Skocz do zawartości

Mgławica Ameryka Północna i Mgławica Pelikan


Marta_S

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Marta, my się już znamy :emotion-5:

Co do fotki to oczywiście jak na rok robienia zdjęć można powiedzieć, że wygląda to bardzo obiecująco.

Co trzeba zmienić to naświetlać klatki zdecydowanie podczas nowiu to drastycznie zmieni obraz zdjęcia. Szczerze to szkoda było poświęcać tyle czasu na zdjęcie przy takim zaświetleniu nawet przez filtry wąskopasmowe nie miało by to sensu. Lepiej podczas takiej pogody poświęcić to na testy i wyeliminować wszystkie błędy osiowości i prowadzenia zestawu. Marta Łabędź dopiero pnie się do góry więc zapoluj jeszcze raz na ten kadr bez Łysego a efekt będzie o niebo lepszy.

Tak czy inaczej gratuluję fajnej foty!

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Jarzyna B. napisał:

Łabędź dopiero pnie się do góry więc zapoluj jeszcze raz na ten kadr bez Łysego a efekt będzie o niebo lepszy.

Tak czy inaczej gratuluję fajnej foty!

 

Dziękuję! :-) Masz rację, zrobię osobne zdjęcie podczas nowiu (już nie mogę się doczekać! :happy:). A obecny materiał posłuży mi do porównania.

 

18 minut temu, orlen napisał:

guidowane ? twoj zestaw mozna w kieszen zapakowac i w gory isc :D

mądrzyc sie nie bede, sam sie dopiero co rozdziewiczylem w tym temacie, mi sie podoba :)

Dziękuję. :-) Póki co bez guidingu. Tak, bardzo zgrabny i mobilny zestaw. Dla mnie też ważne było, żeby mieścił się na balkonie. Wow, Twoje zdjęcie dużo bardziej mi się podoba! :yes: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, strach się bać :) Gratuluję udanej fotki. Moja Ameryka w pierwszym roku fotografowania przypominała tą spod Lublina - szara, smutna i mało gwiazdek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, HAMAL napisał:

Kobieta na Forum :uhm: i to z jakim doświadczeniem :uhm: Fajnie wyszło, detale poprawisz z czasem :)

Dziękuję. :) Właśnie na tym mi zależy, żeby wszystkie detale były dopracowane. :yes:

 

8 godzin temu, monter napisał:

Poczekaj aż @Marta Seidler kompleks Veila wrzuci... dopiero podrapiesz się po głowie ;)

Hihi, dziękuję! Chociaż ja z każdym kolejnym przyjrzeniem się tamtej fotce widzę coraz więcej niedoskonałości. :unsure:

 

8 godzin temu, komprez napisał:

yyyyyeee .... no dobra ..  powiem tak ... "Zadanie domowe odrobione na 6+"   :) elegancko na prawde :) udzielasz może korków z astrofoto ??? haha 

Dziękuję! :) Ale myślę, że to raczej ja potrzebuję dużo korków jak oglądam zdjęcia innych astrofotografów. 

 

7 godzin temu, wessel napisał:

Panowie, strach się bać :) Gratuluję udanej fotki. Moja Ameryka w pierwszym roku fotografowania przypominała tą spod Lublina - szara, smutna i mało gwiazdek :)

Dziękuję! Moja pierwsza Ameryka nawet nie przypominała Ameryki, ale wtedy byłam z niej strasznie dumna! :laugh:

 

61941167_Ameryka20192.jpg.7750e9a792da9d9b5f7620d00bd2fe52.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Naski napisał:

Bardo ładnie wyszło Marta, a w porównaniu do pierwszego zdjęcia to rewelacja ! Pozwolę sobie pokazać, moją jedną z pierwszych Ameryk ... to było szaleństwo :flirt:Nie mogłem się napatrzyć kiedyś na to zdjęcie :D

Dziękuję! :) Takie fotki z początków mają swój urok. :D A teraz jaką dają satysfakcję, że jednak jest postęp! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Winter napisał:

Coś z tego będzie. Powodzenia :icon_wink:

Dziękuję :)

 

1 godzinę temu, dziki napisał:

Bardzo fajne zdjęcie, chciałbym żeby moje początki wyglądały tak dobrze :)

Wow, dajesz nadzieję. Dziękuję! :)  Ja się nie mogę napatrzeć na Twoje ostatnie zdjęcie Trąby Słonia - niesamowite!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dziki napisał:

chciałbym żeby moje początki wyglądały tak dobrze

Nikt z nas nie miał takich początków. Gratulacje.

ps.

Niektórzy z nas to zaczynali kawałkiem nadpalonego węgielka z ogniska na ścianach jaskini. I jak to się trudno stackowało...  :emotion-5:

  • Lubię 4
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Darek_B napisał:

Nikt z nas nie miał takich początków. Gratulacje.

Bardzo dziękuję! :)

 

31 minut temu, Darek_B napisał:

Niektórzy z nas to zaczynali kawałkiem nadpalonego węgielka z ogniska na ścianach jaskini. I jak to się trudno stackowało...  :emotion-5:

:laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się pojawia kobieta, nawet w spodniach, to nagle wszyscy się ożywiają. Wniosek? Adam powinien sponsorować zmianę płci, ale tylko w tamtą stronę :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........na następny raz zakładam nowy profil, oczywiście kieckę też, będę Roberta, drobna blondyneczka jak by się ktoś pytał i też chcę robić takie przepiękne foty jak Ty na początku kariery ;)

  

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dark1 napisał:

Marta bardzo ładnie. Nie jestem astrogotografem i nie znam się na technikach astrofoto ale bardzo podoba mi się to zdjęcie. 

Dziękuję :)

 

44 minuty temu, Tayson napisał:

Hej. 

Z ciekawości zapytam co Cię skłoniło do publikacji na forum i dlaczego wcześniej (na początku przygody z astrofotografią) nic nie wrzucałaś? 

Jeden z tutejszych Forumowiczów polecił mi Astropolis, mówiąc, że jeśli zależy mi na rozwijaniu się, to powinnam tu zajrzeć. I miał rację - to Forum to kopalnia wiedzy. Trochę poobserwowałam a teraz chciałabym poznać Waszą szczerą opinię o moich zdjęciach. Bardzo dziękuję za wszystkie pochwały, ale zdaję sobie sprawę z tego, że to zdjęcie nie jest doskonałe i bardzo odstaje od Waszych fotografii, także nadal czekam na konstruktywną krytykę. :) 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.