Skocz do zawartości
  • 0

Jaki dobry barlow do TS65Q (niedrogi).


delaa

Pytanie

Dzień dobry,

no właśnie - chciałbym "porobić" Księżyc a nie uśmiecha mi się kupno drugiej tuby z dłuższą ogiskową.

Co bedzie fajnie pasować?

ASI120 i ASI071 jako detektory w razie czego.

Chyba że barlow to ślepy zaułek?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
4 godziny temu, delaa napisał:

Dzień dobry,

no właśnie - chciałbym "porobić" Księżyc a nie uśmiecha mi się kupno drugiej tuby z dłuższą ogiskową.

Co bedzie fajnie pasować?

ASI120 i ASI071 jako detektory w razie czego.

Chyba że barlow to ślepy zaułek?

Pozdr.

https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=22_317&products_id=3240&lunety=Soczewka Barlowa Hyperion 2 25x Baader Planetarium

ten będzie dużo lepszy od GSO tyle że cena trochę większa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, krzkrz napisał:

a w czym lepszy ? GSO jest ED (jedna soczewka) i można ją wkrecić wszędzie tzn nie trzeba zachować odległości od matrycy czy okularu bo wszędzie ostrzy

do focenia Księżyca Baader połamie GSO bez problemu, mam oba i wg. mnie GSO do wizuala jest w miarę ok. ale do focenia zupełnie się nie nadaje, z odległością od matrycy to chyba pomyliłeś z flattenerem.

jeśli patrzeć na oznaczenia to Sigma 70/300 apo powinna wymiatać, a to szkło raczej niskich lotów.

pozdrawiam.

Edytowane przez esiulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok czyli wg. waszych opini są różnice jeśli chodzi o fotografowanie. Chętnie wyslucham jeszcze jakichś opinii...

Ale pojaiw sie pytanie czy nie lepiej kupić sobie jakiegoś maka po prosu i nie kombinować.... Rozglądam się.

Dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, esiulek napisał:

do focenia Księżyca Baader połamie GSO bez problemu, mam oba i wg. mnie GSO do wizuala jest w miarę ok. ale do focenia zupełnie się nie nadaje, z odległością od matrycy to chyba pomyliłeś z flattenerem.

 

nie pomyliłem z flattenerem, chodzi o to, że  GSO 2x ED ma tą właściwość, że obojętnie gdzie go nie wkręcisz to łapie ostrość, a podobno nie wszystkie barlowy tak mają. Ja mam tylko tego barlowa , innych nie miałem więc niech inni wyjaśnią czy to prawda czy tylko marketingowy  chwyt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.