Skocz do zawartości

Trójmiasto również!


Mariusz.K

Rekomendowane odpowiedzi

Cień nadziei to mniej niż nadzieja, ale nie mogłem się powstrzymać:

 

thursday27-01.jpg

 

Gdyby ta prognoza miała się utrzymać, byłby ktoś chętny na wypad do Blizin w czwartek? Nie ukrywam, że jeśli faktycznie miałaby być dobra pogoda całą noc, to będę siedział do oporu - ostatnie dłuższe obserwacje trafiły mi się chyba na początku listopada.

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Przymierzam się do zakupu własnego montażu i rozpoczęcia poważniejszego naświetlania nieba.

Pomyślałem sobie, że przed decyzjami o zakupach dobrze byłoby przyjrzeć sie takim urządzeniom i pogadać z szanownymi używaczami.

Chętnie dołączyłbym się do jakiegoś wyjazdu, jeśli byłby ktoś uprzejmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dołączeniem się nie ma problemu, tyle, że w naszej grupie dominuje wizual.

Z tego co się orientuję, w naszej grupie ludzie mają EQ-5 i EQ-6 (choć na obserwacje z reguły wpadają z montażami Dobsona).

 

 

 

Jak będziesz śledził ten wątek, to na pewno się zgadamy. Wątki spotkaniowe generalnie odżywają przy dobrych prognozach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy byłby ktoś chętny na Bliziny dziś i jutro?

Skippy Sky podaje całkiem optymistyczne prognozy na dwie najbliższe noce (niestety, ICM tego nie potwierdza w równie optymistycznie).

Ogólnie są to ostatnie ciemne noce na najbliższe 2,5 miesiąca - przed nami jeszcze tylko tydzień nocy astronomicznych, dodatkowo z rosnącym i długo widocznym na niebie Księżycem. Praktycznie teraz jest ostatnia szansa na jakieś konkretniejsze wyłapywanie galaktyk w Lwie i Pannie w tym sezonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W łikend badałem ciekawą miejscówkę do lookania nieba. Okolice Miechucina.

W temacie LP bardzo pozytywnie. Rzadnych skupisk paskudnych latarni, gospodarstwa ciemne i ciche. Sympatyczna górka z dalekim horyzontem, lub do wyboru różne bardziej osłonięte polanki i łączki. Niestety sprzęt spływał rosą hektolitrami - nie wiem czy to kwestia tej nocy, czy taka okolica.

Niebo było czyste, tyle że w tak jasne noce lepiej od zdjęć wychodzą kaszubskie hafty :D

Znajomi mają w okolicy czatkę, więc jak przyjdzie sezon na niebo sprawa będzie rozwojowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wstępnie się nastawiałem na wypad w teren, ale po zastanowieniu się, będę się ustawiał niedaleko domu na Morenie. Na otwartej przestrzeni, na skraju Morenowej wysoczyzny, w okolicach skrzyżowania Wileńskiej z Raciborskiego. Mam nadzieję, że tam właśnie jest dobre okno we właściwym kierunku. No i rodzina może polookać, bo to 300 m od domu. A może ktoś obcy też się napatoczy i łyknie bakcyla. Ewentualnie też skinhedzi z Moreny obiją mnie i zapier....... sprzęt. Może być różnie.

Pzdrwm. Nieba życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wpadnijcie do nas na spotkanie Tczewskiego Koła Astronomicznego. Będzie ognisko, kiełbaski itp.

Jak będzie pogoda na Słońce to biorę moje solarne zabawki.

 

Spotkanie jest w Gorzędzieju k/Tczewa i jest otwarte. Więcej info na www.astrotczew.org

Edytowane przez Pablito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.