Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

pochwale się, że od chwili zapisania się na forum moje zainteresowanie astronomią i sympatia dla jej zwolenników ma przyrost wręcz geometryczny :)

 

 

Ja zaś zauważyłem, że od chwili Twojego zapisania się na forum, zainteresowanie tym wątkiem powitalnym także rośnie może nie w postępie geometrycznym, ale jednak ;). Wzrasta także zainteresowanie mężczyzn Astronomią, zwłaszcza różnymi anomaliami astronomicznymi.

 

Tylko proszę, nie powtarzaj tego mojej żonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zaraziłam się astronomią od siostry?... Hmm... wydaje mi się, że najwłaściwsza odpowiedz to taka, iż :

 

Ori zaraziła mnie astronomią z premedytacją!!

 

A ja nie walczyłam z tym :banan:

 

Od zawsze fascynowała się tym tematem więc i z ukochaną siostrzyczką przesiadywałam jako mały szkrab by pooglądać choćby „Kwant” J. Potem było już Discovery i różne książki, które mi z wielkim entuzjazmem podsuwała. Dla podkreślenia tego zjawiska powiem, że moja rozprawka na języku polskim w 7 klasie szkoły podstawowej miała temat : „Czy jest życie na Marsie? Analiza próbek znalezionych w meteorycie ALH84001.” – praca miała 20 stron ... nie spotkała się z aprobatą nauczycielki.. kazała mi pisać jeszcze raz ale o szkodliwości oglądania telewizji.. tiaa..

 

no więc Ori zaraziła mnie i chwała jej za to :szczerbaty:

 

.... Henryku.. przewracasz mi w głowie.. ale nie martw się ja się nie skarżę i nikomu nic nie powiem...

 

 

Anomalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Henryku.. przewracasz mi w głowie.. ale nie martw się ja się nie skarżę i nikomu nic nie powiem...

Anomalia

 

I kto tu komu przewraca w głowie? :rolleyes: Przestaję się dziwić, że Ori ukrywała taką "tajemnicę" B)

 

Wiem czym kończą się anomalie w pogodzie. Najczęściej zaczyna się :sunsmiley: , a kończy :burza:

A czym zakończy się Anomalia w astronomii? :szczerbaty:

 

Czemu ja piszę o zakończeniu? Przecież to dopiero początek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem czym kończą się anomalie w pogodzie. Najczęściej zaczyna się :sunsmiley: , a kończy :burza:

A czym zakończy się Anomalia w astronomii? :szczerbaty:

 

 

Hmm, ja już wolę nie pisać, czym to się może skończyć, bo już nie tylko żona, ale i Ori chce mnie bić... Zamilknę więc profilatycznie, żeby nie doczekać jakiegoś nieszczęśliwego zakończenia :D. Zwłaszcza, że mi się przewraca w głowie nawet samoistnie, a co dopiero pod wpływem pewnych bodźców ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem Anomalie robią dużo zamieszania tylko do czasu aż okaże się, że to bardzo prosta kombinacja oczywistych faktów...

jednak Anomalie mają to do siebie, że się od siebie różnią i są też takie, które różnią się bardzo.... innym zaś tylko się tak wydaje...

 

mam jedynie nadzieję, że was nie wystraszyłam...

 

jestem chętna do astronomicznej edukacji i żądna wiedzy :)

 

dobrej nocki wszystkim

 

Anomalia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja już wolę nie pisać, czym to się może skończyć, bo już nie tylko żona, ale i Ori chce mnie bić...

 

hm.... no trochę zazdrosna jestem :szczerbaty:

 

Jak to baba... nikt nie jest idealny.

 

Ale Henryku nie bój nic :Beer:

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

 

Ps: teraz to się nie opędzę od pytań na każdym zlocie: " a siostra to gdzie?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyrozumiałość ; )

 

Serdeczne podziękowania dla Sumas’a i Saywiehu, którzy czuwają nad czystością moich postów od okropnych błędów ortograficznych – jeszcze raz dziękuje ślicznie. Jestem wam teraz winna przysługę ;) tylko proszę nie nadużywać... :szczerbaty:

 

Ściskam mocno...

 

PS: widzę, że moja krótka opowieść o zarażaniu przez siostrę została niezauważona nawet przez samą siostrę :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne podziękowania dla Sumas’a i Saywiehu, którzy czuwają nad czystością moich postów od okropnych błędów ortograficznych

 

Bardziej powinnaś być mi wdzięczna, że dyskretnie przymknąłem oko, czytając o żądzy wiedzy ;). Nie wypada zwracać uwagi pięknej kobiecie, a te nieliczne byczki traktować jako efekt rozkojarzenia tak licznym gronem adoratorów ;). Zresztą czasem i błąd może być uroczy, jak pieprzyk u Cindy Crawford... (chociaż akurat mi się on nie podoba ;) ).

No dobra, dosyć, jadę robić zdjęcia gwiazdce ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryku jest mi niezmiernie miło, że tak wiele potrafisz mi wybaczyć – zasmuciła mnie jedynie informacja o tym pieprzyku.... bo ja mam i pieprzyk ( no morze nie taki jak C.C ale jednak jest) i „rerające” RRrRrrRRr niczym Kydryński... przy takim natłoku „wyróżniaczy” choć pisownią będę starała się nie razić.. jednak nieomylność nie leży w mej naturze..

Powodzenia podczas sesji zdjęciowej Gwiazdki.

 

.......

 

 

A Antyqion odpowie : Acha.. myślałam, że jest wyższa...

 

:szczerbaty:

 

Anomalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Anomalio.

Co do pieprzyka, nie podoba mi się akurat ten u Cindy, niektóre mogą być całkiem całkiem. Zobaczę, to Ci powiem co o tym myślę. Jak mi się nie będzie podobało jak mówisz, zawsze możemy do siebie pisać. Najwyżej mnie znienawidzisz, gdy za często wytknę jakiś błąd, znaczy w chwili kiedy będę zbyt zmęczony, by przymknąć nań oko ;).

 

A co do sesji - uff, kobiety potrafią wykończyć człowieka, ale efekty są niesamowite, jeszcze nie mogę ochłonąć. Szkoda tylko, że oświetlenie nie było zbyt dobre, Słonko się zawstydziło, że na Ziemi świeci taka gwiazdka i schowało się za chmury... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was jestem z Katowic.Bardzo interesuje sie astronomią,obserwuje niebo od niedawna ale czytam o astronomi od roku. Narazie obserwuje niebo lornetką Meade 10x50 i poznaje dopiero gwiazdozbiory za jakieś 6-10 miesięcy kupuje sobie teleskop. Serdeczne podzienkowania dla Mario 2005 że mnie namówił mnie do kupna książki ,,Niebo na weekend" :D:helo: Jestem dopiero początkujący ale prosze o pomoc w dziedzinie astronomi :lol::lol:

 

 

Pozrowiam :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum.

Piotr_K życzę wytrwałości w gromadzeniu funduszy na lepszy sprzęt.

Nie ma to jak startować z niewielkiego kalibru wtedy po zmianie na większy sprzęt znowu odkrywamy coś nowego stale spoglądając na te same M-ki (na szczęście niebo starzeje sie wolniej od nas) :D

 

pavel81 ponieważ dopiero startujesz w astro życzę ci wiele cierpliwości w obserwacjach i pogłębianiu wiedzy. Internet to wielki zasób informacji jak tylko możesz czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj (podobno to lubisz). Szperaj w zasobach forum za pomocą wyszukiwarki a napewno znajdziesz podstawowe rzeczy na temat obserwacji, sprzętu, pogody no i nieba.

 

pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawiść to mocna rzecz i jak do tej pory nie osiągnęłam stanu w którym bym potrafiła bez cienia wątpliwości powiedzieć, iż żywię lub żywiłam do kogokolwiek takie uczucie... poza tym nie za wytykanie błędów chyba takie reakcje ;) wiem, że nie jestem ideałem lecz jak każdy człowiek ( albo i nie każdy) chciałabym być jemu bliska dlatego każde uwagi ( o ile konstruktywne) są mile widziane – poza tym zawsze jest z tego jakieś wyjście jak to dobrze zauważyłeś (korespondencja) :szczerbaty:

 

Jest szansa na zobaczenie efektów sesji? B)

 

Anomalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam i przedstawiam po krótce swoją osobę...

Mieszkam i pracuję w Szczecinie. Skończyłam studia okrętowe i muszę przyznać, że pracuję prawie w zawodzie... prawie, gdyż nie bezpośrednio przy projektowaniu konstrukcji kadłuba a bardziej w konserwacji i ogólnej obsłudze technicznej statków.

Na studiach fizyka była moją słabą stroną - a zwłaszcza dział - fizyka relatywistyczna. Ale z przekory po studiach zaczęłam się bardziej interesować tematem... tak zaczęła się moja przygoda z astrofizyką i kosmologią kwantową. Przeczytałam sporo pozycji książkowych ale i tak uważam, że z tą moją wiedzą jest jeszcze kiepsko.

Poza tym, moje wiadomości jeśli chodzi o własne podwórko czyli układ słoneczny są szczerze mówiąc znikome. Dlatego podpatruję często Wasze forum...

Ostatnio zdecydowałam sie na zakup teleskopu. To takie jedno z malutkich marzeń, które mam nadzieję przyniesie sporo radochy z podpatrywania nieba.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i liczę na pomoc jako początkująca podpatrywaczka nieba :)

 

Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.