Skocz do zawartości

człowiek


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

8. w płomienistym ogniu, wymierzając karę tym, którzy Boga nie uznają i nie są posłuszni Ewangelii Pana naszego Jezusa.

9. Jako karę poniosą oni wieczną zagładę [z dala] od oblicza Pańskiego i od potężnego majestatu Jego

O kurde :blink: Dobrze, że zostało troche bunkrów po ruskich :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłą rzeczy Twórca Świata może być tylko jeden choć zwykle sukces ma dużo ojców Można to samo opisać w inny sposób , co nie świadczy o następnym .

Chyba można trochę szerzej popatrzeć na nasz świat skoro sposób praktykowany od tysiącleci nie zdaje egzaminu . Szerzej tzn . z uznaniem swojej świadomości jako wartości dodatniej , nie tylko jako worek i z pełnią wstydu za jej istnienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w avatarze mam przecierz psa rasy cocker spaniel angielski i zapewniam cie że to nie jest pokemon :Boink: a wczesniej miałem smiesznego chomika z jakiejs bajeczki chińskiej ... jak nie wiesz to nie mów :Boink:

 

 

 

 

 

 

Zabierasz mi Saint czas rzeczami, których miałbym pokazać rozwiązania tu tylko poto żebyś wymyślił następne bzdury.

 

Moge albo to pominąć albo dla dobra reszty jakieś smaczne kąski twojej głupty ignorancji i małostkowości wybrać jako pierwsze...

 

 

czyżbym trafił w czuły punkt ??? nie wiesz co powiedzieć ??? czyżby zawalił sie twój dotychczasowy, wyssany z palca wymysł o dosłownym traktowaniu Biblii???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszekjed

Cześć Elwiro !

 

Miło Cię znowu spotkać. Włączam się głównie aby przesłać pozdrowienia z nadzieją, że nie zatraciłaś się całkowicie w swojej przemianie. Szkoda byłoby aby Twoje cięte pióro stało się kategorią archiwalną. Może to jest temat, który warto rozwinąć ?.

 

Na pewno ta kwestia ma więcej wspólnego z tytułem wątku niż dążenie katolickiego fundamentalisty aby jego adwersarz przyznał, że jest Świadkiem Jehowy. A jak jest to co ?. Czy przez to będzie gorszy od dogmatycznego katolika ?. Wątpię, obaj są siebie warci.

Na pewno MacArti zna lepiej biblię, dość nudną zresztą książkę (szczególnie w swojej drugiej, nowszej części) i to nie jest w smak wielokrotnemu uczestnikowi kursów diecezjalnych - widać kładą na tych kursach większy nacisk na ideologię niż na wiedzę i fakty.

 

Będąc ateistą powinienem z satysfakcją przyjmować jak za łby biorą się dwa religijne fundamentalizmy ale ze smutkiem konstatuję, że z takich sporów nic dobrego nie wychodzi a za swoją zaciekłość i tak obaj traficie do swoich odpowiedników piekieł.

 

Ponieważ jestem po urlopie w górach i patrzę na świat dość pogodnie więc moje zdanie na temat toczącej się dyskusji jest jak widzicie dość powściągliwe ale z chęcią popatrzę jakie jeszcze 'działa' wytoczą w tym temacie główni adwersarze.

 

Pozdrawiam Cię Radku i kolejny raz żałuję jak bezskutecznie marnujesz energię, czas, argumenty, elokwencję a nawet zaprzęgasz w dyskusji zupełnie bez powodu logikę.

 

Ponieważ u nas we Wrocławiu jest piękna, bezchmurna zimowa pogoda to życzę wszystkim choć w części tego miłego nastroju jaki mi się przy niedzieli udzielił.

Ale przede wszystkim pozdrawiam jeszcze raz Elwirę. Gdybyś nie odezwała się w tym wątku sam zapewne nie marnowałbym czasu na odpowiedź.

 

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Druga Księga Kronik (21-20)] Miał on (Jehoram) 32 lata gdy objął władzę królewską, a panował 8 lat w Jerozolimie. Gdy odszedł nikt go nie żałował. Pogrzebano go w Mieście Dawida" Z tego wynika, że Jehoram umierając miał 40 lat.

 

A przeczytajmy teraz dwa następne wersety (22; 1-2)

 

• Zamiast niego mieszkańcy Jerozolimy obwołali królem najmłodszego jego syna Achazjasza... Królem więc został Achezjasz, syn Jehorama króla Judzkiego. Achezjasz miał 42 lata gdy objął władzę królewską..."

 

Z tego wersetu wynika, że Syn był starszy od ojca o 2 lata! Czy Bóg przekazał tę informację?!

 

Bóg nie przekazał takiej informacji, bo to jest historyczna kronika narodowa sporządzona przez kronikarzy a oni poprostu wiedzieli kto ile w ich własnym narodzie panował i żył.

 

W KATOLICKIM PRZEKŁADZIE TYSIĄCLECIA Ks. 2 Kronik została przetłumaczona przez KS. KONRADA GĄSIOROWSKIEGO i brzmi tak:

 

2 Krn 22:2

2. W chwili objęcia rządów Ochozjasz miał dwadzieścia dwa lata i panował jeden rok w Jerozolimie. Jego matce było na imię Atalia, córka Omriego.

(BT)

 

W odpisach hebrajskich , które posiadamy faktycznie jest wpis 42lata. I nie jest to odosobniony przypadek "łamania" liczebników przez przepisywaczy, w tekstach, które zmieniły alfabet. Starohebrajski był kompletnie inny niż Nowohebrajski.

 

Tekst Biblijny niejest jedynym, który miał "problemy" z liczebnikami.

 

Kronika Królów Sumeryjskich jest nie do rozebrania bo zaczyna się od królówpanujących po kilkadziesiąt tysięcy lat. :szczerbaty: tak wynika przynajmniej z ostatniego zapisu klinowego jaki znaleziono. Gość co przepisywał najwyraźniej przerysowywał pismo klinowe bo go nie rozumiał poprostu.

 

Przy takich numerach to biblia przy kilkuset przepisywaniach to MAJSERSZTYK TECHNIK KOPISTYCZNYCH.

 

Poczytaj sobie Saint Polskie kwity z XV wieku i przepisz je a potem pogadamy czy to sie zgadza. hehe

 

SAINT niemam zamiaru być TWOIM KOREPETYTOREM Z HISTORIOGRAFII BIBLIJNEJ.

 

Przy rozpatrywaniu takich rozbierzności polecam Encyklopedia Catolica i dużo Kaszy.

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku: nic nikomu nie chce udowadniać, a nie można oceniać czyjes wiedzy na temat biblii po kilku postach.

 

 

 

McArti:

Nie potrzebuje korepetytora. wyjasniłes jedna sprawe a co np. z tym:

 

 

• II samuel 23;8 "To są imiona rycerzy Dawidowych: Joszeb - Baszszebet, Tachmonita, najprzedniejszy z trzech, on to wywinął włócznią nad ośmiuset których pobił za jednym zamachem"

 

• I Kronika 11;11 "Oto poczet rycerzy, których miał Dawid:Jaszobam, Syn Chachmoniego, pierwszy z trzech on to wywinął swoją włócznią nad trzystoma kładąc ich za jednym zamachem trupem"

 

czy nadal uważasz Biblie za dobre źródło historyczne, skoro przekręca imiona ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

• II Samuel 8;9-10 "Gdy zaś Toi, król Chamatu, usłyszał, że Dawid zdruzgotał całą potęgę wojskową Hadadezera wysłał Toi swego syna Jorama do króla Dawida"

 

• I Kronika 18;9-10 "Gdy zaś Tou, król Chamatu, dowiedział się, że Dawid zdruzgotał całą potęgę wojskową Hadarezera króla Soby, wysłał do Dawida swego syna Hadoroma"

 

Pytanie: Toi czy Tou, Hadadezer czy Haderezer Jordama czy Hadoroma.

 

Panie gówniarzu w papciach przed telewizorem! Odnoszę wrażenie że sądzisz jakoby biblia została napisana przez Katolika 25 lat temu w języku polskim.

 

Chcę Ci "przypomnieć" czego nigdy w życiu nie wiedziałeś że księgę Samuela napisał Samuel gdzieś między XII-Xw pne. natomiast Kroniki skompletował Ezdrasz w ok Vw pne. Więc zbierzność fonetyczna obu imion w interpretacji proaramejskiej i prohebrajskiej w tłumaczeniu na język polski i to jeszcze prawdopodobnie z łaciny tłumaczonej z hebrajskiego jest wręcz CUDOWNA.

 

Pozatym nie czytałeś mojego postu z przykładem ASYRII jak pewnie nieczytasz nic co pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Leszku, zamiast wykorzystać jakoś taki piękny dzionek siedzę przy tym głupim komputerze i udaję, że mam coś do powiedzenia, ale chyba czas zdać sobie sprawę, że jestem tu raczej przeszkodą i to z trudem tolerowaną. A w ogóle to i tak już nikt tego nie czyta, dlatego zadzieram kiecę i lecę w górki gdzie śniegu multum i świeci słoneczko :rolleyes:

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz Saint sobie zobaczyć jak Błąd Taki Porządny dyskwalifikuje historyczność to zobacz sobie apokryficzną księgę Judyty. Nie jest ona częścią biblii została dołączona tylko do przekładu tysiąclecia jako jedna z wielu ksiąg żydowskich.

 

Jdt 1:1

1. Było to w dwunastym roku panowania Nabuchodonozora, który królował nad Asyrią w wielkim mieście Niniwie. W tym czasie Arfaksad królował nad Medami w Ekbatanie.

(BT)

 

No ktoś sobie chciał coś napisać ale WTOPIŁ.

 

Nabuchodonozor był królem Babilonu i nie panował w żadnej Asyrii tymbardziej w jej stolicy Niniwie.

 

To pokazuje, że wtedy bez internetu dobrze kłamać się nawet niedało.

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Leszku, zamiast wykorzystać jakoś taki piękny dzionek siedzę przy tym głupim komputerze i udaję, że mam coś do powiedzenia, ale chyba czas zdać sobie sprawę, że jestem tu raczej przeszkodą i to z trudem tolerowaną. A w ogóle to i tak już nikt tego nie czyta, dlatego zadzieram kiecę i lecę w górki gdzie śniegu multum i świeci słoneczko  :rolleyes:

 

Pozdrawiam,

 

śledze cię dokładnie. dobrze że tu jesteś. Czasem można coś powiedzieć sensownego w kotekście tego co mówisz. Ze swej strony uważam cię za dobrego "prowokatora" :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błogosławieni niech będą, którzy błogosławią ciebie, a przeklęci, którzy ciebie przeklinają.

 

(Ks. Liczb 24:9, Biblia Tysiąclecia)

 

 

 

Rozmyślałem zatem, aby to zrozumieć, lecz to wydało mi się uciążliwe,

(Ks. Psalmów 73:16, Biblia Tysiąclecia)

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tym Biblijnym akcentem proponuje zakończyć dyskusję na temat Biblii i wyrażam chęć powrócenia do tematu :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

• II samuel 24;1 "Potem ponownie rozgorzał gniew Pana na Izraela, tak iż pobudził Dawida przeciwko nim mówiąc: nuże policz Izraela i Judę"

 

• I Kronika 21;1 "Wtedy wstąpił Szatan przeciwko Izraelowi pobudziwszy Dawida do tego aby policzył Izraelitów"

 

Pytanie: Czy więc Bogiem Dawida jest Szatan? (Broń Boże!)

 

W przypisie do 1 Kr 21:1 Ks. PIOTR SZEFLER pisze tak:

"Autor precyzując teologicznie bliższą przyczynę FAKTU przypisuje szatanowi to, co 2Sm 24,1 odnosi do Jahwe jako PRZYCZYNY WSZYSTKICH RZECZY.

 

Zrobumiałbyś to dokładnie gdybyś wziął dosłownie słowa Hioba, który atak Szatana przyjął tak:

Joba 2:10

10. ... Dobro przyjęliśmy z ręki Boga. Czemu zła przyjąć nie możemy? W tym wszystkim Hiob nie zgrzeszył swymi ustami.

(BT)

 

CO BYŁO NIEPRAWDĄ, BO Z KONTEKSTU WYNIKA, ŻE MIAŁ TO BYĆ SZATAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym Biblijnym akcentem proponuje zakończyć dyskusję na temat Biblii i wyrażam chęć powrócenia do tematu  :Beer:

 

Rozumiem, że mam skończyć odpowiadanie na twoje "zarzuty" bo zaraz wyjdzie, że sprzeciwiasz się wykładni kościoła :blink::ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakt ze światem można mieć na zasadzie lustra . Jaki on do mnie taki ja doniego . Trochę to za proste . Chciałbym jeszcze raz podkreślić ,że nadmiar szkodzi . Idąc dokładnie ścieżkami poprzedników nigdzie dalej nie zajdziemy . Do tego wszystkiego trzeba dodać siebie .

Elwiro na tym forum masz gorących wielbicieli . Czekamy na jeszcze . :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wasze rozprawki wynikają z wiary i w związku z tym zapoznania z Pismami czy z rezeczywistych przeżyć ? Czuliście w sobie jak coś Wam kazało zrobić zło ? Czy udało się Wam to pokonać . Jakoś w tym uczonym zapędzie pominięto najważniejsze . MIŁOŚĆ . Jest to jedyne czym złu można się przeciwstawić . Trzeba mieć ją w sobie dowolnie może do kogoś , może nie tylko ,ale musi być . Inaczej jesteśmy podatni na wszystko złe . W pokazywaniu kto , co i zacz i kto ma rację też jest trochę tego be . Tysiąclecia udowodniły ,że nie ta droga wiedzie do celu . :Boink::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrześcijanie wierzą, że bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo wg I Mojżesz 1;26. Ale to twierdzenie jest sprzeczne z Izajasz 40;18 i 40;25 Z kim więc porównane Boga ?  Patrz jeszcze Psalmy 89;7 i Jeremiasz 10;6-7

 

Znaczy masz problem czy Ty i twoje zdjęcie/obraz to jest to samo? Tak?

Powiem Ci tylko, że jakbyś gadał w mojej obecności do mojego zdjęcia to bym zadzwonił żeby cię ktoś w kaftan zawiązał. :banan:

 

Problem iście przedszkolny nie uważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

• Dawid oskarżony o cudzołóstwo i zdradę (II Samuel 11;4-5).

 

Moje pytanie jest: jak można więc akceptować Dawida w genealogii Jezusa (PZN) skoro jest osobą, która cudzołożyła ???

A tu jest jak jak mu to zostaje przebaczone: 2 Sm 12:13-25

 

Czytamy w piątej księdze Mojżeszowej 23;3

"Nie może wejść do zgromadzenia Pańskiego ten, kto jest z nieprawego łoża. Również dziesiąte pokolenie po nim nie może wejść do zgromadzenia pańskiego".

Spójrz teraz do rodowodu Jezusa w ewangelii (Mateusz 1;3-7).

 

A Juda zrodził z Tamar Faresa...". Czy wiesz kim była Tamar dla Judy? Nie? To przeczytaj (I Księgę Mojżeszowa 38;1-30). Tamar była synową Judy i nigdy nie została jego żoną. Więc Fares i jego brat bliźniak Zara byli dziećmi cudzołóstwa".

STRASZNIE ŻAL MI CIEBIE OSIOŁKU :ha: TAMAR BYŁA WTEDY WDOWĄ JUŻ PO DWÓCH SYNACH JUDY, WIĘC O CUDZOŁÓSTWIE NIE MOGŁO BYĆ MOWY.

 

Salomon również urodził się z Betszeby WDOWY tak więc sami rozumiecie obywatelu... B)

 

A dziewiątym i dziesiątym pokoleniem Faresa w rodowodzie Chrystusa byli prorocy Dawid i Salomon. Czy możesz uwierzyć w to, że według prawa boskiego ci wielcy prorocy nie powinni należeć do zgromadzenia pańskiego?!

 

wobec powyższego faktu WDOWIEŃSTWA Tamar, twoja Teoria runeła jak domek z kart... :szczerbaty:

 

ps. To są jakieś pytania ze sprawdzianu dla jakiegoś żydowskiego przedszkola czy jak :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie OT

McArti zastanawia mnie fakt , że podałeś obraz maila jaki Saint wysłał do wujka .

Pracujecie na jednym komputerze ?  :Boink:

 

A skąd. TU na forum Saint zmienia avatara co jakiś czas ma pieska, a kiedy indziej chińskiego diabełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo mi ze ze wlasnie Ty Leszku tak mnie milo pozdrawiasz. :D

Nie dam sie nawrocic-zrobie to dla Ciebie Leszku :D:D:D

Mile mnie tez Zbyszek polechtal :D ))))))DZIEKUJE

"No nie znowu ta pani oszolom.." to pewnie zdanie innych,ale ja to juz im wspolczuje ze beda czytac posty wyszle spod mej klawiatury :D:D:D

Tak czy owak to ja mam chyba deja vu,bo nadal na tym watku same sekciarskie spory albo raczej upierdliwy dialog.Kochani czy Wy nie widzicie ze tematem jest czlowiek,a nie wyszydzanie czlowieka(czyt.pogladow) :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.