Skocz do zawartości

Aldebaran - stack


Sebastianus

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, wessel napisał:

To jest gromada otwarta Hyady (Hiady)

Dokładnie tak. ;)

 

39 minut temu, Sebastianus napisał:

35 lights,

po 10-15 darków, flatów i biasów

Pobawiłem się trochę. Trochę problem z tłem, tak jakbyś focił pod sodową lampą uliczną.

Poza tym troszkę mało klatek, żeby uzyskać tło bez szumu.

Za to ostrość i kolory fajne.

U mnie z Twojego staka wyszło coś takiego (pełna klatka - nie ciąłem).aldebaran.thumb.jpg.8d4e1c590dd1e21dc73132645168c0bf.jpg

 

 

Edytowane przez diver
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, diver napisał:

Dokładnie tak. ;)

 

Pobawiłem się trochę. Trochę problem z tłem, tak jakbyś focił pod sodową lampą uliczną.

Poza tym troszkę mało klatek, żeby uzyskać tło bez szumu.

Za to ostrość i kolory fajne.

U nie z Twojego staka wyszło coś takiego (pełna klatka - nie ciąłem).aldebaran.thumb.jpg.8d4e1c590dd1e21dc73132645168c0bf.jpg

 

 

Twoja wersja bardziej mi się podoba. Moja jest taka matowa. Z tą ostrością to jest niezła jazda. Ostrzę przy użyciu maski na obiektyw i czasem 25-30 zdjęć muszę zrobić, żeby trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sebastianus napisał:

Twoja wersja bardziej mi się podoba. Moja jest taka matowa.

Ja wyciągnąłem trochę więcej świateł i mniej słabości. Poza tym ściąłem to raczej tutaj nie atrakcyjne tło.

 

13 minut temu, Sebastianus napisał:

Z tą ostrością to jest niezła jazda. Ostrzę przy użyciu maski na obiektyw i czasem 25-30 zdjęć muszę zrobić, żeby trafić.

Miałem podobny problem, gdy używałem lustrzanki. Ale ja ostrzyłem na oko i nigdy całkiem dobrze. ;) U Ciebie ostrość moim zdaniem ostrość jest bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, isset napisał:

Kup Dreamfocusera od @MateuszWrozwiąże to problem ostrosci :)

Mam dreamfocuser zainstalowany do sct ale i tak wole ostrzyc zewnetrznym wyciągiem ręcznie niż z pilota. Nie do końcs mnie przekonuje.Na razie musze zainstalowac jakis filtr clip do Canona , moze lpro. Z resztą ten obiektyw to mysle przejsciowka przed jakims krotkim refraktorem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sebastianus napisał:

Canon 1100D mod, Canon 100mm, CG5 + guiding, 90 sekund, ISO 800

 

Link do stacka

 

https://drive.google.com/file/d/1RfcfMo8YujE4jGrmhQ3aT4pZ1E79MgKC/view?usp=sharing

 

 

Aldebaran.jpg

fajny kadr

ja też skorzystałem z możliwości pobawienia się stackiem

 

al1_2a2.jpg

i podkoloryzowane gwiazdy

 

al1_2a22.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sebastianus napisał:

Mam dreamfocuser zainstalowany do sct ale i tak wole ostrzyc zewnetrznym wyciągiem ręcznie

No to trzeba przełożyć focuser na zewnętrzny wyciąg. Ostrzenie lustrem powoduje kiwanie obrazu i duży luz, więc lepiej napędzić wyciąg o ile się go ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MateuszW napisał:

No to trzeba przełożyć focuser na zewnętrzny wyciąg. Ostrzenie lustrem powoduje kiwanie obrazu i duży luz, więc lepiej napędzić wyciąg o ile się go ma.

No własnie mam dream'a na zewnętrznym wyciągu, ale nie zawsze podłączam go do prądu, bo wydaje mi się że mam lepsze czucie w palcach kręcąc samemu za śrubę focusera niż naciskając przyciski sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.