Skocz do zawartości

Andromeda M31


TomekDw

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie wyszło.

To był Jupiter w wersji MC?

Pod jakiej klasy niebem zbierałeś materiał?

Czy przy 3 minutach udało ci się zachować histogram w 1/4-1/3? Czy jednak nie patrzysz na to i naświetlasz ogólnikowo do danej wartości czasu?

Mój jupiter 37a na 5.6 niestety nie jest taki ostry i ma komatyczną na 3/4 zdjęcia. Pewnie masz dobry egzemplarz.

Edytowane przez MI89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, Pav1007 napisał:

Dlaczego dookoła M31 jest ciemna obwódka (znaczy domyślam się dlaczego, ale wolę dopytać)?

Szczerze, nie wiem czemu, ale i tak trochę to wyrównałem, było gorzej, a gdy kiedyś całkiem spłaszczyłem tło to wyglądało to sztucznie więc zostawiłem.  Możliwe, że gradientxterminator psuje trochę to zdjęcie, a nie poprawia :/. Wrzucam moją próbę wyrównania, która nie wyszła najlepiej. (w pixLE to drugie)

 

11 godzin temu, MI89 napisał:

Pięknie wyszło.

To był Jupiter w wersji MC?

Pod jakiej klasy niebem zbierałeś materiał?

Czy przy 3 minutach udało ci się zachować histogram w 1/4-1/3? Czy jednak nie patrzysz na to i naświetlasz ogólnikowo do danej wartości czasu?

Mój jupiter 37a na 5.6 niestety nie jest taki ostry i ma komatyczną na 3/4 zdjęcia. Pewnie masz dobry egzemplarz.

Dzięki.

Jupiter 37a w MC

Nie wiem jakiej klasy niebo, ale mogę wrzucić długą klatkę(3149s), którą zrobiłem przez przypadek ale nie użyłem jej bo pojechana no i to nie miałoby sensu chyba używanie nawet jeśli nie byłaby pojechana. Może da to jakiś pogląd, ale mogę powiedzieć że mieszkam na Śląsku więc nie za dobrze, zwłaszcza na południe.

Histogram był w 1/4 jakoś, ale nie patrzę bardzo na to, robię na tyle aby nie było za jasne i na ile pozwala ustawienie montażu. Raz udało mi się na 200mm zrobić 10min na moim ustawieniu na biegun.

3149s.jpg

final6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JaLe napisał:

Czy nie uważasz , że lepiej byłoby trochę stonować kolory np tak, by nie miały takich odpustowych odcieni ?

59a81ba5e302e_finalforum.jpg.0bcd3c27a5af3de032ad489f5c4d5314.jpg

 

 

Może i faktycznie wygląda to naturalniej , już dostałem taką uwagę. Po prostu lubię takie "cukierkowe" kolory, a rzadko mam okazję do ich wyciągania:D 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 52.5 minutowe zdjęcie i po histogramie widzę że nie było utraty sygnału na przesłonie 5.6 w jupiterze 37a ????.

Jakiś filtr LP zastosowany był?.

Nie ogarniam tego...hehe 

U mnie na f 5.6 przeciętnie po 4 minutach mam zdjęcie prześwietlone, na pełnej dziurze juz po 80sekundach.

Musi być to dobrej jakości niebo jak dla mnie, czas wyjechać dalej za miasto uswiadomiłeś mi.

Dzięki za dobry przykład.

Edytowane przez MI89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naświetlając na tyle długie klatki by zbliżyć się do prawej części końca histogramu zyskam coś więcej na tym czy tylko sobie utrudnienia obróbkę?

Gdzieś słyszałem ze na dslr nie powinienem przekraczać 1/3 hiatogramu ponieważ traci się bity w kolorach i spada rozpiętość tonalna matrycy..nie wiem czy mam rację.

Ale nasuwa to pomysł by część klatek palić blisko ettr i wydobywać z nich luminancje a resztę klatek do 1/3 histogramu jako bazowe RGB w obróbce.

Czy to miało by sens?

Edytowane przez MI89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.