Skocz do zawartości

Przeciętne zdjęcie z przeciętnego obiektywu pod przeciętnym niebem


Szymoff

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że materiał wyląduje w koszu bo w ogóle nie dawał się zestakować. W prawdzie zebrałem zaledwie 10 klatek po 15min H-alpha Nikonem d5100 ale materiał szumiał masakrycznie. Dopiero dopalenie darków coś pomogło. 

Biorąc pod uwagę warunki i materiał wyjściowy to i tak jestem zaskoczony, że coś udało się z tego wyciągnąć. Wrzucam tak bardziej jako ciekawostkę.  

Żałuję, że nie udało się zebrać więcej materiału. 

koniec.thumb.jpg.9f2e0a5ee5fdcca5b17efd4be3d6194f.jpg

NEQ-6, bez guidingu, Nikon D5100 + Sigma 18-50 F2.8 (F5)  h-alpha 10x15min iso1600 + kolor iso200 17x300s

 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gryf188 napisał:

Interesujące jak dopalenie darków pomogło w walce z szumem, raczej mała ilość darków może ten szum powiększyć

Jeżeli darków jest przynajmniej tyle co lightów to powinny pomóc a w tym przypadku okazały się niezbędne. Swoją droga byłem zaskoczony, że materiał z tego osławionego nikona tak bardzo szumiał. Już myślałem, że jest coś nie tak z moim egzemplarzem ale trafiłem w sieci na poniższą grafikę dla nowszego modelu i widzę że jednak Darki miałem w normie.  

 

6308592-D5300 Dark Frame Matrix, 140111.jpg

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Szymoff napisał:

Jeżeli darków jest przynajmniej tyle co lightów to powinny pomóc a w tym przypadku okazały się niezbędne. Swoją droga byłem zaskoczony, że materiał z tego osławionego nikona tak bardzo szumiał. Już myślałem, że jest coś nie tak z moim egzemplarzem ale trafiłem w sieci na poniższą grafikę dla nowszego modelu i widzę że jednak Darki miałem w normie.  

 

6308592-D5300 Dark Frame Matrix, 140111.jpg

 

hmmm ja mam d5300 i się zastanawiam czy nie wrócić do robienia darków skoro tak pomagają. Z tym że ostatnio zacząłem robić dithering więc nie wiem czy jest sens ditheringu i darków jednocześnie. Nie ukrywam że to mocno wygodne robić jedynie dithering. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wismat napisał:

hmmm ja mam d5300 i się zastanawiam czy nie wrócić do robienia darków skoro tak pomagają. Z tym że ostatnio zacząłem robić dithering więc nie wiem czy jest sens ditheringu i darków jednocześnie. Nie ukrywam że to mocno wygodne robić jedynie dithering. 

Darki zdejmują i hoty i amp-glow, dithering jedynie hoty, jak matryca nie świeci to wystarczy dithering.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robię zdjęcia z dłuższą ogniskową z guidingiem to stosuje tylko dithering.

Co do poprawki czasowej to darki zawsze możesz dopalić później. Szkoda pogodnej nocy na palenie darków. Idealnie byłoby żeby temperatura podczas robienia darków była taka sama jak podczas sesji ale kilkustopniowe różnice myślę, że są akceptowalne a już na pewno jest to lepsze rozwiązanie niż poświęcić część nocy na palenie darków kiedy można łapać fotony:)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.