Skocz do zawartości
  • 0

Ma ktoś może zdjęcia z sw 80ed bez flattenera?


WaldekG15

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Właśnie niedawno robiłem testy, bo sam myślałem, że na razie się obejdzie :) Tak wygląda klatka na matrycy FF 36x24mm, z oryginalnym wyciągiem, przedłużką, wysuniętym gdzieś do połowy.

Może to dać jakiś pogląd na sprawę, bo samo mocowanie aparatu u mnie nie było też najlepsze.

Choć może i na APS-C i jeszcze lekkim cropowaniu nie będzie takiej tragedii i na początek by "uszło" :)

IMG_8863.jpg

Edytowane przez Paniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
40 minut temu, Grzędziel napisał:

Poszukaj w sklepach fotograficznych. Mnie udało się w interfoto.eu kupić przejściówkę z bagnetu Canona na gwint T2 o drodze optycznej ok 2 mm, a nie jak te standardowe 11mm. Wtedy jest szansa, że zmieścisz filtr. 

Ale filtr 2" ma gwint m48! 

Musiałby dołożyć i tak  jakąś przejsciówke...

 

Chyba że o to Ci chodziło

https://www.modernastronomy.com/shop/accessories/t-rings/low-profile-canon-eos-m48-wide-t-ring/

Edytowane przez mirek01
Litrówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, WaldekG15 napisał:

Odległość pomiędzy flatterem a matrycą canona musi być odległość 55 mm czy może być mniejsza ?

Dla ostrych gwiazd raczej musi... jak dołożysz filtr powinna być nawet dłuższa o 1/3 grubosci filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
37 minut temu, mirek01 napisał:

Dla ostrych gwiazd raczej musi... jak dołożysz filtr powinna być nawet dłuższa o 1/3 grubosci filtra

Jak będą wyglądały gwiazdy gdy odległość będzie mniejsza niż 55 mm? 

Żeby podłączyć aparat canon 6d do flattenera ile mm powinno mieć mocowanie aparatu ( załóżmy że nie stosujemy filtra ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Musi byś 55 mm od matrycy do podstawy gwintu flattenera. Backfocus Canona to 44 mm czyli masz jeszcze 11 mm na przejściówkę i filtr. Tą zabawę w dobieranie czy też dorabianie odpowiednich złączek my w astrofotografii nazywamy złączkologią i uwierz, nie jest to wcale taka prosta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, mirek01 napisał:

Na pewno będzie pasować tą złączka

https://deltaoptical.pl/t-adapter-sw-m48-canon

Mam ten adapter i on ma równo 10mm.

 

Jak chcesz uzyskać dodatkowe 9mm na np. filtr itd, to możesz użyć takiego adaptera:

https://www.astroshop.pl/pierscienie-t2/artesky-t2-ring-fuer-canon-eos-mit-niedriger-bauhoehe/p,64156

Ja używam osobiście i dzięki temu mogłem bezpiecznie dobrać odległość do flattenra za pomocą złączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, OnlyAfc napisał:

Mam ten adapter i on ma równo 10mm.

Czy na pewno masz  adapter  canon /M48 od  SW?20200607_204625.thumb.jpg.3df32dfb06d5218c950f06401d0168fe.jpg20200607_205341.thumb.jpg.8da11e7cb8b9325deb7744aa91e784ee.jpg

2 godziny temu, OnlyAfc napisał:

A jak wkrecasz w ten adapter T2(M42x0.75) filtr 2" M48 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.