Skocz do zawartości

Kamera All Sky - kopułka


dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Najtańsze są atrapy kamer monitoringu :)

https://www.google.pl/search?source=hp&ei=PfgrW5ULio-wAZO3utAN&q=atrapa+kamery+kopu%C5%82kowej&oq=atrapa+akmery+kopu&gs_l=psy-ab.1.0.0i22i30k1l3.1541.8804.0.13018.18.17.0.1.1.0.193.2122.0j17.17.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.18.2127...0j0i131k1j33i160k1j0i13k1j0i22i10i30k1j0i8i13i30k1.0.O9zkjayKpI8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj atrap, one mają kiepskie kopułki (niektóre są na dzień dobry zniekształcone i bardzo żółte które tak degradują obraz że się nie da niczego sensownego focić typu all sky.

Niektóre mają tak miękki plastik że pazury ptaków potrafią je tak porysować że są bezużyteczne. Druga sprawa nie mają żadnej szczelności.

Od 2009 przetestowałem wiele różnych rozwiązań i wypróbowałem kilku różnych producentów.

Sama dobrej jakości kopułka akrylowa (4cale) utwardzona o neutralnym wpływie na obraz to w chinach koszt ok 20 dolarów a do tego trzeba jeszcze dobudować obudowę.

Warto popatrzeć na dobre używane obudowy + kopułki ,ja takie kupuję na alledrogo i wywalam środek a korzystam z solidności obudów pod każdym wzgledem.

Kupowałem zestawy od Siemensa, Sony i innych producentów.

Przykład np http://allegro.pl/kamera-sony-ssc-cd73vp-kopulkowa-dzien-noc-fvat-gw-i7394670428.html

 

Za tą cene nie  kupisz atrapy a z tej obudowy wykorzystasz jeszcze profesjonalną grzałkę do Twoich celów.

 

 

Edytowane przez ax
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tayson napisał:

Podrzuć jakie masz składniki do swojego zestawu oraz jak realizujesz podgląd.

Najprościej po bandzie jak się da: kamerka ASI 120MM-S (jak nie focę Księżyca to się kurzy), podgląd na astro lapku (na który wbijam przez TeamViewera) za pomocą dowolnego softu pokazującego obraz z kamery. Cel: dokładnie taki jak Twój, sporadyczny zdalny podgląd teleskopu sterowanego przez SGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie da rady. Tylko wysokoczułe analogowe kamerki - rzędu 0.001 luxa się nadają, no ale wymagaja grabbera i połączenia kablem koncentrycznym z komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MateuszW napisał:

Mnie zawsze zastanawiał fenomen tych kamer. Zazwyczaj są to archaiczne matryce i jakoś dają radę. Ciekawe, jakby je porównać do dobrej ASI, bo zdroworozsądkowo ASI powinna je rozłożyć na łopatki. A stacje bolidowe wciąż jadą najczęściej na starych analogach... Dziwne jest to dla mnie. Matryca to jest matryca i nie ma znaczenia, jaki interfejs komunikacyjny ma kamera.

Taka kamerka kosztuje 20 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś taką, leży gdzieś niepotrzebna. Dałem za nią chyba 100, chcę 50. Jak Ciebie interesuje to poszukam.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.