Skocz do zawartości

Dziwne światła w Lutni, ok. 1:22


Bezel

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, dziwny szybko pulsujący obiekt w Lutni. Zauważyłem go ok. 1:22 szybko mrugał białym światłem, po czym zaczął czerwono - zielonym tym razem z mniejszą częstotliwością błysków. Po czym wrócił do białego i odleciał w kierunku południowym. 

 

Nie jestem fanem teorii o UFO, ale chętnie dowiem się co to było. I tak, chciałem to nagrać, ale mój telefon a w zasadzie badziewna kamera tego nie uchwyciła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, M4teusz napisał:

A to nie był samolot nie leciał w jednym kierunku?

Samolot nie stanąłby w miejscu gdzieś na wysokości Wegi. A no i jeszcze w samolocie który leci da się zauważyć światła Beacon (czerwone) i Strobe (białe) migają na przemiennie więc to raczej on nie mógł być. 

Edytowane przez Bezel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, M4teusz napisał:

Coś tam kiedyś o ufo czytałem i oglądałem . A nawet jakbyś powiększył to by nie było widać?

Szukałem M 31 i kątem oka zobaczyłem jasny punkt, z początku myślałem że to flara od Starlinka lub jakiś satelita Iridium ale nie zgadzało się to że mrugał dość szybko białym światłem. Nie wy celowałem w to teleskopem, chciałem nagrać film ale nic z tego nie wyszło, później tego żałowałem że nie sprawdziłem przez teleskop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bezel napisał:

Tak jak w temacie, dziwny szybko pulsujący obiekt w Lutni. Zauważyłem go ok. 1:22 szybko mrugał białym światłem, po czym zaczął czerwono - zielonym tym razem z mniejszą częstotliwością błysków. Po czym wrócił do białego i odleciał w kierunku południowym. 

 

Nie jestem fanem teorii o UFO, ale chętnie dowiem się co to było. I tak, chciałem to nagrać, ale mój telefon a w zasadzie badziewna kamera tego nie uchwyciła 

O takich migających światłach to nie słyszałem , z wszystkich filmów o ufo co kiedyś oglądnąłem ufo nie migało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bezel napisał:

Szukałem M 31 i kątem oka zobaczyłem jasny punkt, z początku myślałem że to flara od Starlinka lub jakiś satelita Iridium ale nie zgadzało się to że mrugał dość szybko białym światłem. Nie wy celowałem w to teleskopem, chciałem nagrać film ale nic z tego nie wyszło, później tego żałowałem że nie sprawdziłem przez teleskop

 

 

1 minutę temu, Bezel napisał:

Ku UFO bym się nie skłaniał hehe  Ale czym owe światła były? 

adeb0c4689f6cdfb1ba811422efc3bf2.jpg

Tego gościa na szczęście nie oglądałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, M4teusz napisał:

A w jaki sposób to światło zniknęło po prostu już przestało świecić?

Od Wegi zrobiło "kółko" po środku Lutni i odleciało w kierunku południowym, z tą samą prędkością i znowu z białym światłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bezel napisał:

Np. ten

Chociaż głowy nie daję że akurat to był wojskowy (i pytanie czy Polska ma w posiadaniu takie "zabawki")

z13392270Q,Dron-Predator-B-w-bazie-Corpus-Christi-w-Teksasie.jpg

Polska ma chyba takie drony (ale niewiem  w 100ale  w bazach na Wielkopolsce są tylko myśliwce f-16

PW-100_na_Stulecie_Politechniki_Warszawskiej.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że nigdy nie dowiesz się co to było i nikt tutaj Tobie na pewno nie pomoże :) Wielokrotnie podczas obserwacji widziałem na niebie różne rzeczy, może były to samoloty, może drony, może satelity, a może coś jeszcze innego - nie wiem, nawet nie szukam odpowiedzi jeśli jest bardziej skomplikowana i proste odpowiedzi nie potwierdzają przypuszczeń, po prostu przyjmuję do wiadomości fakt, że widziałem "coś fajnego" i tyle :) 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dexter77 napisał:

Prawda jest taka, że nigdy nie dowiesz się co to było i nikt tutaj Tobie na pewno nie pomoże :) Wielokrotnie podczas obserwacji widziałem na niebie różne rzeczy, może były to samoloty, może drony, może satelity, a może coś jeszcze innego - nie wiem, nawet nie szukam odpowiedzi jeśli jest bardziej skomplikowana i proste odpowiedzi nie potwierdzają przypuszczeń, po prostu przyjmuję do wiadomości fakt, że widziałem "coś fajnego" i tyle :) 

Zdaję sobie z tego sprawę, ale zapytać nie zaszkodzi, może ktoś kiedyś się z czymś podobnym spotkał itd. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2020 o 10:25, anatol napisał:

Drony w nocy ? Za często po nocach nie latają raczej.

Sam latam w nocy :) 

 

W jakim to było miejscu? Miasto/wieś? Jeśli miasto, to jak najbardziej możliwe że ktoś robił nocne zdjęcia LP (ten tego... panoramy miasta). Jak wieś to nie widzę zbytniego sensu na taki lot, przynajmniej amatorski (chyba że ot tak, bez powodu).

 

Niemniej konfiguracja mrugających świateł niezbyt pasuje mi przynajmniej do dronów DJI, które są najpopularniejsze.

W dniu 16.06.2020 o 08:44, Bezel napisał:

Znalazłem coś podobnego,

To akurat wygląda na normalną, jasną gwiazdę nisko nad horyzontem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.