Skocz do zawartości

Mgławica Ameryka Północna i Mgławica Pelikan


Marta_S

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.05.2020 o 13:32, Darek_B napisał:

Nikt z nas nie miał takich początków. Gratulacje.

ps.

Niektórzy z nas to zaczynali kawałkiem nadpalonego węgielka z ogniska na ścianach jaskini. I jak to się trudno stackowało...  :emotion-5:

Haha, to prawda. Jak sobie przypomnę, jak to marnie u mnie wyglądało (zarówno sprzętowo, jak i kompetencyjnie), to nie mogę przestać się śmiać. @Marta Seidler gratulacje i powodzenia. Chyba najgorsze masz już za sobą.

 

W dniu 13.05.2020 o 08:57, M.M.M. napisał:

Taka drobna różnica między FB a Astropolis ;) tam ochy i achy, 'jakie to zaj...iste' , tutaj - 135 defektów naszego idealnego ujęcia  :D

No, ale to stymuluje rozwój. 

Coś w tym jest - szukasz poklasku, idziesz na Fb, szukasz krytyki i emocji, wrzucasz na AP :P (w pozytywnym słowa znaczeniu - chyba) :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2020 o 15:29, lexx napisał:

........na następny raz zakładam nowy profil, oczywiście kieckę też, będę Roberta, drobna blondyneczka jak by się ktoś pytał i też chcę robić takie przepiękne foty jak Ty na początku kariery ;)

Dobry koncept :D Jak już przestanę zapierać się nogami i rękami przed astrofotografią to też wjadę z drugim kontem, a co :flirt:

A tak serio to muszę się przyznać, że czuję się jakby bardziej zachęcony do kupna SW SA (a chodzi mi to po głowie od jakiegoś czasu) :g:

Znacznie mądrzejsze w temacie astrofoto głowy już się tutaj wypowiedziały i pewnie jeszcze coś dorzucą, więc ja Ameryki nijak nie odkryję. Dodam tylko od siebie, że super kolor, żadna cukierkowa, nasycona do bólu czerwień tylko umiar przyjemny dla oka  :)

 

W dniu 12.05.2020 o 12:32, Darek_B napisał:

Niektórzy z nas to zaczynali kawałkiem nadpalonego węgielka z ogniska na ścianach jaskini. I jak to się trudno stackowało...  :emotion-5:

89.gif

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

@Marta Seidler gratulacje i powodzenia. Chyba najgorsze masz już za sobą.

Dziękuję! :) Oj tak, początki były straszne. 

 

7 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

Coś w tym jest - szukasz poklasku, idziesz na Fb, szukasz krytyki i emocji, wrzucasz na AP :P (w pozytywnym słowa znaczeniu - chyba) :D

Uważam, że taki "poklask" też jest czasem wskazany. Zależy od człowieka - jedni po pochwałach spoczną na laurach, ale mnie to akurat motywuje do dalszego działania i rozwoju. A poza tym cieszę się za każdym razem, kiedy mogę pokazać to, czego gołym okiem nie widać a naprawdę istnieje. :) Z kolei tu na Forum są konkrety - i tego właśnie potrzebowałam! :yes: 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marta, widzę, że w końcu znalazłaś ścieżkę na forum :-) Gratuluję debiutu :-)

 

W dniu 13.05.2020 o 23:00, Marta Seidler napisał:

Przy niektórych zdjęciach zwiększam do 7, ale wyższych wartości przy Scale chyba jeszcze nie ustawiałam. 

Taki mały wrzut ode mnie. Zdecydowanie wartość Scale większa jest wskazana - chyba, że robisz zdjęcia, gdzie jest praktycznie sama drobnica to wtedy zostaw defaultową wartość.

 

Gwiazdy lepiej zaznaczać po tweakach, bo nie zawsze Noise Treshold dobrze oddzieli szum od gwiazdy i w zależności od dobrze wykonanej kalibracji może maskować również szum. A weaki o którym mówię to:

Tweak nr 1: Klon zdjęcia, przekształcenie nieliniowe (wyciągnięcie -> STF na belkę dolną Histogram Trasformation) i aplikujesz na klona, po czym resetujesz STF. HDRMultiscaleTransform, ustawiasz: Layers 4, Iterations 6 i Scalling function: Linear Interpolation

image.png

 

Aplikuesz na klona i masz masakrę fotki - na tą masakrę aplikujesz starmaska z defaultowymi ustawieniami (+ może troszkę poprawić jak źle wykryje) i masz maskę gwiazd. Można potem ściąć trochę w cieniach przy pomocy HT i wrzucić Convulsion na defaultowych ustawieniach, żeby rozmyć zaznaczenie.

 

Tweak nr 2 - Tworzysz klona jak w nr 1, ale nie przekształcasz (nie wyciągasz) - na wyciągniętej nie próbowałem. Następnie MultiscaleLinearTransform, na 4 layerach. Wyłączasz warstwę 1 i pozostałą (R) i aplikujesz na klona

image.png

Masz zaznaczenie najjaśniejszych obszarów (gwiazd) - możesz (po rozmyciu) wykorzystać już ją, albo zastosować na wynikowym zdjęciu defaultowego starmaska + convulsion - ta maska przydaje się mocno do dekonwolucji.

 

Powodzenia i nie zmniejszaj tak gwiazd!

  • Lubię 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Pav1007 napisał:

Cześć Marta, widzę, że w końcu znalazłaś ścieżkę na forum :-) Gratuluję debiutu :-)

:) :) Dziękuję! 

 

39 minut temu, Pav1007 napisał:

Gwiazdy lepiej zaznaczać po tweakach, bo nie zawsze Noise Treshold dobrze oddzieli szum od gwiazdy i w zależności od dobrze wykonanej kalibracji może maskować również szum. A weaki o którym mówię to:

Wow! Paweł, dziękuję! :notworthy: Jeszcze nie słyszałam o tych sposobach. Już teraz przetestowałam - fajnie to wychodzi. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wessel napisał:

Jak to powiedział Maksio w "Seksmisji"? " Jeszcze wiele rzeczy się dowiesz , moje dziecko " :)

 

9 godzin temu, count.neverest napisał:

Nie do końca :) 

Kiedy dotarli do domu i jedli na świeżym powietrzu Lamia przyznała, że nie wiedziała, że jedzenie może być takie przyjemne. 

Maks na to: "Poznasz jeszcze wiele przyjemności, moje dziecko".

Nie zapomnijcie o Alberciku "Ja tylko niosę pomoc!" :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2020 o 01:04, Adam_Jesion napisał:

Haha, to prawda. Jak sobie przypomnę, jak to marnie u mnie wyglądało (zarówno sprzętowo, jak i kompetencyjnie), to nie mogę przestać się śmiać. @Marta Seidler gratulacje i powodzenia. Chyba najgorsze masz już za sobą.

"Najgorsze" ale w cudzysłowie, w pozytywnym znaczeniu.

Dla mnie (bardzo dawno temu), to było najlepsze. Wchodzisz w nową aktywność która Cię fascynuje, odkrywasz nowe tajemnice, uczysz się, chłoniesz, idziesz do przodu, zdobywasz wiedzę, widzisz jakie postępy robisz, eksperymentujesz, coraz bardziej Cię to wciąga...

 

Ubodzy są ci którym takie fascynacje w życiu nie były dane.

 

Powodzenia Marta!

:like:

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Subtelnie daję znać, że nie podobają mi się te seksistowskie żarciki (i nie tylko mnie). Mamy XXI wiek, więc apeluję, żeby traktować użytkowników tak samo, niezależnie od płci. Z góry dziękuję.

Oczywiście zgodnie z życzeniem wyłączam "Seksmisję" ale bez przesady... a "Misia" można cytować? :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu się... :huh:  

Dzięki, Adam! 

Nie ma sprawy, znam się na żartach  

...i też lubię stare polskie filmy. ;) (Chyba najbardziej "Nie lubię poniedziałku")

Dobra koniec offtopu. 

 

Godzinę temu, Grzędziel napisał:

"Najgorsze" ale w cudzysłowie, w pozytywnym znaczeniu.

Dla mnie (bardzo dawno temu), to było najlepsze. Wchodzisz w nową aktywność która Cię fascynuje, odkrywasz nowe tajemnice, uczysz się, chłoniesz, idziesz do przodu, zdobywasz wiedzę, widzisz jakie postępy robisz, eksperymentujesz, coraz bardziej Cię to wciąga...

 

Ubodzy są ci którym takie fascynacje w życiu nie były dane.

 

Powodzenia Marta!

:like:

 

Dziękuję! :) Dokładnie, każda nowa rzecz była strasznie ekscytująca. Na szczęście nadal "wiem, że nic nie wiem". :) 

Edytowane przez Marta Seidler
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.