Skocz do zawartości

IC 1318. Drugi mój obiekt wykonany w HST.


lexx

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Selmak napisał:

Zabiłeś sygnał, :-) odseparuj gwiazdy na początkowym etapie obróbki od reszty i wtedy sobie procesuj. Bo wtyciągasz i saturujesz je tak mocno że aż ci wychodzi te halo :-)stonuj je tak by były na drugim planie zdjęcia, bez operacjach na gwiazdach nie ma co się w ogóle dotykać do tego materiału. Kolory fajnie że kombinujesz. :-) ja bym tak kombinował.

Prośba ocenę  :)

Już się bardziej posłuchałem rad.

Czy to już jest cokolwiek warte ?!

Image24_pix_ps.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no fajnie ;-) ale spróbuj jak by to wyglądało gdybyś zastosował morphological transform z jedną iteracje chociaż, wygasił byś gwiazdy.

One już po DDP takie wielkie ?.

Czy jesteś w stanie zapodać stacki SHO ale w Fits  lub tiff ? Ja też bym się pobawił ;-)

Edytowane przez Selmak
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Selmak napisał:

Nie no fajnie ;-) ale spróbuj jak by to wyglądało gdybyś zastosował morphological transform z jedną iteracje chociaż, wygasił byś gwiazdy.

One już po DDP takie wielkie ?.

Czy jesteś w stanie zapodać stacki SHO ale w Fits  lub tiff ? Ja też bym się pobawił ;-)

dzienks 

stacki masz we wcześniejszej korespondencji na 1 stonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Selmak napisał:

ale one są w formacie pod pixa a ja potrzebuje tiff lub fits. bym mógł procesować na photoshop

zaraz zrobię konwersję, ale transfer potrwa bo w domku mam słabiutki net, tylko przez satelitę, a on jest leń i się ociąga, to jest 2X 35.000 km i po światłowodzie potem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lexx napisał:

zaraz zrobię konwersję, ale transfer potrwa bo w domku mam słabiutki net, tylko przez satelitę, a on jest leń i się ociąga, to jest 2X 35.000 km i po światłowodzie potem ;) 

 

tiff-y są w tym samym pliku co poprzednie 

 

https://drive.google.com/drive/folders/1N0jb-FRkYzShvmifo3Vox05t342AmUgR?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Selmak napisał:

Nie no fajnie ;-) ale spróbuj jak by to wyglądało gdybyś zastosował morphological transform z jedną iteracje chociaż, wygasił byś gwiazdy.

One już po DDP takie wielkie ?.

Czy jesteś w stanie zapodać stacki SHO ale w Fits  lub tiff ? Ja też bym się pobawił ;-)

Nieco zmniejszone gwiazdki

Image09_zmniejszone_gwiazdki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, lexx napisał:

No teraz jest w tiff ;-)

Dodaj jeszcze siarkę bo niema

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lexx napisał:

sierotka, wysłałem przez pomyłkę jakiegoś starego Oriona, jest już dodana Siara

 

https://drive.google.com/drive/folders/1N0jb-FRkYzShvmifo3Vox05t342AmUgR?usp=sharing

 

Dzięki, jeśli ci się spodoba to co mi wyjdzie to się podzielę z tobą co i jak. ;-) Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Selmak napisał:

Szkoda że tak przyciąłeś materiał, nie jest to to samo co Tayson procesował, (wrzuciłeś cropy) tyle gazu w tle poszło na stracenie ;-)

no chyba, że to konwersja na tiff to poucinała hhmmmm   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lexx napisał:

stacki były "żywcem" przekonwertowane na tiff, bez jakiegoś "suwaczkowania"

Może były przekonwertowane ale inne pliki, FOV tych plików które mi wysłałeś jest mniejsze niż tych które są obiektem tego tematu. Na każdym z kanałów nie mam tej jasnej gwiazdy po prawej stronie (na której masz halo) mam tylko zbliżenie na centralną cześć mgławicy, nic więcej. Zapewniam cię że nie jest to "dokładnie" to co tutaj procesujesz i pokazujesz.

Przepraszam nie chce ci zaśmiecać wątku. Fajnie jak by były to te same pliki, nie da się to trudno.

 

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Selmak napisał:

Może były przekonwertowane ale inne pliki, FOV tych plików które mi wysłałeś jest mniejsze niż tych które są obiektem tego tematu. Na każdym z kanałów nie mam tej jasnej gwiazdy po prawej stronie (na której masz halo) mam tylko zbliżenie na centralną cześć mgławicy, nic więcej. Zapewniam cię że nie jest to "dokładnie" to co tutaj procesujesz i pokazujesz.

 

już zaraz będą Fitsy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy @lexx i @Tayson, czy naprawdę trzeba robić aż taką "orgię" z dziwną saturacją i ciągnięciem sygnału? Nie można spokojniej i naturalniej? ;)

Taysonowi poszło oczywiście o wiele lepiej :), prawie udało mu się nawet wyciąć halo wokół niebieskiej (B8) gwiazdy HD192659. To najjaśniejsza gwiazda kadru: magV 6,79. Skoro ma niebieski typ widmowy, to chyba na obrazku powinna być niebieska?...

Poniżej moja bardziej naturalna wersja. Nie próbowałem redukować halo wokół najjaśniejszej gwiazdy, które powstało w paśmie O3.

 

Image04_crop_4520_3390_resize_2000_1500.thumb.jpg.486d795a2b9cd24c335d9061dcef6370.jpg

 

@lexx, bardzo Ci dziękuje za udostępnienie materiału. Ponieważ ja póki co nie zbieram w wąskich pasmach, nie dysponowałem żadnym materiałem do nauki obróbki. Twój materiał jest więc dla mnie bezcenny - pozwolił mi na naukę obróbki narrowbandów. Muszę przyznać, że pouczająca to była dla mnie zabawa. Trudna jest to obróbka, szczególnie w zakresie odwzorowania kolorów gwiazd.

No i muszę dodać koniecznie, że była to moja pierwsza wżyciu zabawa z obróbką w palecie HST. :) Jeszcze raz dzięki @lexx.

 

Edytowane przez diver
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, diver napisał:

Koledzy @lexx i @Tayson, czy naprawdę trzeba robić aż taką "orgię" z dziwną saturacją i ciągnięciem sygnału? Nie można spokojniej i naturalniej? ;)

Taysonowi poszło oczywiście o wiele lepiej :), prawie udało mu się nawet wyciąć halo wokół niebieskiej (B8) gwiazdy HD192659. To najjaśniejsza gwiazda kadru: magV 6,79. Skoro ma niebieski typ widmowy, to chyba na obrazku powinna być niebieska?...

Poniżej moja bardziej naturalna wersja. Nie próbowałem redukować halo wokół najjaśniejszej gwiazdy, które powstało w paśmie O3.

 

Image04_crop_4520_3390_resize_2000_1500.thumb.jpg.486d795a2b9cd24c335d9061dcef6370.jpg

 

@lexx, bardzo Ci dziękuje za udostępnienie materiału. Ponieważ ja póki co nie zbieram w wąskich pasmach, nie dysponowałem żadnym materiałem do nauki obróbki. Twój materiał jest więc dla mnie bezcenny - pozwolił mi na naukę obróbki narrowbandów. Muszę przyznać, że pouczająca to była dla mnie zabawa. Trudna jest to obróbka, szczególnie w zakresie odwzorowania kolorów gwiazd.

No i muszę dodać koniecznie, że była to moja pierwsza wżyciu zabawa z obróbką w palecie HST. :) Jeszcze raz dzięki @lexx.

 

tak powracając do tematu, to czy moja ostatnia wersja jest akceptowalna, to mówiłem ja, uczeń najniższej klasy @lexx    ;)

Edytowane przez lexx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, diver napisał:

 

 

@lexx, bardzo Ci dziękuje za udostępnienie materiału. Ponieważ ja póki co nie zbieram w wąskich pasmach, nie dysponowałem żadnym materiałem do nauki obróbki. Twój materiał jest więc dla mnie bezcenny - pozwolił mi na naukę obróbki narrowbandów.

 

Widziałeś to? https://www.spacetelescope.org/projects/fits_liberator/datasets_archives/

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _Spirit_ napisał:

Zdecydowałem że zostawię trochę zieleni i żółtego i że pójdę w cieplejsze kolory. A w ogóle to po drodze (nie wiem w którym momencie) obciąłem kadr. Sorry.

 

IC1318_2_Lexx.jpg

super, że jest take free podejście do tematu nienawidzę kanonów, pozdr. :)

reasumując, mój materiał podstawowy stacki był wartościowy ?

Edytowane przez lexx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.