Skocz do zawartości

człowiek


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

NADAL TWIERDZISZ ŻE TYLKO CHRYSTUS JEST POSREDNIKIEM NA LINII

BÓG - CZŁOWIEK ??? CZYLI ZE W TYCH FRAGMENTACH JEZUS SCIEMNIAŁ TAK ???

NIE ŚCIEMNIAŁ, SAINT MÓWIŁEM CI, ŻE TY LOGICZNIE CZYTAĆ NIE UMIESZ.

MOŻE POKAŻESZ MI W TYCH CYTATACH SŁOWO KAPŁAN :ha:

Ze swej strony mogę powiedzieć, że twoje rojenia na temat mnie nie interesują, moje rojenia na temat też mnie nie interesują, czytałem i wiem co czytałem.

Wiem, że to przykre tak brutalnie rozbić się o rzeczywistość, gdy się żyje w błogim przeświadczeniu o słuszności. Nawet to może denerwować. Ja mam ten komfort, że nie musze udowadniać nikomu swojej pozycji, ani słuszności ewentualnie zdewaluowanych swoich przekonań. Jestem jak ten trzeci w szachy i wiem co widze.

 

Pozdrawiam cię Saint :helo:

 

P.s równie dobrze moge powiedzieć że twoj przekłądzik jest zmieniony ...  B)

CHCIAŁBYM PUBLICZNIE PODAĆ SENSACYJNĄ WIADOMOŚĆ, ŻE NIE JESTEM AUTOREM ANI JEDNEGO PRZEKŁADU :ha::banan::Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te kilka tysięcy lat temat się niezmienił .Czemu przez ten czs nie znalazł się nikt co wyzwolił by nas z tego co wtedy jeden spowodował ? Pewnie nie tędy droga . I tak przez tysiąclecia . Nikt nie ma racji skoro nie ma właściwego efektu tych racji . Nie tedy droga .

Mamy w sobie coś czego z pozycji książek nie dostrzegacie . :Boink:

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek :D ...ja ni w niebie ni w piekle miejsca nie znajde :D

 

Niech sie Autorzy tej rozprawy nie gniewaja,ale to czysta herezja :D

Jesli nawet jeden z Was jest rzecznikiem absolutnej prawdy a drugi absolutnego falszu to i tak nie rostrzygajcie jaka "opcja" jest prawdziwa,tylko wymieniajcie opinie na ten temat.Religia i wiara jest piekna ,poki nie ma dowodow.Gdy znajdujemy te dowody to moze okazac sie ze przelalismy nasza wiare na dowody,a one moga okazac sie falszywe...tak mozna wiare stracic...

Biblia byla czesto redagowana i tak czesto cenzurowana,ze w chwili obecnej nie mozna ja traktowac za dokladne zrodlo historyczne.(Na Soborze w 325 dokonano najwiekszych"cezur")

Panowie po co komu te dogmatyczne przepychanki B)

MOZE POROZMAWIAMY O CZLOWIEKU,jak temat mowi :helo::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym chciałem wszystkich poinformować, że ta moja "zdolność" cytowania czasem sprowadza się do wpisania szukanego słowa w wyszukiwarce biblijnej i przepatrzenia wszystkich wylistowanych fragmentów z danym słowem. :banan:

 

takie zwyczajne biblijne google nic wielkiego. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RADEK NIE WYCIĄGNIAJ WNIOSKÓW Z WYNURZEŃ SAINTA, BO ON GŁUPOTY KLEPIE JAK MU KAZALI.

 

 

głupoty to pleciesz ty i to twoje dosłowne tłumaczenie Pisma Swiętego ...

 

 

 

ale nie sprzeczam sie i nie dyskutuje na temat wiary z kims, kto wyznaje inną wiarę ...

 

 

 

THE END

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupoty to pleciesz ty i to twoje dosłowne tłumaczenie Pisma Swiętego ...

ale nie sprzeczam sie i nie dyskutuje na temat wiary z kims, kto wyznaje inną wiarę ...

THE END

 

Ze względu na poziom piaskownicy jaki ta dyskusja osiągnięła i ze względu na szacunek dla tych nastu lat przygody mojej z Biblią, jak i przez szacunek dla Niej samej (ma przecież w tytule Święta) kończę tę dyskusję.

 

(nie) Dziękuję ci Saint za to co zrobiłeś na rzecz Laicyzacji. Z Konkretnej Pozycji zrobiłeś nieodgadnioną szmirę, rozwodnioną, właściwie o niczym, której nie warto czytać, bo tam same uogólnienia i jeszcze niewiadomo czy dobrze napisane i tak tylko Władza może to tłumaczyć (lub nie) bo i tak plebs tego nie zrozumie.

 

2 Tm 3:16

16. Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości -

(BT)

 

Właśnie przez Ciebie Saint nikt kto czytał ten wątek nawet nie poliże tego co zacytowałem.

 

NIEMA TO JAK BYĆ MISTRZEM ŚWIATA W SPORCIE, W KTÓRYM TYLKO SAMEMU ZNA SIĘ REGUŁY GRY :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara jaką w różnych grupach uprawiamy daje mam poczucie bezpieczeństwa na przyszłość + . Z powyższych postów wiem ,że wystarczy jeden co przełamie skutek jabłka . Skoro przez tysiąclecia żadna wierząca grupa nie wyłoniła z siebie nikogo takiego to coś z tymi grupami i ich wiarą jest nie dokońca szczere lub prawdziwe .

 

Nawet w Polsce są robione tzw. Filipińskie operacje . Po prostu jakiś człowiek swoimi paluchami wyciąga z wnętrza innego człowieka jakieś guzy i inne be . Nie ma rany ani blizny . Jest to udokumentowane . Przy klasycznym spojrzeniu na człowieka to niemożliwe . Hipnoza też worka nie dotyczy . Jest dużo dziwności związanych z człowiekiem . Najwyżej uznajemy ,że są . Nie staramy się dostrzec co z tego wynika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara jaką w różnych grupach uprawiamy daje mam poczucie bezpieczeństwa na przyszłość + . Z powyższych postów wiem ,że wystarczy jeden co przełamie skutek jabłka . Skoro przez tysiąclecia żadna wierząca grupa nie wyłoniła z siebie nikogo takiego to coś z tymi grupami  i ich wiarą jest nie dokońca szczere lub prawdziwe.

Każda wielka religia (mała zresztą też) zawsze jest związana z nadzieją i oczekiwaniem.

I tak chrześcijanie czekają na ponowne przyjście Chrystusa i raj w niebie lub na ziemi (niepotrzebne skreślić), buddyści oczekują przyjścia Buddy Majtrei, a muzułmanie ponownych narodzin Proroka. Hindusi też na coś czekają, chociaż już się pogubiłem i nie wiem na co, oni sami chyba też. I tak sobie wszyscy czekają od tysięcy lat na nieokreśloną przyszłość mającą w końcu rozwiązać problemy ludzi i świata, zamiast wziąć się uczciwie za swoje życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego własnie sądze ze nie należy dyskutować nad Pismem Swietym z perspektywy dwóch wiar ...

 

 

 

 

Pytałes dlaczego uczepiłem sie Swiadków Jehowy. Otóż smieszy mnie ich chec nawracania całego swiata i to że używają przy tym caly czas tych samych argumentów, które Kosciół katolicki już dawno obalił. dziwią mnie niektóre nauki wygłaszamne w "Strażnicy" ... Jednak cos w tych ludziach wzbudza mój podziw. To że "znają pismo swiete jak hymn państwowy". dzis gdy media dostarczają nam "niesamowitych wrażeń", nauka posuwa sie do tego stopnia iż odkrywa to co do tej pory było nieodkryte, coraz rzadziej sięgamy po Biblie. Oni nie zatracili tej potrzeby dążenia do zrozumienia Pisma Swiętego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem, co by się stało, gdyby narodził się nowy zbawiciel - wielki nauczyciel duchowy naszych czasów. Chyba wielu ludzi by go w ogóle nie rozpoznało, bo mówiłby zwykłym językiem, nie cytowałby pisma i nie nosił długiej brody, co zapewne stoi w pewnej sprzeczności z wyobrażeniami jakie wielu ludzi ma na ten temat. I pewnie mówiłby rzeczy bardzo niepopularne, tak jak niepopularne wśród Żydów było to, co mówił Jezus. Wielu "religijnych" ludzi głęboko zakotwiczonych w swoich wierzeniach po prostu machnęłoby na niego ręką w najlepszym razie, albo uznało za wcielenie szatana w najgorszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbawicielem jest Jezus i nie ma i nie bedzie innego :rolleyes:

 

 

 

 

Oglądał może ktos z Was film "Egzorcysta" ??? jesli nie to polecam ... robi wrażenia, zwłaszcza gdy jest poprzedzony komentarzem prawdziwego egzorcysty archidiecezjalnego :D

 

na prawde polecam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem, co by się stało, gdyby narodził się nowy zbawiciel - wielki nauczyciel duchowy naszych czasów.

 

myslałem że myslisz o jakims innym Zbawicielu, którym nie byłby Jezus

 

stąd moje stwierdznie:

 

Zbawicielem jest Jezus i nie ma i nie bedzie innego

 

 

oczekujemy na ponowne przyjscie Jezusa, który jest jedynym Zbawicielem :D

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Spójrzcie na to:

 

Allâh mówi w Koranie, co w przybliżeniu znaczy:

 

»Zaprawdę, ci, którzy uwierzyli, którzy wyznają judaizm, chrześcijanie i sabejczycy. Ktokolwiek spośród nich wierzy w Boga i w Dzień Ostatni i czyni dobro, wszyscy otrzymają nagrodę u swego Pana; i nie odczują żadnego lęku, i nie będą zasmuceni!« (Surah al-Baqarah, 2:62)

 

 

czyżby Islam dopuszczał mysl o istnieniu Bogów równych Allahowi, ktorzy bedą sądzili grzechy ludzkie podczas Sądu Ostatecznego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti a jak wyjasnisz te sprzecznosci w bibli:

 

 

[Druga Księga Kronik (21-20)] Miał on (Jehoram) 32 lata gdy objął władzę królewską, a panował 8 lat w Jerozolimie. Gdy odszedł nikt go nie żałował. Pogrzebano go w Mieście Dawida" Z tego wynika, że Jehoram umierając miał 40 lat.

 

A przeczytajmy teraz dwa następne wersety (22; 1-2)

 

• Zamiast niego mieszkańcy Jerozolimy obwołali królem najmłodszego jego syna Achazjasza... Królem więc został Achezjasz, syn Jehorama króla Judzkiego. Achezjasz miał 42 lata gdy objął władzę królewską..."

 

Z tego wersetu wynika, że Syn był starszy od ojca o 2 lata! Czy Bóg przekazał tę informację?!

 

• II Samuela 8;4 "Dawid zdobył na nim tysiąc siedemset jezdnych"

 

• I Kronika 18;4 "Dawid zdobył na nim tysiąc wozów wojennych i siedem tysięcy jeźdźców Pytanie: 1700 czy 7000? Którą liczbę Bóg powiedział?

 

• II Samuel 8;9-10 "Gdy zaś Toi, król Chamatu, usłyszał, że Dawid zdruzgotał całą potęgę wojskową Hadadezera wysłał Toi swego syna Jorama do króla Dawida"

 

• I Kronika 18;9-10 "Gdy zaś Tou, król Chamatu, dowiedział się, że Dawid zdruzgotał całą potęgę wojskową Hadarezera króla Soby, wysłał do Dawida swego syna Hadoroma"

 

Pytanie: Toi czy Tou, Hadadezer czy Haderezer Jordama czy Hadoroma.

 

• II Samuel 10;18 "A Dawid pobił Aramejczyków Siedemset wozów wojennych i czterdzieści tysięcy jeźdźców Szobacha zaś wodza ich wojska tak zranił, że tam umarł"

 

• I Kronika 19;18 "Dawid zaś wyjął z Anemejczyków siedem tysięcy z obsady wozów wojennych i czterdzieści tysięcy piechoty. Również Szofaka, wodza zastępu pozbawił życia"

 

Pytanie: 700 czy 7000 40000 jeźdźców czy piechoty, Szobach czy Szofaka?

 

• II samuel 23;8 "To są imiona rycerzy Dawidowych: Joszeb - Baszszebet, Tachmonita, najprzedniejszy z trzech, on to wywinął włócznią nad ośmiuset których pobił za jednym zamachem"

 

• I Kronika 11;11 "Oto poczet rycerzy, których miał Dawid:Jaszobam, Syn Chachmoniego, pierwszy z trzech on to wywinął swoją włócznią nad trzystoma kładąc ich za jednym zamachem trupem"

 

Pytanie: Techmonita czy Jaszobam, 800 czy 300?

 

• II samuel 24;1 "Potem ponownie rozgorzał gniew Pana na Izraela, tak iż pobudził Dawida przeciwko nim mówiąc: nuże policz Izraela i Judę"

 

• I Kronika 21;1 "Wtedy wstąpił Szatan przeciwko Izraelowi pobudziwszy Dawida do tego aby policzył Izraelitów"

 

Pytanie: Czy więc Bogiem Dawida jest Szatan? (Broń Boże!)

 

 

Chrześcijanie wierzą, że bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo wg I Mojżesz 1;26. Ale to twierdzenie jest sprzeczne z Izajasz 40;18 i 40;25 Z kim więc porównane Boga ? Patrz jeszcze Psalmy 89;7 i Jeremiasz 10;6-7

 

 

• Salomon był oskarżony nie tylko o to, że miał duży harem, ale też o bałwochwalstwo. (I Królewska 11;9-10

 

• Aaron - prorok, który towarzyszył swojemu bratu Mojżeszowi w misji do faraona, był oskarżony o budowanie złotego cielaka dla Izraelitów by go czcili. (II Mojżesz 32;4)

 

• Będziesz mógł przeczytać o nierządzie Proroka Lota ze swoimi córkami (I Mojżesz 19;36).

 

• Będziesz mógł przeczytać o proroku (Jakub), który miał dwie siostry za żony jednocześnie (I Mojżesz 29;28).

 

• Dawid oskarżony o cudzołóstwo i zdradę (II Samuel 11;4-5).

 

Moje pytanie jest: jak można więc akceptować Dawida w genealogii Jezusa (PZN) skoro jest osobą, która cudzołożyła ???

 

 

Czytamy w piątej księdze Mojżeszowej 23;3

 

"Nie może wejść do zgromadzenia Pańskiego ten, kto jest z nieprawego łoża. Również dziesiąte pokolenie po nim nie może wejść do zgromadzenia pańskiego".

 

 

Spójrz teraz do rodowodu Jezusa w ewangelii (Mateusz 1;3-7).

 

A Juda zrodził z Tamar Faresa...". Czy wiesz kim była Tamar dla Judy? Nie? To przeczytaj (I Księgę Mojżeszowa 38;1-30). Tamar była synową Judy i nigdy nie została jego żoną. Więc Fares i jego brat bliźniak Zara byli dziećmi cudzołóstwa".

 

A dziewiątym i dziesiątym pokoleniem Faresa w rodowodzie Chrystusa byli prorocy Dawid i Salomon. Czy możesz uwierzyć w to, że według prawa boskiego ci wielcy prorocy nie powinni należeć do zgromadzenia pańskiego?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To piękny cytat z Koranu, szkoda tylko, że z całej tej wielkiej knigi takich cytatów można wybrać tylko kilka. A jeśli chodzi o ponowne przyjście Jezusa. Załóżmy, że to rzeczywiście nastąpi. Ale przecież on wtedy nie będzie miał na imię Jezus i nie będzie mówił po aramejsku! Dlatego napisałem o przyjściu nowego zbawiciela, a nie Jezusa.

 

Hmm, ciekawy jestem jak ludzie tego zbawiciela rozpoznają. Przecież jak powie, że jest nowym wcieleniem Jezusa [o właśnie - czyżby chrześcijaństwo dopuszczało reinkarnację w ramach wyjątku :icon_wink:] to wszyscy się będą pukać w czoło! Eh, jak się próbuje głębiej drążyć, to wszystko przestaje się trzymać kupy. Chyba dlatego potrzebne są prawdy wiary - założenia a priori, o istnieniu Trójcy Świętej, zmartwychwstaniu i inne. Bez tego wszystko by się sypało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabierasz mi Saint czas rzeczami, których miałbym pokazać rozwiązania tu tylko poto żebyś wymyślił następne bzdury.

 

Moge albo to pominąć albo dla dobra reszty jakieś smaczne kąski twojej głupty ignorancji i małostkowości wybrać jako pierwsze...

 

ps. żygać mi się chce jak patrze na twojego patrona w Avatarze. Pokemon czyli KIESZONKOWY DEMON. swój do swego ciągnie...

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ciągnięcie dalej tematu, czy należy Biblię rozumieć dosłownie, czy nie jest bez sensu, bo oczywiste jest, że nie można tego robić, z szacunku dla ludzkiej inteligencji. Przecież trzeba by w wówczas zaakceptować fakt, że świat powstał kilka tysięcy lat temu, co jest w oczywistej sprzeczności ze zdrowym rozsądkiem, o dokonaniach nauki nie wspominając. Takie rozważania są po prostu żenujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To piękny cytat z Koranu, szkoda tylko, że z całej tej wielkiej knigi takich cytatów można wybrać tylko kilka. A jeśli chodzi o ponowne przyjście Jezusa. Załóżmy, że to rzeczywiście nastąpi. Ale przecież on wtedy nie będzie miał na imię Jezus i nie będzie mówił po aramejsku! Dlatego napisałem o przyjściu nowego zbawiciela, a nie Jezusa.

 

Hmm, ciekawy jestem jak ludzie tego zbawiciela rozpoznają. Przecież jak powie, że jest nowym wcieleniem Jezusa [o właśnie - czyżby chrześcijaństwo dopuszczało reinkarnację w ramach wyjątku :icon_wink:] to wszyscy się będą pukać w czoło! Eh, jak się próbuje głębiej drążyć, to wszystko przestaje się trzymać kupy. Chyba dlatego potrzebne są prawdy wiary - założenia a priori, o istnieniu Trójcy Świętej, zmartwychwstaniu i inne. Bez tego wszystko by się sypało :(

 

 

Radku to ma być jak wejście smoka: :rolleyes:

 

2 Tes 1:7-10

7. a wam, uciśnionym, dać ulgę wraz z nami, gdy z nieba objawi się Pan Jezus z aniołami swojej potęgi

8. w płomienistym ogniu, wymierzając karę tym, którzy Boga nie uznają i nie są posłuszni Ewangelii Pana naszego Jezusa.

9. Jako karę poniosą oni wieczną zagładę [z dala] od oblicza Pańskiego i od potężnego majestatu Jego

10. w owym dniu, kiedy przyjdzie, aby być uwielbionym w świętych swoich i okazać się godnym podziwu dla wszystkich, którzy uwierzyli, bo wyście dali wiarę świadectwu naszemu.

(BT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.