Skocz do zawartości

Pixinsight - kalibracja i integracja kanału Ha - Pomocy! :)


Ciechan

Rekomendowane odpowiedzi

ale przy najbliższej pogodzi dopstrykam jeszcze 20min klatek.

Nie mieszaj ze sobą różnych czasów ekspozycji. Jak masz coś dostrzelać, to tylko taki sam czas jak obecnie. 20 min zostaw na nowy obiekt.

 

Zdjęcie już poprawne, choć nadal zadziwiająco mocno szumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poprawiłem

 

attachicon.gifintegration1_registered-kanał-Ha.jpg

 

 

nie zrobiłem dobrej maski i poleciał detal

posdenoise.jpg

 

posdenoise.jpg

mimo wszystko wydaje mi się że coś jest mocno nie tak - straszna kasza

 

Widzę po nazwie pliku że składałeś w PxCore. Spróbuj skalibrować i zdebajeryzować w czymś innym. Register + stack dokończ w Px.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś zdecydowanie nie tak, ale chyba bez powrotu do rawów ciężko będzie coś zrobić.

 

 

Tu jest link do pojedynczej, surowej klatki, czy mógłbyś na nią zerknąć?:

 

https://drive.google.com/file/d/0BxNnDTqzxe4nTkw3b2d5eXZqUlE/view?usp=sharing

 

Ja spróbuję jeszcze skalibrować w innym programie tak, jak sugerował Spitit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chłodzenie podczas akwizycji masz włączone?

 

Po pierwsze - masz widoczne zielone piksele, to oznacza, że nie podszedłeś dobrze do tematu do tematu. Paląc Ha w tej kamerze wykorzystujesz TYLKO I WYŁĄCZNIE kanał R, czyli możesz to zrobić na dwa sposoby:

1. Każdą klatkę zdebayeryzować, rozbić na trzy kanały i zapisać tylko kanał R, potem te pliki zestackować

2. zestackować całość, a stack rozbić na trzy kanały i obrabiać TYLKO kanał R.

 

Wydaje mi się, że ten szum powstaje przez to, że wykorzystujesz kanały B i G w obróbce. Teoretycznie one powinny być puste, ale nie są - są delikatne przebicia i to one mogą generować szum nie dodając sygnału.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 4. - czyli z każdej klatki powinienem wyciągnąć kanał czerwony, zapisać i dopiero dalej obrabiać?

Też bym obstawiał to co Paweł - nie obrabiałeś kanału czerwonego.

Robiłeś procedurę z pkt 4? W Maximie (po convert color!) - color->split tricolor i dalej alignujesz i stackujesz tylko R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie jest włączone. Noc była ciepła ale udało się zejść z temperaturą do -20C

 

Rzeczywiście obrabiałem wszystkie kanały. Ok. Wyciągnę tylko kanał R do obróbki.

Czy klatki kalibracyjne też powinienem przygotować tak, żeby miały tylko kanał R? Skoro materiał będzie tylko z kanałem R to chyba już bez znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracyjne na razie olej. Nie wniosą nic do usunięcia szumu, mogą tylko zaburzyć jego postrzeganie.

Zestackuj cały materiał i oddziel kanał R, lub zestackuj tylko kanał R i wtedy zobaczymy.

 

Może wystąpić taki przypadek, że cold finger się jakoś odizolował od matrycy i nie chłodzi dobrze... nie wiem skąd sczytywana jest temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym obstawiał to co Paweł - nie obrabiałeś kanału czerwonego.

Robiłeś procedurę z pkt 4? W Maximie (po convert color!) - color->split tricolor i dalej alignujesz i stackujesz tylko R.

 

no właśnie nie :) to mi umknęło. Ale już się poprawiam :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem kanał R i skalibrowałem i zintegrowałem od nowa (na razie jeszcze w Pixie).

Wygląda na to, że chyba mam złe klatki kalibracyjne :(

Czy możecie zerknąć i na masterflata i powiedzieć mi, czy Waszym zdaniem jest ok, czy coś skopałem?

 

https://drive.google.com/file/d/0BxNnDTqzxe4nbXBQWU5QMUpmdWs/view?usp=sharing

 

integration.jpg

Edytowane przez Ciechan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.