Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich nowych użytkowników forum :Salut:

Zachęcam do lektury Bazy Wiedzy Forum i Celestii :) i w końcu do aktywności na forum :)

 

Pozdrówko :)

 

Znajdzie sie paru nowych znajomych z okolicy Rzeszowa?

 

:helo:

 

Zaglądaj do działu Rzeszów:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showforum=92

 

Jak masz pytania, to pisz śmiało na PW lub GG

Dobrze, że coraz więcej ludzi z rzeszufka i okolic :)

 

Pzdr :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolege :D i oczywiście zapraszamy do wspólnych obserwacji... jak wspomnial Adek śledz dział Rzeszów... napewno za jakiś czas będzie się jakies obserwy kleciło :)

 

PS. Ekipa z podkarpacia rośnie w siłę :rolleyes:

Edytowane przez Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sergeant!

Życzę ci się żebyś się tu szybko zadomowił i poczuł dobrze, bo jest tu całkiem sympatycznie i dużo można się dowiedzieć. A i o pomoc nie trzeba długo prosić.

__________________________________________

 

Jak to fajnie, że są na świecie starsi ludzie odemnie. :Beer:
Nie masz nawet pojęcia jak długo może żyć człowiek.

BTW, nie spodziewałem się fali na tym forum... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergeant, że tak z strzelę z marszu, co ty chcesz focić U-cassegrainem z podczepioną małpką sony?

 

Zobaczymy, zacznę może od młodych i ładnych sąsiadek. Potem się zobaczy. :helo::banan:

 

A o pomoc na pewno będę apelował, bo jak wyczytaliście, jestem w sprawach praktycznych zupełnie zielony.

 

Jeżeli zaś chodzi o wytrwałość w zamiłowaniu do astronomii, to jest to chyba spowodowane innym moim hobby-fantastyką. Oba te zainteresowania często przeplatają się ze sobą.

 

Z drugiej strony to nieładnie tak wytykać ludziom ich wiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Potem się zobaczy. (...)

 

Ten, tego, może najpierw zanim kupisz jakiekolwiek adaptery i inne toole, to poczytaj na celestii albo w odpowiednim dziale co do czego, bo tylko wydasz kase na coś, co nie będzie miało szansy działać. No wiesz, typu: zakup poloneza z zamiarem przyczepienia na haku pługu i orania pola... ;)

 

Jakby co, to oczywiście pytaj.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) może najpierw zanim kupisz (...)

To akurat wiem, na razie zobaczę, ile wyciągnę na tym co mam przy teleskopie (5 różnych okularów). Dzwoniłem do firmy i nie będzie problemu z tuningiem tego leciwego już sprzętu. Potrzebna mi będzie przystawka do Zenita i ewentualnie do tego Soniaka. Muszę też załatwić wyciąg okularowy 1,25", bo tu mam 0,98" (przy tym małym Optisanie mam już okulary na 1,25"). Z tego co widzę, to teraz wszystkie bajery są właśnie z tą większą średnicą. Muszę tylko wymyślić na co mam nastawić sprzęt, aby sprawdzić, czy przy okularach 1,25" nie obcina za dużo obrazu. Sprawdzałem dzisiaj, ale najpewniej dają za duże powiękrzenie, bo widzę tylko jasną plamę. Nie mam w okolicy nic dalszego. Chyba trzeba będzie odczekać na bezchmurną pogodę i spojrzeć w niebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada wujka zgreda.

 

Nie inwestuj w Uniwersała. To bez ekonomicznego sensu. Jak chcesz kupić sobie wyciąg, to kup normalny wyciąg a nie U-wyciąg. Będzie tańszy i lepszy. A i pamiętaj, ze testujesz ten teleskop na U-okularach a nie okularach. W U-okularach z zasady niewiele widać. Sorry za szczerość, ale to wcale nie jest złośliwość z mojej strony. To forma kubła zimnej wody, dla ochrony twojego zapału.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie pasować gwint do wyciągu okularowego od teleskopów innych firm to będzie super, ale raczej nie mam, aż tyle szczęścia. Dlatego muszę u nich zakupić kątówkę dostosowaną do okularów 1,25" i przystawkę do aparatu. Wtedy będę mógł zaszaleć z innymi bajerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie pasować gwint do wyciągu okularowego od teleskopów innych firm to będzie super, ale raczej nie mam, aż tyle szczęścia. Dlatego muszę u nich zakupić kątówkę dostosowaną do okularów 1,25" i przystawkę do aparatu. Wtedy będę mógł zaszaleć z innymi bajerami.

 

Gwint? kątówke? Sergeant, inwestujesz w niedziałające buble. Tu trzeba wyrwać z bebechami to co jest i załadować normany wyciąg. Na dłuższą mete zabulisz i tak mniej. Ale rób jak uważasz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym mówie. Wkopałeś się w U-teleskop, gdzie nie da się robić rzeczy które w innych są jak najbardziej normalne. Tak da się to zrobić. Tylko trzeba moment pomyśleć jak standard całego świata dorobić do pseudo-standardu Uniwersała. Generalnie to jedyna droga. Dokupować (o ile w ogóle inwestować w U) NORMALNE DZIAŁAJACE toole a nie jakieś kurna masakryczne wynalazki. Nawet jak nie będzie to takie hop siup bo do U nie do końca pasuje, to i tak iść w normalne rozwiązania najwyżej traktując pilnikiem w U to i owo. Inaczej się zaklopsujesz na amen. To sprzęt antycznej generacji.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. edytowałem ortola

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszalin to takie miasteczko koło Mielna, a koło czego leży Michałkowo?

Tą uwagą o wieku to się nie przejmuj jesteśmy prawie rówieśnikami.

Teleskopem rzeczywiście nie masz się co chwalić, ale na pocieszenie powiem Ci, że też mam made in Żywiec i po pewnych zmianach coś tam przez niego jednak widać. Najważniejsze to wstać z fotela i patrzeć w nocne niebo, najlepiej rozumiejąc jeszcze jak to się wszystko kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekiem się nie przejmuję. Zresztą niczym się tam nie przejmuję za bardzo. Wychodzę z założenia, że za krótko żyjemy, żeby wszystko brać poważnie.

 

Jeżeli chodzi o Michałowo, to leży ono 40 km od Białegostoku do granicy z Białorusią. Do granicy unijnej mam szosą 18 km. Na skróty jeszcze mniej.

 

Jeżeli chodzi zaś o sprzęt, to myślę, że można go będzie podrasować. Jeżeli mi się spodoba ta zabawa, to zakupię pewnie jeszcze jakiegoś Newtona do obiektów spoza Układu Słonecznego. O wiedzę, to mogę być spokojny. Lubię czytać o tym książki, więc pewnie coś tam zostało. Zresztą nauczam o tym, więc powinienem coś o tym wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mama U ale mój U to raczej przykrywka a nie prawdziwy zresztą dowię się kiedy zacznie odchodzić folia, która została naklejona na blachę i tylko nie wiem po kiego czorta ktoś zadał sobie tyle trudu by prawdopodobnie syntę oklejać folią.Witam w gronie a wiek tu nie ma nic do astro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy w tej dziedzinie nauki więc proszę o zrozumiałość .

 

 

 

najpierw dużo czytaj, potem użyj wyszukiwarki, a dopiero potem zadawaj przemyślane pytania. W ten sposób uzyskasz najlepszą odpowiedź skrojoną na Twoją miarę, w przeciwnym razie nikt nic nie zyska...

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

 

 

 

Ps: Miłej zabawy na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.