Skocz do zawartości

motofocuser do Canona 200 L


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Tayson napisał:

znalazlem juz gotowy adapter z kabelkiem

image.png.292648f19bb7bd0db481e5a624f6fd13.png

Tak naprawdę potrzebne są przede wszystkim:

1. Styki do adaptera, z wyprowadzoną taśmą / kabelkiem

2.przetwarzanie sygnału na użyteczny dla sterownika ASCOM.

Na tym obrazku kabelek idzie z powrotem do body, więc sygnał przekazuje taki, jaki jest. Spełniony punkt 1 ale nie 2, no i ten adapter z obrazka nie pasuje do kamer astro...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tayson napisał:

Ehhhh..... 

Kabelek T jesz na pół i nic nie musisz lutowac, jest już gotowe. 

Tylko backfocus spory. Koło filtrowe nie ma szans wejść. No i pytanie, czy tam jest jakiś gwint? Ta złączka normalnie ma być na samym przodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że pojawił się ten wątek, zmotywował mnie do dokończenia swojego rozwiązania.

U mnie klasycznie:

Silnik 28BYJ-48 (12V, 7zł)

Pasek 276-3M-09 (16zł)

Koło pasowe HTD 12-3M-09 (11zł) (otwory wykonane we własnym zakresie, to koło przychodzi z samymi nakiełkami)

Do tego zaprojektowany i wydrukowany 3D uchwyt na silnik.

Całość sterowana Astrolinkiem - dostaję z obliczeń 1 krok = 0.02 mm ruchu pokrętła po obwodzie, więc wystarczy.

 

Póki co - wypróbowane tylko w domu, trzeba poczekać na pogodę.

Ale na pewno silnik ma moment z nadmiarem, a pasek się nie ślizga.

Jak będzie pogoda to zmierzę backlash i myślę, że będzie hulać :)

20181121_203254.jpg.1c710e538a50cac4ea44458659134e2a.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikne panie ... widzę że drukarka 3d maczała palce w projekcie ;)  Nawiasem mówiąc to chyba najlepszy patent na focuser pod obiektywy ....  sterowanie z poziomu ASCOM-a optyką bezpośrednio poprzez styki to nie jest dobre rozwiązanie ... zawsze można coś upalić itd ... tam jest potwornie wrażliwa ta elektronika w obiektywach ...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Godzinę temu, Behlur_Olderys napisał:

Odkopując:

Ktoś już robi to, co proponowałem - dokładnie to https://astromechanics.org/ascom.html

Elegancja za jedyne 822zł :)

Chwała im za to. Mogłoby być taniej, no ale bez tragedii. Szkoda tylko że taki duży backfocus, nie do każdego zestawu to się nada. Gdybym tylko miał jakiś obiektyw astro z AF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z checia zobaczylbym jaąś recenzje tego. Najwieksze obawy mam co do pierscienia t-ring.

Przerabialem kilka zalczek z roznych zrodlem i wiem ze to najbardziej nefralgiczny punkt calej zlaczki.

 

Ja pod QHY695A potrzebuje 11mm wiec ona odpada :(

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.