Skocz do zawartości

Rozetka (NGC2237)


etomee

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że się nie znam i nie widze tych wszystkich detali "ble", o ktorych piszą wyjadacze astrofoto napisze tylko opinie zwykłego obserwatora.

OGIEŃ! do mnie to bardzo przemawia, normalnie widać głębię w tym zdjęciu i ten detal. 

Po prostu bardzo mi się podobuje.....

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam zamiar zacząć zdjęcia "pod mikroskopem" oglądać, żeby poszukać tych szumów o których wszyscy wszędzie piszą.

Podczas przyglądania się, dużo czasu nie minęło żebym taką podobiznę zauważył :-)

 

Imperator.jpg

  • Lubię 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wampum napisał:

Jako że się nie znam i nie widze tych wszystkich detali "ble", o ktorych piszą wyjadacze astrofoto napisze tylko opinie zwykłego obserwatora.

OGIEŃ! do mnie to bardzo przemawia, normalnie widać głębię w tym zdjęciu i ten detal. 

Po prostu bardzo mi się podobuje.....

Nie rozumiem po co w ogóle to pierwsze zdanie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sidiouss napisał:

Nie rozumiem po co w ogóle to pierwsze zdanie... 

A co podrażniło?.

Nie no, normalnie szczerze napisałem, że nie jestem żadnym specjalistą od astrofotografii a zdjęcie mi się bardzo podoba.

Być może jest "skopane" na maxa, ale to widzą tylko Ci co się w to bawią, ot tyle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pozytywny odbiór. Myślę, że nie ma potrzeby rozważać wyższości strony artystycznej nad techniczną i na odwrót :emotion-5:

Mnie lepiej wychodzi czasem jedna, czasem druga, a najczęściej żadna :happy:

Warunki tamtej nocy były bardzo dobre, a to zawsze pomaga uniknąć "głębokiej" edycji. Tu tylko "rozciągniecie", ciut wyostrzone, ciut odszumione i to wszystko.

Postaram się dozbierać chociaż OIII bo chciałbym ten obiekt mieć w kolorze.

 

Komentarze odnośnie strony technicznej oczywiście mile widziane.

 

Pozdrawiam.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dozbierałem trochę OIII (16x600) ale na tlen to jednak za mało. Szumi aż w oczy szczypie ale jest co jest i pewnie w tym roku już więcej nie będzie.

RGB gwiazdek też nie zdążyłem więc muszą zostać te z NB, a szkoda bo chciałem sobie poćwiczyć "podmianę".

Potraktuję ten materiał szkoleniowo i poproszę kolegów o poradę co i w jakim kierunku poprawiać.

 

Zdjęcie składałem w PI (PixelMath). 

R - Ha

G - Ha+OIII

B - OIII

 

Do tak złożonego RGB dołożyłem Ha jako Luminację.

 

 

Rosette1.jpg

Edytowane przez etomee
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.