Skocz do zawartości

Trójmiasto również!


Mariusz.K

Rekomendowane odpowiedzi

halllloooooo,

trójmiejska aglomeracja żyje?

jak z jakimś miejscem, które faktycznie mogło by zafunkcjonować żeby się spotkać i poznac?

wszyscy wiemy, że takie spotkanko w realu, nawet bez obserwacji pomoże nam się zorganizować.

ktoś dysponuje jakimś adresem lokalizacyjnym?

pozdro,

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to prawda,

chociaż będąc w trójmieście niewiele widać - oczywiście światła sodowe itd, ale oprócz tego zadymienie z kominów i mgła miejska, ale po wyjeździe na zewnątrz aglomeracji ujrzałem piękne, gwiaździste niebo...

czasami aż się chce spróbować w ciemno,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i koleżanki z Trójmiasta,

 

Na pewno warto się wybrać na te dwie wystawy, byłem tam z rodzinką w poprzednią niedzielę, może nie poraża ilością "eksponatów" ale jest sporo pięknych zdjęć znanych autorów m.in. Gandlera, trochę zabawy interaktywnej ze znakami zodiaku (dla dzieci super), co godzinę jest prelekcja przewodnika a nawet mała wystawa meteorytów. Wstęp wolny. Wystawa czynna tylko do 28. lutego br.

Zodiak Heweliusz

Poza tym warto się wybrać na sąsiednią wystawę Energia, Niebo, Słońce w Kaponierze Południowej. Tu już mozna zabawić trochę dłużej a dla każdego, małego czy dużego znajdzie się coś miłego :) Bilet 5 zł, są też rodzinne. Na terenie Hewelianum są jeszcze inne wystawy, które mamy zamiar odwiedzić w najbliższym czasie. Na dodatek okolice Góry Gradowej są świetnym miejscem na dodatkowy "niedzielny spacer".

 

Pozdrawiam

tommyprz

Energia, Niebo, Słońce

Góra Gradowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poszłam Twoim śladem tommyprz w kierunku Centrum Hewelianum na wystawę interkatywną "Energia, Niebo, Słońce" (przypomniało mi to toruńskie Orbitarium po części, gdzie również można było sobie poeksperymentować astrofizycznie. Dzieciaki tam szaleją, dlatego szczególnie im polecam to miejsce, które w ciekawy sposób ożywia suche regułki z zajęć fizyki.

Wystawa potrwa do 28 lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzisiejsza prognoza na new.meteo.pl jest bardzo zachęcająca.

Dziś z Pablitem planujemy wypad, prawdopodobnie gdzieś na Żuławy (na Kaszbach zima w pełni, wszystkie miejscówki zasypane śniegiem).

Postaram się dać znać w wątku, jak wymyślę, gdzie by tu pojechać. Początek obserwacji planujemy w okolicach 19:00, żeby teleskopy zdążyły się wychłodzić i załapać trochę zimowych perełek.

Jeśli ktoś ma ochotę się podpiąć - zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wstępnie pisał na szybki wypad.

Możesz napisać jakiś kontakt do siebie, gg lub kom?

 

 

Dzisiejsza prognoza na new.meteo.pl jest bardzo zachęcająca.

Dziś z Pablitem planujemy wypad, prawdopodobnie gdzieś na Żuławy (na Kaszbach zima w pełni, wszystkie miejscówki zasypane śniegiem).

Postaram się dać znać w wątku, jak wymyślę, gdzie by tu pojechać. Początek obserwacji planujemy w okolicach 19:00, żeby teleskopy zdążyły się wychłodzić i załapać trochę zimowych perełek.

Jeśli ktoś ma ochotę się podpiąć - zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się powodzi.

 

Ja już nie pamiętam kiedy spoglądałem na poszczególne galaktyczki :(

a tymczasem siedzę w Olsztynie, choróbstwo na dodatek mnie jakieś złapało i bardzo żałuję, że nie mogę się wybrać z Wami :(

 

udanego wyjazdu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich,

 

jeśli w okolicach Trójmiasta pojawiłaby się jakaś opcja obserwacyjna, pod którą mógłbym się doczepić, byłbym niezmiernie wdzięczny.

Chwilowo z powodu ograniczonej mobilności, tuby ani montażu zabrać nie mogę.

Natomiast chętnie podzielę się szkłami (NLV 5 mm, Nagler 13 mm, dwucalowy 28 mm Super Plossl(?) by SkyWatcher).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do "zmontowanych" grup wyjeżdżających na obserwcje kawałek poza nasze kochane miasta: prośba o info i możliwość podłączenia się. Machiny wielkiej nie mam bo SW 150/750 , ale służę mini vanem do ewentualnego transportu Was samych i Waszych "rakiet".

Marek 501 183 671

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

wszystkie serwisy pogodowe podają że ma być piękna nocka, więc trzymam ich za słowo.

Co do miejsca to jeszcze nie wiem, zależy ile osób się zgłosi.

Tam gdzie jeżdżę pomieszczą się 2 max 3 osoby, może Ty masz jakąś fajną miejscówkę?

Jak możesz to Podaj numer telefonu żeby się zdzwonić wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie będę miał dziś visual backa do SCT więc zostanie Twoja Synta.

Mam za to zrobiony spacer do ocs'a więc można będzie się pobinować. Sprawdzimy czy wyostrzy ;)

 

P.S. Do końca jeszcze nie wiem czy dam radę się urwać. Niby mamy mieć minicelebrację za wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy. Dzięki za telefon Marcin. Jadę - pewnie, że jadę !!! Pierwszy raz z fachowcami !!! Zabiorę jeszcze 2 kolegów. Ja mam SW 150/750 - lookam od marca, koleś ma małego Maczka 100 - kupił przedwczoraj i jest zielony, a trzeci się waha czy wogóle wejść w temat. Piszcie o której zbiórka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być 23:00, choć niewykluczone, że będę w okolicach 22:00-22:30, żeby złapać Wenus w miarę wysoko nad horyzontem.

W razie niemożności wjazdu na pole z poprzedniego linku do Google Maps, niewykluczone, że będziemy się rozstawiać na polu po prawej jakieś 700m wcześniej (jadąc od strony Borowiny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.