Skocz do zawartości
  • 0

Droga mleczna podczas białych nocy


Maks Wrobel

Pytanie

Cześć, dopiero co zaczynam swoja przygodę z obserwacjami nieba. Od jakiegoś czasu poluje na drogę mleczną ale niestety nie udaje mi sie (pogoda itd.). Jak wiadomo za kilka dni zaczynają się białe noce. I teraz moje pytanie jak jest z obserwacja drogi mlecznej podczas białych nocy w okolicach Poznania? Jest to możliwe? Czy może jednak muszę czekac do sierpnia? 

Edytowane przez Maks Wrobel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Ciemne niebo (bardzo ciemne) 5 min obserwacji i wrażenia zapakietane do końca życia. 

 

Zakładam że wiesz czym jest twór o nazwie Droga Mleczna....

 

 

Ostatnio bardzo mnie dziwi propagowanie informacji przez różnego rodzaju internetowe live streamy ze DM można obserwowac jedynie w now majowy. Bzdury! 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Wygląda to normalnie, posiedź na dworze aż ściemni się naprawdę porządnie i rozejrzyj się w kierunku wschodnim. Jeśli mieszkasz gdzieś w centrum Poznania to raczej ciężko będzie Ci cokolwiek zobaczyć, najlepiej udać się gdzieś w ciemne miejsce za miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, Tayson napisał:

Ciemne niebo (bardzo ciemne) 5 min obserwacji i wrażenia zapakietane do końca życia. 

 

Zakładam że wiesz czym jest twór o nazwie Droga Mleczna....

 

 

Ostatnio bardzo mnie dziwi propagowanie informacji przez różnego rodzaju internetowe live streamy ze DM można obserwowac jedynie w now majowy. Bzdury! 

A to nie tak, że w now majowy jest najlepszy okres na to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, defaa napisał:

Wygląda to normalnie, posiedź na dworze aż ściemni się naprawdę porządnie i rozejrzyj się w kierunku wschodnim. Jeśli mieszkasz gdzieś w centrum Poznania to raczej ciężko będzie Ci cokolwiek zobaczyć, najlepiej udać się gdzieś w ciemne miejsce za miasto.

Nie nie mieszkam w sąsiedztwie wielkopolskiego parku narodowego a wiec sądzę ze bedzie dostatecznie ciemno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, gryf188 napisał:

Białe noce ? Przyjedź na południe Polski tu nawet w czerwcu jest dostępne ponad 2 godziny nocy .

Dokładnie, poszukałem na dysku zdjęcia z  3 lipca, co prawda z Kasprowego Wierchu ale myślę że dowolna ciemna miejscówka na południu Polski pokaże podobne niebo.

Rawa wywołałem osłabiając nasycenie i kontrast dla najwierniejszego obrazu, jak przy obserwacjach naocznych.

_MG_0616 copy.jpg

Myślę że takie niebo zobaczysz na południu Polski w okresie przesilenia letniego.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minutes ago, Darek_B said:

Dokładnie, poszukałem na dysku zdjęcia z  3 lipca, co prawda z Kasprowego Wierchu ale myślę że dowolna ciemna miejscówka na południu Polski pokaże podobne niebo.

Szczerze mówiąc to szczerze w to nie wierzę... szczęściarzu! ;)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Darek_B napisał:

Dokładnie, poszukałem na dysku zdjęcia z  3 lipca, co prawda z Kasprowego Wierchu ale myślę że dowolna ciemna miejscówka na południu Polski pokaże podobne niebo.

Rawa wywołałem osłabiając nasycenie i kontrast dla najwierniejszego obrazu, jak przy obserwacjach naocznych.

_MG_0616 copy.jpg

Myślę że takie niebo zobaczysz na południu Polski w okresie przesilenia letniego.

Szkoda tylko, ze nie mam zbytniej możliwości żeby pojechać na południe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Okolice Roztocza Południowego mimo okresu białych nocy wizualny zasięg około 6.5 mag, gdyż Słońce chowa się wystarczająco głęboko pod horyzontem, a Droga Mleczna po prostu pięknie rozciąga się na całe niebo. W tamtym roku w czerwcu miałem jedną świetną noc, gdy przeczesywałem centrum DM w Newtonie 16" przez 3h a o od 2:00 zaczął się spektakl obłoków srebrzystych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.