Skocz do zawartości

Gorączka sprzętu


Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Miedziak napisał:

Nie myślałeś o wożeniu go po drugiej stronie? Z tuby + dobsona przy ostrym hamowaniu zrobi się po prostu pocisk.

Z prawej strony mam pasażerkę. Raczej myślę o wożeniu tuby przypiętej pasami na całej tylnej kanapie i chyba taki wariant odbiorę. Wtedy tracę więcej miejsca ale na pewno jest bezpieczniej. Jeszcze się zastanawiałem czy nie da się jakoś usprawnić takiego położenia jak na zdjęciu żeby zwiększyć bezpieczeństwo, ale chyba bez porządnej "ściany" między tubą a siedzeniem, nie uzyska się bezpiecznego ułożenia. Po dołożeniu pianki cała torba będzie się opierać o fotel, więc też całość byłaby bardziej "na sztywno" a nie luźno położone. Może ktoś przewoził w ten sposób i ma jakiś dobry patent? Jak nie to wracam do tylnej kanapy :)

Edytowane przez Przemotar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, astrokarol said:

Jak się zapiera o fotel to siła bezwładności jest "blokowana". 

 

Po za tym, po prawo wiadomo kto siedzi. Sugerujesz wymierzyć "pocisk" w żonę ? :D

 

Nic nie sugeruję, sądziłem, że Przemotar jeździ kontemplować Wszechświat w odosobnieniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od niedawna wpadłem w ten nałog, ciągły głód wiedzy i dążenia do perfekcji chodź mając skyluxa długa droga przede mną :flirt:, co do pogody wszyscy na nią narzekają ale właśnie to że raz na jakiś czas są dobre warunki powoduje że to tak uzależnia. Kolejna trudnością również jest to że nie wystarczyć kupić najdroższy teleskop (jak w innym hobby przykładowo kupić flagowego smartfona i masz spokój ) tutaj czasami droższy nie bywa lepszy przykład mak 180 który kosztuje sporo kasy a bardziej użyteczniejsze od niego są maki 127/150, oraz fakt że nie ma uniwersalnego rodzaju teleskopu.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybywamy z Żoną na weekend w raczej ciemniejsze miejsce i pomyślałem, że jednak fajnie byłoby mieć takiego małego dobsona (ok. 130), którego myk-myk-myk i jedzie z nami. Mój refraktor niby mobilny, ale myślę, że taki dobson byłby bardziej. I od razu myśl taka, a jak 130, to lepiej jednak 150 ;) 

No i tak się to wszystko kręci :)

 

I przyłączam się do pytania kolegi Dextera77!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dexter77 napisał:

Dlaczego mak 180 jest mniej użyteczny?

To opinia części użytkowników maka 180 którzy mimo posiadania w/w maka przeważnie posiadali też maka 150 lub 127 gdyż warunki pozwalające na użycie 180 nie są zbyt częste ;) ponoć im lepszy i większy sprzęt tym bardziej podatny na złe warunki niż mały ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Antonix napisał:

To opinia części użytkowników maka 180 którzy mimo posiadania w/w maka przeważnie posiadali też maka 150 lub 127 gdyż warunki pozwalające na użycie 180 nie są zbyt częste ;) ponoć im lepszy i większy sprzęt tym bardziej podatny na złe warunki niż mały ...

Nie słyszałem, aby użytkownik maka180 zapragnął powrotu do 127 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Antonix napisał:

To opinia części użytkowników maka 180 którzy mimo posiadania w/w maka przeważnie posiadali też maka 150 lub 127 gdyż warunki pozwalające na użycie 180 nie są zbyt częste ;) ponoć im lepszy i większy sprzęt tym bardziej podatny na złe warunki niż mały ...

od kiedy mam Maka 180 Mak 127 poszedł w odstawkę. Nie użyłem go ani razu

podobnie było gdy kupiłem Maka 127. MTO sprzedałem gdy okazało się, że nie został użyty przez 2 lata

poza tym Mak 180 to nie jest duży teleskop. Duże teleskopy zaczynają się przynajmniej od 10", a Mak 180 to siedmiocalowe maleństwo ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.