Skocz do zawartości

Świąteczne Plejady, Koński Łeb i Płomień


Kubacki99

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z pogody, jaką zaserwował nam dzień Bożego Narodzenia ustrzeliłem tytułowe obiekty.

Mimo dodania flatów centrum zdjęć jest jaśniejsze od brzegów, a na dole zdjęcia są czerwone, jeśli ktoś ma propozycje co to powoduje to chętnie je poznam ;)

Zestaw ten sam co poprzednio, czyli Newton 750/150 na montażu EQ3-2 oraz Nikon D90.

M45: 198x15s ISO 1600

NGC2024, IC434: 211x15s ISO 1600

30 Darków

30 Biasów

12 Flatów (ISO 200, 1/10s)5a425cbcd7c13_Naforum.thumb.jpeg.a7178aa62b681c103835cd06105b38e1.jpeg

 

5a425cac70579_Naforum.thumb.jpeg.b099f1b80a631121e42e04fd48a43f92.jpeg

Edytowane przez Kubacki99
  • Lubię 4
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Tayson napisał:

Nie rozumiem. Chodzi o flaty? 

Tak, oczywiście że flaty :)

26 minut temu, wessel napisał:

Ale obie fotki mają za małą głębię, za mało materiału...

Jeszcze nie idzie mi ustawianie montażu na polarną :/

20 minut temu, Pestek94 napisał:

to czerwone na dole to grzejąca się matryca. 

Darki robione bezpośrednio po sesji tego nie powinny eliminować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złączkę zawsze sprawdzam czy ściśle przylega, więc może wyciąg.

Na podstawie czego program ustala krzywiznę pola?

Teleskop nie był od kupna kolimowany (nie wiem czy to ma tu jakieś znaczenie), a korektora komy jeszcze się nie dorobiłem.

 

 

Edytowane przez Kubacki99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubacki99 napisał:

Teleskop nie był od kupna kolimowany (nie wiem czy to ma tu jakieś znaczenie)

Ma znaczenie, niezależnie od kogo kupowałeś, trzeba sprawdzić kolimację (no chyba, że sprzęt kupiłeś wraz z wiarygodną gwarancją że jest OK). Jakbym Ci pokazał jak wyglądała "kolimacja" nowego teleskopu kupionego w jednym z popularnych sklepów w Warszawie to byś nie uwierzył.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tayson napisał:

w obu przypadkach cos ci sie ugina. zobacz jak plaskosc pola szwankuje po prawej stronie. wyciag, zlaczki aparat-wyciag?

M45

image.thumb.png.fb78f76a115798fba43e17dfa15c7efd.png

 

Orion

image.thumb.png.f536658e4c0003538f965b39818d7b5b.png

 

z winieta mozna troche walczyc :)

image.png.4bcbcb3eb5e740c7878f5d124b2d7597.png

Hey Tayson, w jakim programie robisz taką symulację? 
Jak myślicie, czy bez korektora komy ocena tego, czy coś się gnie (czy jednak nie) jest obiektywna? Czy symulacja bierze pod uwagę komę? Zrobiłbym coś takiego na swoich fotkach...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy Ci na czasie i niekoniecznie na wydaniu na szybko kasy to polecam w pierwszej kolejności zrobienie kolimatora z pudełka od kliszy i tą stronę:

http://astrofotografia.republika.pl/Kolimacja_teleskopu.htm

Tylko na początek jeśli nie czujesz się bardzo pewnie, to bez suplementu.

Nie wiem jaki kolimator planowałeś zakupić, jeśli laserowy to... powyższa metoda powinna poprzedzić laser, który jest wisienką na torcie poprawnie ustawionych względem siebie luster :)

 

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dziki napisał:

Jak zależy Ci na czasie i niekoniecznie na wydaniu na szybko kasy to polecam w pierwszej kolejności zrobienie kolimatora z pudełka od kliszy i tą stronę:

http://astrofotografia.republika.pl/Kolimacja_teleskopu.htm

Tylko na początek jeśli nie czujesz się bardzo pewnie, to bez suplementu.

Nie wiem jaki kolimator planowałeś zakupić, jeśli laserowy to... powyższa metoda powinna poprzedzić laser, który jest wisienką na torcie poprawnie ustawionych względem siebie luster :)

 

Planowałem zakup kolimatora laserowego, ale chyba jednak najpierw spróbuję tą metodą. Dziękuję za link :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.