Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam Maciek (MK) jak pomogłeś mi rozwinąć wiedzę w dziedzinie obserwacji meteorów 10 lat temu :helo:

a jak wiesz astronomia to moja pasja podobnie jak lotnictwo.

nie wykonuje żadnego zawodu z tym związanego , więc nie jest to mój sposób na życie - jest to po prostu moje hobby stanowiące wypełnienie radości dla mojej duszy :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam Maciek (MK)  jak pomogłeś mi rozwinąć wiedzę w dziedzinie obserwacji meteorów 10 lat temu :helo:

a jak wiesz astronomia to moja pasja podobnie jak lotnictwo.

nie wykonuje żadnego zawodu z tym związanego , więc nie jest to mój sposób na życie - jest to po prostu moje hobby stanowiące wypełnienie radości dla mojej duszy :notworthy:

 

Witam pozytywnego maniaka meteorów!!!

 

Pozdrowienia z ul. Kolberga!

Tomku, jak się spisuje Twoja 120 stka /widzę, że sprzętowo do przodu!/?

Co to za firma?

Do miłego

JVJB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe przyjęcie. :Beer:

Ostatnio było strasznie kiepsko z czasem, egzaminy sypią się jeden za drugim, ale jednocześnie wakacje coraz bliżej :D

Może kiedyś załapię się na spotkanie grupy śląskiej, fajnie by było pogadać z starymi wyjadaczami...

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walim znam słabo bo w tym rejonie byłem zaledwie dwa razy . Ostatnio pamiętam jak wracałem tamtą drogą z granicy . Lało niemiłosiernie i przez górskie drogi ledwo dało się przejechać . Utrudnieniem były przebiegające co chwila zwierzęta leśne przez drogę . Było to w latach 80-tych i mam nadzieję że przyroda została w stanie nienaruszonym .

 

Oczywiście serdecznie witam nowych kolegów na Forum :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym kupić teleskop. Od razu sorry za lamerskie pytania, ale wydaje mi się że to dobre miejsce na ich zadanie... :-)

 

Na Allegro znalazłem ofertę takiego urządzenia firmy Uniwersał, 200x1000 Newton. Problem w tym, że nie za bardzo znam się na tej dziedzinie i nie chciałbym wywalić tysiąca w błoto, a czytałem, że z tymi teleskopami jest różnie. Od razu zaznaczę, że docelowo chciałbym obserwować przy pomocy kamery CCD podłączenej do komputera. Czy w ogóle jest taki sprzęt, którego położenie może być również ustawiane przez komputer?

 

Chciałbym na całość wydać ok. 1000 (zł +/- kilkaset zł). Co polecacie?

 

I jeszcze jedno, czy mieszkając w dużym mieście w ogóle można coś ciekawego zaobserwować?

 

 

Pozdrawiam,

 

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory stary ale wydaje mi sie za portal Allegro to niejest dobre miejsce na kupno telepa, i chyba nietylko ja ci to powiem.Owszem czasem zdarzy sie oferta jakiegos firmowego telepa ale niestety używka a co do nowych to tam sprzedaja same zabawki.A tak osobiscie to sam robie zakupy tylko na allegro ale nie co astronomi.Mysle ze mam racje.A co do telepa do 1000zł to w delta opticalu jest Celestron PowerSeeker 127EQ jak na amatora to chyba bedzie dobry sprzet dla ciebie, aha niewiem jaki ten telep ma szukacz czy dobry aaa i jeszcze chyba niezawsze mają go na stanie ale zapytac mozna.

Edytowane przez edge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Teleskop Uniwersał osobiście odradzam

2. Dobry używany teleskop za 1000 zł (o ile w tej cenie to jest możliwe) to proponuję szukać na giełdzie na forum. Osoby sprawdzone. Sprzęt znany. Rzeczowa dyskusja co do wystawianych na giełdzie ofert.

3. Zdecydowanie za mało piszesz co chcesz obserwować, skąd (balkon, dwór).

4. Sam teleskop to nie wszystko - co z np. z okularami? Zestaw okularów też musi kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aditer :Beer: Ja posiadam Newtona 200/1000 z allegro.Kupilem go taniej niż za 1000 zl.Był w b.dobrym stanie.Możesz więcej sie dowiedziec na temat Uniwersała w temacie wyżej podanym.Z góry ostrzegam,abys sie nie zalamal , czytajac to , o czym tam wipisujemy.Robimy wszystko ,aby z U zrobic dobry telep,a tak nie powinno byc.teleskop ma byc dobry od nowości.Ja wiem ,ze 98% osob napewno odradzi Ci uniwersala.Podaj mi linka ,a ja powiem Ci wiecej na tema tego telepa.Dobrze by bylo ,gdyby byly tam jakies fotki.A tak poważnie to naprawde odradzam Ci sprzet firmy UNIWRESAŁ.Moj U-boot to juz hybryda Uniwersała z Astrokrakiem :Salut: Jesli w tym U boocie jest dobre lustro glowne tak jak w moim to juz cos.Napewno szukacz bedzie do bani i pal żywiecki tez.Jestem ciekawy jaki jest tam wyciag okularowy?.Pozdrawiam

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz chyba lepiej kupic uzywana Synte 200/1200 albo jakiegos Oriona z tych nowych dobsów w AK. Nie bardzo tylko rozumiem co oznacza obserwowanie przez ccd. Chodzi Ci o robienie zdjec?? Czy w gre wchodzi tylko wizual? Jakie masz warunki obserwacyjne, ktore strony swiata widzisz, czy jest mozliwosc wywiezienia sprzetu za miasto? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Zdecydowanie za mało piszesz co chcesz obserwować, skąd (balkon, dwór).

4. Sam teleskop to nie wszystko - co z np. z okularami? Zestaw okularów też musi kosztować.

 

Obserwacje głównie prowadziłbym z balkonu (duże miasto), ewentualnie latem na dworze (wiocha zabita dechami, ale niebo jest tam piękne).

 

A co do pyt. 4 - myślę raczej o całym zestawie.

 

 

Pozdrawiam i dzięki za odp.

 

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zaznaczę, że docelowo chciałbym obserwować przy pomocy kamery CCD podłączenej do komputera.

świat jeszcze niezna satysfakcjonującej technologii w tym względzie.:) (może zestaw Heńka w pewnym sensie ale to gdzieś 10tyś kosztuje ;))

 

Czy w ogóle jest taki sprzęt, którego położenie może być również ustawiane przez komputer?

nie za 1000zł. ale oczywiście, że są. może coś taniego http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=253

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym robić cyfrowe zdjęcia i uwieczniać swoje obserwacje na komputerze...

Ile kosztuje taka kamera do teleskopu?

Pozdrawiam,

 

Adrian

 

koniecznie poczytaj i pooglądaj dział astrofotografia. zobaczysz, o co właściwie w tym chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.