Skocz do zawartości
  • 0

ES 6.7mm i 14mm 82 - sklep/gield/aliexpress/zamiennik?


Cygan2

Pytanie

Hej,

 

Za radą innych forumowiczów, chciałbym zakupić dwa szerokokątne okulary 6.7mm (do planet)  i 14mm (do "calej reszty). Ceny w sklepach troche powalaja, jedyne co znalazlem to cos kolo 700 za 14mm u 640 za 6.7.Jest to zdecydowanie za duzo na ten moment:). Na gieldach nic nie ma, natomiast znalazlem je na aliexpress. Czy ktos ma doswiadczenie z Explore Scientific z Ali? Cena za 14 - 465, za 6.7 - 485 (z wysylka).

Nawet jezeli ktos potwierdzi, ze mozna z Ali brac, jest to zbyt duzo zeby kupic oba wiec zamowie pewnie tylko 14mm. 

 

Jakie ceny trafiaja sie na gieldach (o ile w ogole)? Czy sa jakies tansze, ale solidne zamienniki? 

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Godzinę temu, dexter77 napisał:

A zamawiał ktoś z alii w ciągu ostatnich 2 miesięcy? Bo z tego co wiem wysyłka im się strasznie wydłużyła

Tutaj masz aktualne średnie czasy w jakich przesyłki są dostarczane do Polski potem to już 2/3 dni i jest doręczona. https://alipaczka.pl/m/statystyki/

Edytowane przez Mateusz_N
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wysłali PostNL, także pewnie faktycznie miesiąc będzie szło, ale przynajmniej nie powinno być cła. Kurczę chciałem anulować i kupić od kolegi z astromaniak ale już za późno bo wysłali. Pytanie ile w tym prawdy:) Udało się za to kupić 6,7 także dziękuje Karolowi za cynk.

Edytowane przez Cygan2
Blad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Cygan2 napisał:

Wysłali PostNL, także pewnie faktycznie miesiąc będzie szło, ale przynajmniej nie powinno być cła. Kurczę chciałem anulować i kupić od kolegi z astromaniak ale już za późno bo wysłali. Pytanie ile w tym prawdy:) Udało się za to kupić 6,7 także dziękuje Karolowi za cynk.

Jeszcze jest nadzieja że krócej. Na przełomie czerwca i lipca zamawiałem filtr optolonga i też pierwszy tracking był na postnl a po dotarciu do magazynu jeszcze w Chinach zmienił się na poczty polskiej (0045). Póki nie wyleci z Chin na numerze postnl jest szansa że dotrze szybciej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 17.08.2020 o 11:36, soader napisał:

Z ciekawości kupiłem tego maxvisiona 14mm z ali i w F/5 jest całkiem przyzwoicie. Jeżeli ktoś ze śląska ma oryginalnego ES 14mm to chętnie spotkam się na wspólne testy porównawcze. Pozdrawiam

A czy ten okular ma wewnetrzny gwint na filtr ? Bo na zdjęciach nie widać tego. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, Arcturus23 napisał:

A czy ten okular ma wewnetrzny gwint na filtr ? Bo na zdjęciach nie widać tego

Chyba tak bo wydaje mi się, że wkręcałem w niego niebieski filtr, który sprzedawca dorzucił gratis. Po pracy sprawdzę dokładnie i dam znać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, soader napisał:

Sprawdziłem i potwierdzam - jest wewnętrzny gwint na filtr.

Dzięki za info. Poszukałem jeszcze w necie opinii na temat tych okularów i na zagranicznych stronach, mają dość dobre opinie. Dziwne, że u Nas( niezbyt dobre opinie) się nie przyjęły tak dobrze i kilka sztuk od razu wylądowało na OLX/allegro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
31 minut temu, kaiser napisał:

Wg Ernesta,  założyciela astro-talks.ru te maxvisiony to to samo co ESy ale bez герметизации внутреннего объема, czyli bez argonu i wodoszczelności.  Za kilka dni obniżka cen, chyba się skusze na 24mm. 

Hmm w takim razie tym bardziej warto się zastanowić nad zakupem tych okularów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
On 8/17/2020 at 12:36 PM, soader said:

Z ciekawości kupiłem tego maxvisiona 14mm z ali i w F/5 jest całkiem przyzwoicie. Jeżeli ktoś ze śląska ma oryginalnego ES 14mm to chętnie spotkam się na wspólne testy porównawcze. Pozdrawiam

Hi,

Can you please give more details about it's performance? How sharp is it at the center and the edge of the field? How is fit and finish? Did you have a chance to compare it to ES yet?

Any information would be helpful.

Thanks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety jeszcze nie, na ostatnim spotkaniu nikt nie miał 14tki. Obraz z tego okularu bardzo mi się podoba i nie żałuję zakupu. Na ali coraz więcej osób je bierze i zostawia dobre opinie. Jak tylko będę mieć możliwość porównania z ESem to podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, soader napisał:

Niestety jeszcze nie, na ostatnim spotkaniu nikt nie miał 14tki. Obraz z tego okularu bardzo mi się podoba i nie żałuję zakupu. Na ali coraz więcej osób je bierze i zostawia dobre opinie. Jak tylko będę mieć możliwość porównania z ESem to podzielę się wrażeniami.

Dzięki za info. Przeglądam AE i faktycznie te okulary mają bardzo dobre opinie. Ciekawe jak wyjdzie porównanie z ES 14 mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, zbignieww napisał:

Skąd masz info, że nr nadania LT...NT  ( postNL ) - to kontrola celna automatyczna ?  

Vat liczy się od sumy wartości towaru i  cła ? Tak gdzieś czytałem...

 

Z.

Vat podobno naliczają od wartości towaru,cła i kosztów przesyłki. Co do postNl, to różnie z tym bywa. Niby leci do Holandii, potem z Holandii do Polski. Dużo osób pisze, że dostaje przesyłki postNL i nie trafiają na Vat i cło.

Najlepiej zapytać Chińczyka, czy wysyłają trackingiem 0045. Na nich zazwyczaj nie trafia się na vat i cło. Niestety niektórzy kłamią, że wysyłają 0045 i wysyłają postNL, albo innym przewoźnikiem/kurierem.

 

Ogólnie to chyba jak w loterii. Raz się uda, a raz nie.

Edytowane przez Arcturus23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.