Skocz do zawartości

Mgławica półksiężyc NGC6888 w Ha(L-Ha)RGB


pablo12311

Rekomendowane odpowiedzi

Wessel robiłem zgodnie z twoim tuturialem tylko do kanału L dodałem Ha. Gwiazdki usuwałem z kanału Ha akcjami w PS, trochę mało dokładna metoda może dlatego tak wyszło. Nie do końca jestem zadowolony z obróbki. Największy mam problem z wyświetlaniem obrazu w przeglądarce internetowej. To co jest wyświetlane to nie jest moja interpretacja koloru. To co pisałeś wessel tu mgławice są pomarańczowe a u mnie w PS czerwone. Nie wiem czy nie mam źle ustawionego profilu w PS. Pamiętam, że można zmienić w PS profil wyświetlania kolorów. Nie wiem czy nie miałem ustawień pod wydruki w drukarkach atramentowych. Może to jest dobra droga do właściwego wyświetlania kolorów. Spróbuję jeszcze obrobić zdjęcie na komputerze stacjonarnym. Przynajmniej tam mam lepszy monitor NEC bo na laptopie obrabiać to mordęga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pablo12311 napisał:

Nie wiem dlaczego, ale gdy zdjęcie wyświetlam w PS to kolory są bardziej nasycone, krwista czerwień. Gdy wrzucam do przeglądarki internetowej kolory blakną. Proszę o poradę co muszę zrobić aby wyświetlało się to samo.

A w jakim gammucie pracujesz (sRGB, AdobeRGB, czy jeszcze innym)? Wersję jpg do wrzucania do netu zapisz koniecznie przez "Export as" i tam zaznacz konwersje do sRGB oraz dodatkowo załącz profil sRGB. Musi wtedy być dobrze.

 

Mówię o Photoshopie oczywiście.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność składania materiału była następująca.

Obrobione zdjęcie w RGB kolory kalibrowane były w Maximie poprzez odpowiednie współczynniki z excalibratora, następnie obrobiłem kanał L oraz Ha. Kanały te połączyłem ze sobą i zastosowałem jako Luminancję dla obrazu RGB. Następnie pozbyłem się gwiazd z kanału Ha i połączyłem z docelowym zdjęciem poprzez zastosuj obraz z atrybutem jaśniej w kanale R. Następnie zastosowałem kanał Ha z gwiazdami  dla otrzymanego obrazu jako maskę przecinającą z atrybutem luminancja. Chyba zrozumiale to opisałem. Wessel na  pewno wie o czym piszę bo to z jego tuturialu.

Adam pracuję w AdobeRGB. Spróbuję wg twych wskazówek, może pomoże.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próżnuję. Dodałem trzecią wersję zdjęcia obrobioną tym razem według tuturialu Jacka Bobowika. Dziękuję również Darkowi Nowakowskiemu, który również podesłał mi informacje dotyczące obróbki HaRGB.

Co o tym myślicie?

 

Edytowane przez pablo12311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego masz takie puchate pomarańczowe gwiazdki. Ręcznie stempelkiem trzeba poprawić w PSie.

Straton działa lepiej. Zresztą żaden algorytm nie działa dobrze na zaszumionym materiale. Musi być gładkie jak pupa niemowlaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, to jest 4 godziny materiału i ma jeszcze sporo szumu, potrzebuję jeszcze co najmniej drugie tyle.No i wersja z kolorem wymaga popracowania nad tymi przepalonymi plackami w najjaśniejszych częściach mgławicy, ale mniej więcej tak to powinno wyglądać. Zauważ że gwiazdki są BEZ KOLORU!

 

Bez gwiazd:

 

1092716741_Nostars.thumb.jpg.ff2c9be68530d511600c2b0a85226a0c.jpg

 

Kolor:

 

1725638579_integrationodsz_withoutStars.thumb.jpg.fb137fc5ec75e608770eaf5101df892b.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.