Skocz do zawartości

17 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - zapisy


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Winter napisał:

A może osoby biorące udział w konkursie na zimowy coś by chciały dodać od siebie ? :D

Winter, Proszę bardzo.:

Każdy się przebierze za jedną z mgławic :)

Myślę że 110 osób na zlocie będzie ... :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem dobry w wymyślaniu zabaw. Jednak przyszedł mi do głowy konkurs dla astrofotografów, a odkąd jeżdżę na zloty chyba takiego nie było i byli sukcesywnie pomijani :D
W związku z rokiem Messiera konkurs mógłby polegać na zarejestrowaniu jak największej liczby M-ek w trakcie jednej nocy. Zasady do rozważenia, ale np.
1. Biorą udział wszyscy chętni z dowolnym sprzętem.
2. Minimalny czas naświetlania jednej klatki/łączny czas 30min.
3. Zwycięzca wyłaniany jest następnego dnia i wręczany jest upominek lub uścisk dłoni prezesa.

Zasady są do rozbudowania/zmiany, ale myślę, że im prostsze tym lepiej.
Mogę być sponsorem nagrody do pewnej kwoty.

A... no i zdaję sobie sprawę z tego, że popyt może być niewielki bo każdy chce wykorzystać bieszczadzkie niebo jak najlepiej i stąd pewnie takiej zabawy jeszcze nie było. Może jednak pogoda nie będzie sprzyjała i będą jakieś krótkie okienka pogodowe, więc zamiast się nudzić to będzie można przeprowadzić konkurs :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Winter napisał:

Nie jestem dobry w wymyślaniu zabaw. Jednak przyszedł mi do głowy konkurs dla astrofotografów, a odkąd jeżdżę na zloty chyba takiego nie było i byli sukcesywnie pomijani :D
W związku z rokiem Messiera konkurs mógłby polegać na zarejestrowaniu jak największej liczby M-ek w trakcie jednej nocy. Zasady do rozważenia, ale np.
1. Biorą udział wszyscy chętni z dowolnym sprzętem.
2. Minimalny czas naświetlania jednej klatki/łączny czas 30min.
3. Zwycięzca wyłaniany jest następnego dnia i wręczany jest upominek lub uścisk dłoni prezesa.

Zasady są do rozbudowania/zmiany, ale myślę, że im prostsze tym lepiej.
Mogę być sponsorem nagrody do pewnej kwoty.

A... no i zdaję sobie sprawę z tego, że popyt może być niewielki bo każdy chce wykorzystać bieszczadzkie niebo jak najlepiej i stąd pewnie takiej zabawy jeszcze nie było. Może jednak pogoda nie będzie sprzyjała i będą jakieś krótkie okienka pogodowe, więc zamiast się nudzić to będzie można przeprowadzić konkurs :)

Konkurs ciekawy ale nie ograniczałbym go do czasu naświetlania, liczy się efekt.

Konkurs jest niestety uzależniony od pogody.

 

 

10 godzin temu, ax napisał:

Winter, Proszę bardzo.:

Każdy się przebierze za jedną z mgławic :)

Myślę że 110 osób na zlocie będzie ... :D

Żarty żartami a trzeba na poważnie prześwietlić Pana Messier'a.

Trochę się ostatnio w jego życiorysie pozmieniało po odkryciu nowych faktów historycznych.

Więc warto się nim zająć.

Edytowane przez Adamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adamo napisał:

 

Żarty żartami a trzeba na poważnie prześwietlić Pana Messier'a.

 

Trochę się ostatnio w jego życiorysie pozmieniało po odkryciu nowych faktów historycznych.

Więc warto się nim zająć.

Nie miejmy klapek na oczach :)

Katalog Messiera to wybryk - a dokładnie katalog obiektów które przeszkadzały Messierowi - który był wytrawnym poszukiwaczem komet.

Sam odkrył obserwował co najmniej 44 - http://www.messier.seds.org/xtra/history/44comets.html

Mogę się podjąć zrobić podsumowania części kometarnej Messiera :)

Edytowane przez ax
odkrył obserwował
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konkursie, który być może się odbędzie, sponsoruję wydruk do 250 zł u @Adam_Jesionze strony https://astrography.com/pl/
np. plakat The First Moonwalk o wymiarach 100x70cm.
Jeżeli ktoś ma pomysł co do konkursu to piszcie.  Może to być coś też w stylu :
1. Wybierz dowolny obiekt z katalogu Messiera, który chcesz sfotografować.
2. W trakcie zlotu zbierasz materiał, obrabiasz.
3. Punktacja wyłaniająca zwycięzcę, np. łączny czas zebranego materiału w godzinach 1h=1pkt, trudność obiektu otwarte 0 pkt, zamknięte 2pkt, galaktyki/mgławice 4 pkt, obróbka - tutaj punkt dla konkretnej pracy może przyznawać kilka osób np. organizator, najmłodszy uczestnik zlotu, ktoś z doświadczeniem, właściciel ośrodka :D


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Słuchajcie kochani, a czy na zlot da się bezpośrednio dotrzeć z Rzeszowa? Pytam, bo będę przez noc jechała lokomotywą, trafiła mi się taka możliwość, tylko niestety byłabym na miejsu jakoś z rana, koło 8. Coś jeździ bezpośrednio z Rzeszowa do Polańczyka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bellatrix napisał:

Pytam, bo będę przez noc jechała lokomotywą, trafiła mi się taka możliwość, tylko niestety byłabym na miejsu jakoś z rana, koło 8. Coś jeździ bezpośrednio z Rzeszowa do Polańczyka? 

Jak odpowiednio skręcisz tą swoją lokomotywą, to dasz radę aż do Zagórza dojechać ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Wracam do Mesier'a.

Chciałbym podsumować bo temat się rozjeżdża.

Kto jest chętny aby zająć się jego życiorysem a kto katalogiem?

Ax, może zajmij się katalogiem razem z kometami a ktoś chętny zajął by się życiorysem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs "Adept 2020"

Konkurs Adept skierowany jest do "młodych stażem" miłośników astronomii, którzy nie posiadają własnego

sprzętu obserwacyjnego.
 

Jak co roku, zapraszamy "młodych" miłośników Astronomii do wzięcia udziału w konkursie "ADEPT".

 

W tym roku wprowadzam spore ułatwienie w konkursie - pytania tym razem będą w formie testu, ale jednokrotnego wyboru.
Zachęcam gorąco do udziału w konkursie :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, KrzysztofZ napisał:

W tym roku wprowadzam spore ułatwienie w konkursie - pytania tym razem będą w formie testu, ale jednokrotnego wyboru.
 



Czy w układzie słonecznym znajduje się jakakolwiek gwiazda :
a) Tak.

Udzielił pan poprawną odpowiedź ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2020 o 14:08, KrzysztofZ napisał:

Konkurs "Adept 2020"

Konkurs Adept skierowany jest do "młodych stażem" miłośników astronomii, którzy nie posiadają własnego

sprzętu obserwacyjnego.
 

Jak co roku, zapraszamy "młodych" miłośników Astronomii do wzięcia udziału w konkursie "ADEPT".

 

W tym roku wprowadzam spore ułatwienie w konkursie - pytania tym razem będą w formie testu, ale jednokrotnego wyboru.
Zachęcam gorąco do udziału w konkursie :D

W tym roku szykuje się rekord ilości i wartości nagród więc naprawdę warto!!!!

Ludzie rozdajemy sprzęt i nie chcemy zbierać uczestników z łapanki!!!

Nie bójcie się KrzyśkaZ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2020 o 14:58, Winter napisał:



Czy w układzie słonecznym znajduje się jakakolwiek gwiazda :
a) Tak.

Udzielił pan poprawną odpowiedź ! 

W jakim układzie i jaka gwiazda?

1. Tak

2. Nie

3. Nie wiem

4. O co chodzi?

5. Nie ma układu bo na układy nie ma rady

6. N/A

7. Już wybuchła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Maetrik napisał:

Czy mi coś wzrok siada, czy nie widzę nigdzie nr konta do opłat za zlot?

Sprawdź spam :icon_cool: 

Wszystkie dane znajdziesz w mailu z potwierdzeniem utworzenia rezerwacji.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kari napisał:

Mam pytanie...czy przy grillu jest gniazdko 220 volt żeby podłączyć sobie gitarę elektryczną???

 

No proszę, szykuje nam się koncert :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

o matko, to się dopiero zacznie kopcić ta gitara. Będzie nie elektryczna, tylko płonąca. :D A właśnie, bo nie pamiętam, tam w salce wykładowej była jakaś tblica albo cóś, na czym mogłabym pisać lub naszkicować podczas prelekcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bellatrix napisał:

o matko, to się dopiero zacznie kopcić ta gitara. Będzie nie elektryczna, tylko płonąca. :D A właśnie, bo nie pamiętam, tam w salce wykładowej była jakaś tblica albo cóś, na czym mogłabym pisać lub naszkicować podczas prelekcji?

Nieee...przy ognisku tylko konary płoną. Gitary nie...XDDD

 

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bellatrix napisał:

o matko, to się dopiero zacznie kopcić ta gitara. Będzie nie elektryczna, tylko płonąca. :D A właśnie, bo nie pamiętam, tam w salce wykładowej była jakaś tblica albo cóś, na czym mogłabym pisać lub naszkicować podczas prelekcji?

Jakaś tablica chyba była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

To świetnie. Bo jak tłumaczyłabym 1-3 osobom, to wiadomo- na kartce. A jak większej ilości, to lubię narysować, żeby było widać i tablica jest konieczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzając śmieszkowe odpowiedzi, które oczywiście również mnie bawią i do całości podchodzę z dystansem, to chciałbym zapytać @Adamo czy mamy jakiś plan awaryjny na wypadek szeroko pojętych problemów związanych z koronawirusem? 

Opłata za zlot nie jest jakimś wielkim obciążeniem dla mojego budżetu, ale zastanawiam się czy jeśli jednak wirus nie odpuści do końca kwietnia, to czy zlot się odbędzie lub jeśli nie, to czy będzie możliwość zwrotu części kosztów? :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.