Skocz do zawartości

WAWA GOTOWA !!


AGA

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie obraz z synty6 był najlepszy - o dziwo epszy od tego małego apo

 

Potwierdzam, moim zdaniem synta miala najlepszy obraz.

 

o 22.30 ide wyprobowac moj wczorajszy zakup w DO (okular Vixen Plossl 32 mm) ;-)

Edytowane przez Tethys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również byłem na tym pokazie i potwierdzam, było bardzo sympatycznie. Jak popatrzyło się na ten cały sprzęt to nawet mrozik nie przeszkadzał. Pierwszy raz obserwowałem przez takiej klasy sprzęt i naprawdę byłem pod ogromnym wrażeniem. Rzeczywiście syncia dawała obrazy równie dobre jak edek, a może nawet lepsze :notworthy:

 

 

PS:

Ja chce jeszcze raz...!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak przez ostatnie dwa miesiace nie mialem dobrej okazji do obserwacji, to wczoraj mialem do wyboru: albo na Sienna, albo do OA Ostrowik...

Ale za to obiekty, ktorym mialem robic fotometrie, w czasie gdy nie bylo chmur (po 12) byly daleeeeko od zenitu (jeden mial zenitalna 89.7° ;) ), w zwiazku z czym za jakis czas pokaze wam M81 wykonane przez 60cm teleskop... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak przez ostatnie dwa miesiace nie mialem dobrej okazji do obserwacji, to wczoraj mialem do wyboru: albo na Sienna, albo do OA Ostrowik...

Ale za to obiekty, ktorym mialem robic fotometrie, w czasie gdy nie bylo chmur (po 12) byly daleeeeko od zenitu (jeden mial zenitalna 89.7° ;) ), w zwiazku z czym za jakis czas pokaze wam M81 wykonane przez 60cm teleskop... :D

 

Ostrowik :)?..jakbys dal rade to przywiez mi kawalek bialego kraweznika na sienna..., sentyment mam do tego lasu ;)

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy? Dzisiaj? Jutro?

 

Pozdrawiam.

 

Pogoda najlepsza powinna byc z soboty na niedziele. Dzis, to co najwyżej jakieś dziury w chmurwach. Sobotnie testy obejma Łysego i Saturna (nie będzie DSów ) ze względu na rozmiary Księżyca.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda najlepsza powinna byc z soboty na niedziele. Dzis, to co najwyżej jakieś dziury w chmurwach. Sobotnie testy obejma Łysego i Saturna (nie będzie DSów ) ze względu na rozmiary Księżyca.

 

Pozdrawiam.

Ja wstępnie się bym pisał na sobotę. Pogoda zapowiada się nawet niezla, zobaczymy jak wyjdzie w praniu.

pogoda.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
to masz pecha Robercie, czyste niebo jest tuż obok

 

Rzeczywiście było tuż obok. Zaraz po napisaniu tej poprzedniej informacji zaczęło się wypogadzać i na niebie ukazały się gwiazdy. Wyszedłem na balkon i oceniłem jasność Miry. Ale nie kontynuowałem obserwacji, gdyż zrobiło się trochę smogowo (wilgoć, snujące się dymy). Może jutro będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, 3 całkiem przyzwoite nocki, 2 testowe i jedna podgladacka. Posunałem sie troche z testami i powiem wam jedno niektóre wyniki po prostu szokują. Mam prawie 3h audio. Sporo szkiców i opracowanego materiału, cos tram do testowego watku podepne.

 

A co do nocki obserwacyjnej, to polowaliśmy z chłopakami na galaktyki. Powiem jedno, rejony pod Warkoczem Bereniki w 10-11" to jest cos niesamowitego. Szeroki okular w wyciąg, pilot w łape, predkosć razy 16 i mozna nucić:

 

Na lewo ekliptyczna,

na prawo ekliptyczna,

a srodkiem płynie spiralna galaktyczka.

 

Ile tam tego jest!

 

Notka z obserwacji:

 

17/18.02.2006 , 00.30 - 04.00 , C102/500, 270/1200, 250/1200, 70/700, DST/DBR,

 

M109 / M108 / M51&NGC5195 / M81 / M82 / M97 / M57 / M13 / M92 / M95 / M96 / M44 / M104 / M89&M90 / M105&NGC3371 / NGC2841 / NGC3384 / NGC2903 / Steph 1 / NGC4208 / NGC4168 / NGC4216 / IC3050 / SATURN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiekty której wyłuskałem:

M13, M92, M57, M51, M108, M97, M81, M82, M104, M44, NGC 2841 , z Leo M105, M96, M95, NGC 3384, NGC 2903, Steph 1.

 

A zaobserwowane to jeszcze te które Hans podawał ;)

 

Oj, fajna była noc, fajna... :):Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Planujemy z Agą obserwację dziś wieczorem w Wilanowie, rozstawiamy refraktor i focimy od 22giej LT.

Gdyby był ktoś chętny do wspólnej obserwacji to zapraszamy. Kontakt tel. 0888566670 najlepiej do 14tej lub po 21 bo w międzyczasie bede poza zasięgiem.

 

Planowane miejsce obserwacji 52*09'08,32" N - 21*06'39,12" E wg Googla

 

pozdrawiam - Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.