co to dam znać.

Jak jakby co nastawim się na focenie przez jakieś tele, nie potzrebuję do tego prądu więc miejscówka dla mnie będzie lepsza ta gdzie jest ciemniejsze niebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze chętnie bym się wybrał na taką sesyjkę z foceniem z moim 80ed i montażem (niestety działa na 220v) ale nie wiem czy nie będę musiał wyjechać z wawy, może dzisiaj ktoś ma ochotę zapowiada się dobra nocka?

 

Możemy dzisiaj ode mnie, ale będę w stanie Cię przyjąć po 22.30. (Będzie 220v) Kontakt tel. masz. Jakby co daj znać, że wyruszasz. Też bym pofocił sobie :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam mapke-foto z naniesionymi asfaltówkami i szutrówkami (grubsza czerwona linia), drogami polnymi (cienka czerwona linia) klasztorem w Łbiskach (kwadrat z literką K) i miejscówkami obserwacyjnymi (oręgi oznaczone 1B i 1) gdzie zmawiamy sie na lookanko piątkowo-sobotnie, oraz miejsce gdzie jest moja zmawiamy sie na sesję foto na dzisiaj. (okręg oznaczony cyferką 2)

 

1.JPG

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Mam nadzieje, że nie robie sobie i mojej rodzinie krzywdy załaczajac tak dokładne mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy stacją PKP Zalesie Górne (najbliższa), a miejscówkami obserwacyjnymi jest jakies 6-7km w linii prostej. Z Syntą 10" to niewykonalne. Poza tym pociągi do W-wy jadą do 22.30 a potem od 5.30 (tak mniej wiecej). Bez transportu nie masz szans. Ktoś musiał by Cię zawieźć i odwieźć. Ja odpadam, mam w tym tygodniu małą apokalipse w robocie i w domu ląduję w naprawdę dziwnych godzinach, nie zawsze jadę też samochodem. :unsure:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.