Skocz do zawartości

Jowisz 2019


Przemo23

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, RomekAstrobaza napisał:

Powiem Wam, że w tym roku to będzie chyba ciężko jakiś sensowny obraz Jowisza zarejestrować z miasta

W wizualu to samo. Kilka razy widziałem w tym roku zadowalającego Jowisza, za każdym razem poza miastem. Z kolei wszystkie próby z miasta zakończone totalną klapą. Przy tych upałach budynki nagrzewają się jak szalone.

Edytowane przez Astrobonq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Meiser napisał:

Niestety  brak czasu  budowa  astrobudy  i wiele innych rzeczy pozwoliło na słabe ujęcia Jowisza  . Tel Samsung Galaxy S8 okular ORION  Q70  32 mm i SCT 9,25 robione na szybkości. Więcej  nastąpi w innym czasie  .

 

 

Fajna buda ;) też próbowałem robić telefonem właśnie s8, ciężko czasami dopasować do okularu. Widzę że za duży czas naświetlania użyłeś ale to pewnie dlatego aby załapać księżyce 

Na wizualu widać 2 pasy ale jak już nagrywam to nie jest już tak kolorowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podjąłem beznadziejną próbę rejestracji Jowisza. Jest kiepsko i chyba na razie lepiej nie będzie.  O wersji kolorowej nawet nie warto wspominać.

Minimo 300/3600, ASI 120 MM z filtrem ProPlanet 742, ASA DDM 60.

Akurat zaczynał się tranzyt Czerwonej Plamy.

30% z 1500 avi.

Jup_215448.png.af860d0538aeb62b7398e1eb75a0ac46.png

 

Jup_223308v1.png.97c080633a4baf23ba1353e854f0eb96.png

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wessel napisał:

Wczoraj podjąłem beznadziejną próbę rejestracji Jowisza. Jest kiepsko i chyba na razie lepiej nie będzie.  O wersji kolorowej nawet nie warto wspominać.

Minimo 300/3600, ASI 120 MM z filtrem ProPlanet 742, ASA DDM 60.

Akurat zaczynał się tranzyt Czerwonej Plamy.

30% z 1500 avi.

Jup_215448.png.af860d0538aeb62b7398e1eb75a0ac46.png

 

Jup_223308v1.png.97c080633a4baf23ba1353e854f0eb96.png

Mi tez Jowisz bardzo  kiepsko sie zarejestrował  . Senning fatalny planeta tanczyla po calym  monitorze  kompa. 700 avikow po 60 sek jak znajdę  trochę czasu podejmę obróbkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Meiser napisał:

Mi tez Jowisz bardzo  kiepsko sie zarejestrował  . Senning fatalny planeta tanczyla po calym  monitorze  kompa. 700 avikow po 60 sek jak znajdę  trochę czasu podejmę obróbkę 

Co to znaczy 700avików o 60 sekund? 700 filmików o 60 sekund czy 700 ramek avi po 60 sekund?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaj terminologii w której możemy się porozumieć.

60 sekund na jednego avika to akurat,  tyle że AVI to rodzaj kodeka a nie pojedyncza klatka. Avik składa się z pojedyńczych klatek/ramek i to one określają czas naświetlania - dla Jowisza na f 15 to około 20-50 milisekund

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wessel napisał:

Używaj terminologii w której możemy się porozumieć.

60 sekund na jednego avika to akurat,  tyle że AVI to rodzaj kodeka a nie pojedyncza klatka. Avik składa się z pojedyńczych klatek/ramek i to one określają czas naświetlania - dla Jowisza na f 15 to około 20-50 milisekund

Ok czaje Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jup.png.2cb15ce4ecb0a914ac0e2a12248147f8.png

Co do możliwości Twojego sprzętu się nie wypowiem, ale odnośnie obróbki masz jeszcze sporo możliwości. Kluczowe operacje, od których powinieneś zaczynać to RGB align i RGB balance z Registaxa. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.